Qyteti i Tenesit dëshiron të pranojë pagesa të tatimit në pronë në Bitcoin

Kryebashkiaku i Jackson Scott Conger beson se Bitcoin është zgjidhja e vetme për të rregulluar inflacionin dhe zhvlerësimin e dollarit amerikan.

Qyteti i Tenesit dëshiron të pranojë pagesa të tatimit në pronë në Bitcoin

Qyteti i Shteteve të Bashkuara të Jackson, Tenesi, vazhdon të eksplorojë një zhytje të mundshme në kriptovaluta, tani kërkon të pranojë Bitcoin (BTC) për pagesa të taksave të pronës.

Kryebashkiaku i Jackson Scott Conger njoftoi të enjten vonë se task forca e bllokut të qytetit kishte nisur një studim mbi metodat e mundshme për të pranuar pagesa të taksës së pasurisë në Bitcoin në qytet.

Grupi i bllokimit do të eksplorojë gjithashtu mënyrën e lejimit të punonjësve për Bitcoin me kosto dollar, ose blerjen e sasive më të vogla të Bitcoin në intervale të rregullta kohore. Blerjet mesatare të Bitcoin me kosto dollar konsiderohen të jenë strategjia më e mirë për akumulimin e Bitcoin, konfirmuan studime të shumta.

Conger më herët shkroi në Twitter për të shpërthyer inflacionin e vazhdueshëm dhe zhvlerësimin e dollarit amerikan, duke argumentuar se Bitcoin është "i vetmi rregullim për këtë".

Njoftimi i fundit sjell një azhurnim të planeve më të gjera të lidhura me kriptimin e Jackson, të shpallura nga Conger në Prill. Qyteti ka qenë duke eksploruar në mënyrë aktive opsionet për të paguar punonjësit e qytetit në kriptovalutë, duke miratuar operacione të minierave Bitcoin dhe duke shtuar BTC në bilancin e qytetit. Conger la të kuptohej më parë se qyteti mund të kërkonte gjithashtu të mundësonte pagesa në disa monedha të tjera dixhitale si Ether (ETH) dhe Litecoin (LTC).

E ngjashme:Komuniteti i kriptos ndahet nëse Bitcoin është një mbrojtje e inflacionit

Siç është raportuar më parë, Kryetari Conger ndoqi hapat e Kryetarit të Miamit, Francis Suarez, i cili ka shtyrë qytetin e Miamit për të miratuar pagesa të taksave dhe pagave në Bitcoin. Conger është i njohur gjithashtu për miratimin e "syve lazer", një pjesë e turmës flash të komunitetit kripto që mbështet rritjen e çmimit të mundshëm të Bitcoin deri në $ 100,000. Në kohën e shkrimit, Bitcoin po tregton me 31,732 dollarë, rënie prej 2.5% gjatë 24 orëve të fundit, sipas të dhënave nga CoinGecko.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju