Tesla fillon të pranojë pagesat e Dogecoin - Disa mallra mund të blihen vetëm me DOGE

Tesla fillon të pranojë pagesat e Dogecoin - Disa mallra mund të blihen vetëm me DOGE

Elon Musk &#x 2019; Biznesi i automobilave elektrike, Tesla, në fakt ka filluar të pranojë pagesa dogecoin për disa mallra. Shefi Ekzekutiv Elon Musk prezantoi shumë herët të premten herët në mëngjes në Twitter, &#x 201C;mallrat e Tesla-s që mund të blihen me dogecoin. &#x 201D; Ai shkroi për herë të parë në Twitter në dhjetor të 2014 se Tesla me siguri do të miratojë DOGE.

Tesla fillon të pranojë pagesat e Dogecoin - Disa mallra mund të blihen vetëm me DOGE

Duke ndjekur Musk &#x 2019; s cicërimë, dogecoin u rrit menjëherë në lidhje me 10% por në fakt ka marrë parasysh se ka hequr shumë nga fitimet e tij. Norma e kriptos së meme është 0.1913 dollarë në kohën e krijimit bazuar në informacionin nga tregjet e Bitcoin com.

Tesla &#x 2019; Dyqani i s aktualisht ka disa gjëra që mund të blihen vetëm me kriptomonedhën meme. Ato përbëhen nga një Cybertruck Graffiti Cuffed Beanie që ju kthen prapa 205 DOGE; një shtrëngim rripi Giga Texas që ju ndihmon 835 DOGE; një Cyberquad për Fëmijë që ju tërheq 12,020 DOGE; si dhe një Cyberwhistle që ju kthen 300 DOGE.

Tesla fillon të pranojë pagesat e Dogecoin - Disa mallra mund të blihen vetëm me DOGENjë shembull mallrash që mund të blihet vetëm me dogecoin në faqen e internetit të Tesla. Burimi: Tesla

Tesla &#x 2019; Informacioni i faqes së internetit:

Tesla miraton vetëm dogecoin &#x 2026; Pronat elektronike jo-dogecoin të dërguara te Tesla me siguri nuk do t'i kthehen blerësit.

Përpara se Tesla të aktivizonte zgjedhjen e shlyerjes së dogecoin, disa individë në faqet e mediave sociale zbuluan se kodi i burimit në Tesla &#x 2019; faqet e internetit të shlyerjes së makinave përfshijnë fjalët &#x 201C; dogecoin. &#x 201D; Megjithatë, Tesla në fakt nuk ka bërë një lajm nëse dogecoin me siguri do të miratohet për blerjet e makinave.

Bitcoin com News në fakt ka konfirmuar se kodi pas faqes së internetit të shlyerjes për një Tesla Model Y përfshin &#x 201C; dogecoin. &#x 201D;

Tesla fillon të pranojë pagesat e Dogecoin - Disa mallra mund të blihen vetëm me DOGEFaqja e internetit e shlyerjes së një Tesla Model Y me kodin që zbulon &#x 201C; dogecoin. &#x 201D; Burimi: Tesla

Musk, që në fakt është quajtur Time Magazine &#x 2019; s &#x 201C;Personi i Vitit, &#x 201D; në fakt ka qenë prej kohësh një avokat i dogecoin. Ai në fakt ka deklaruar disa herë se DOGE është më i miri për marrëveshje ndërsa bitcoin përshtatet shumë më mirë si një dyqan me vlerë.

Lexo artikullin:  Aplikacioni HUMAN jep shërbime në botën reale për HMT, si dhe ekosistemin NJERZ

Në tetor të vitit 2014, menaxheri i Tesla-s zbuloi se shumë individë me të cilët foli në linjën e montimit në Tesla ose raketa strukturore në Spacex shumë të vetëDOGE &#x 201C;Ata nuk janë &#x 2019; t ekonomistë apo inxhinierë të Silicon Valley. Kjo &#x 2019; s arsyeja pse zgjodha të mbështes Doge &#x 2014; dukej si individë &#x 2019; s kripto, &#x 201D; Musk diskutoi.

Ndërkohë, Tesla ende nuk është kthyer në pranimin e bitcoin për pagesa. Biznesi i automobilave elektrike filloi të pranonte BTC në mars të vitit 2014, megjithatë ra në maj duke përmendur problemet ekologjike. Musk më vonë deklaroi se Tesla me siguri do të kthehet në pranimin e BTC &#x 201C;Kur atje &#x 2019; Verifikimi i përdorimit të arsyeshëm (~ 50%) të energjisë elektrike nga minatorët me një model të favorshëm në të ardhmen, Tesla me siguri do të kthehet në lejimin e marrëveshjeve të Bitcoin. &#x 201D;

Sidoqoftë, Tesla ende mban BTC në raportin e saj vjetor me vlerë rreth 1.26 miliardë dollarë në fund të tremujorit të tretë. Ndërsa biznesi nuk ka asnjë lloj DOGE, Musk më parë deklaroi se ai posedon drejtpërdrejt dogecoin, bitcoin, si dhe eter.

Etiketat në këtë përrallë blerje me doge, blerje me dogecoin, mallra dogecoin, elon musk doge, elon musk doge, paguaj me doge, paguaj me dogecoin, Tesla, Tesla miraton dogecoin, Tesla miraton kriptomonedhën, Tesla miraton doge, tesla doge, tesla doge mallra, tesla dogecoin, Tesla Elon Musk

A besoni se Tesla do të miratojë shpejt pagesat dogecoin për të gjithë artikujt? Le të njohim në fushën e vërejtjeve të listuara më poshtë.

Kevin Helms

Një kursant i Ekonomisë Austriake, Kevin zbuloi Bitcoin në 2011 dhe në fakt ka qenë një ungjilltar që atëherë. Norma e tij e interesave varet nga mbrojtja e Bitcoin, sistemet me burim të hapur, ndikimet e rrjetit si dhe kryqëzimi midis ekonomisë së biznesit si dhe kriptografisë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju