TA: Pse Ethereum (ETH) mbetet tërheqës në pikat drejt 2,400 dollarëve

Ethereum qëndroi mirë mbi zonën prej $ 2,500 kundrejt Shteteve të Bashkuara. Kostoja e Dollar ETH duhet të mbetet mbi $ 2,400 për zgjatje të kundërt në afatin e afërt.

  • Ethereum kishte një kohë të vështirë për të pastruar rezistencën prej 2,650 dollarë dhe korrigjoi më të ulëtën.
  • Kostoja është ende duke u tregtuar mbi 2,500 dollarë dhe mesatarja e lehtë lëvizëse 100 në orë.
  • Ekziston një linjë e rëndësishme modeli bullish që formohet me asistencë pranë 2,460 dollarë në tabelën për orë të ETH/USD (burim informacioni me anë të Kraken).
  • Seti ka shumë të ngjarë të fillojë një nxitje të re nëse nuk ka një pushim të qartë të listuar nën 2,400 dollarë në një periudhë të afërt.

Çmimi Ethereum po mban mbështetjen kryesore

Ethereum filloi një rritje të re mbi nivelin 2,600 dollarë, duke tejkaluar bitcoin. Kostoja e ETH madje theu rezistencën prej 2,650 dollarë, megjithatë nuk kishte një vrull të vërtetë bullish.

Një vlerë e lartë u formua pranë 2,666 dollarë para se kostoja të korrigjohej më e ulët. Ai theu nivelin e ndihmës prej 2,600 dollarë, megjithatë është akoma shumë mbi 2,500 dollarë dhe mesatarja e lëvizshme e lehtë prej 100 në orë. Kishte një ndërprerje të listuar nën nivelin 50% të Fib retracement të zhvendosjes lart nga lëkundja e ulët prej $ 2,510 në $ 2,666 e lartë.

Kostoja tani është duke kontrolluar zonën e ndihmës prej 2,550 dollarë. Nearshtë afër nivelit 76.4% të Fib retracement të zhvendosjes lart nga lëkundja e ulët prej $ 2,510 në $ 2,666 e lartë. Ekziston gjithashtu një linjë e rëndësishme modeli bullish që formohet me ndihmë afër 2,460 dollarë në tabelën për orë të ETH/USD.

Mimi Ethereum

Për përparësinë, rezistenca e parë thelbësore është afër nivelit 2,600 dollarë. Rezistenca kryesore tani po formohet pranë nivelit 2,650 dollarë. Një prishje e qartë dhe mbyllja mbi 2,650 dollarë mund të fillojë një rritje tjetër të qëndrueshme. Në rastin e përmendur, kostoja mund të rishikojë nivelin 2,700 dollarë.

Merrni 110 USDT Futures Bonus plotësisht falas!

Më shumë humbje në ETH?

Nëse ethereumi ndalon së punuari për të vazhduar më shumë se $ 2,620, mund të zgjasë uljen e tij. Një ndihmë e menjëhershme për disavantazhin është afër nivelit 2,520 dollarë.

Lexo artikullin:  Shefi i Bursës së Teheranit jep dorëheqjen mbi pajisjet minerare të gjetura në Zyrën e Organizatës

Ndihma tjetër e rëndësishme është afër nivelit 2,510 dollarë dhe mesatarja e lehtë lëvizëse 100 në orë. Ndihma parësore tani po formohet pranë linjës së modelit dhe 2,450 dollarë. Një ndarje e qartë e disavantazheve e listuar poshtë zonës së ndihmës prej 2,450 dollarë mund të çojë koston drejt ndihmës prej 2,350 dollarë.

Treguesit teknike

MACD orë- MACD për ETH/USD gradualisht po fiton shpejtësi në zonën bearish.

RSI orë - - RSI për ETH/USD tani është afër nivelit 40.

Niveli kryesor i mbështetjes - 2,450 dollarë

Niveli kryesor i rezistencës - 2,650 dollarë

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju