CEO i Tesla-s, Elon Musk ripohon se Dogecoin 'ka potencial si monedhë' ndërsa marrëveshja me Twitter është pezulluar

CEO i Tesla-s, Elon Musk ripohon se Dogecoin 'ka potencial si monedhë' ndërsa marrëveshja me Twitter është pezulluar

CEO i Tesla-s, Elon Musk, në fakt ka bërë një deklaratë më të favorshme në lidhje me kriptomonedhën meme dogecoin (DOGE) megjithë shitjet e mëdha në të gjithë tregun e kriptove.

Musk verifikoi se dogecoin &#x 201C; ka potencial si para. &#x 201D; Tweet-i i tij mbeti si reagim ndaj një vërejtjeje nga bashkëkrijuesi i dogecoin, Billy Markus, që thoshte se faktori që ai e pëlqen si kriptomonedha meme është që nga &#x 201C; e kupton se është marrëzi. &#x 201D;

CEO i Tesla-s, Elon Musk ripohon se Dogecoin 'ka potencial si monedhë' ndërsa marrëveshja me Twitter është pezulluar

CEO i Tesla &#x 2019; Tweet-i përsëriti deklaratën e tij të mëparshme se DOGE është kripto-ja më e mirë për marrëveshje. Në krahasim, ai tha se bitcoin përputhet shumë më mirë si një dyqan me vlerë. Musk, që njihet në lagjen e kriptove si Dogefather, deklaroi gjithashtu se dogecoin është &#x 201C; individët &#x 2019; s kripto. &#x 201D;

Një avokat për një kohë të gjatë i DOGE, Musk shkroi në Twitter në prill 2019: &#x 201C;Dogecoin mund të jetë kriptomonedha ime e preferuar. Ajo &#x 2019; është mjaft i qetë. &#x 201D; Punëdhënësi i Tesla-s ekspozoi gjithashtu se ai ka drejtpërdrejt dogecoin së bashku me bitcoin si dhe eterin.

Musk &#x 2019; Marrëveshja e Twitter-it është në pritje

Punëdhënësi Tesla ka përdorur në fakt për të marrë Twitter për rreth 44 miliardë dollarë, të cilin firma e rrjeteve sociale e miratoi. Që pas kësaj, ai në fakt ka përdorur mjete të ndryshme për të rritur sistemin.

Megjithatë, Musk zbuloi të premten se marrëveshja e tij e blerjes në Twitter aktualisht është pezulluar, duke postuar në Twitter:

Twitter merret për një moment në pritje në pritje të informacionit që mbështet llogaritjen se llogaritë e padëshiruara/fake sigurisht që qëndrojnë për shumë më pak se 5% të klientëve

Megjithatë, ai përfshiu se ai është ende i përkushtuar ndaj [blerjes]. &#x 201D;

Një nga problemet më domethënëse që ai &#x 2019; Përpjekja për të rregulluar shqetësimet e zvarritësve të spam-it të kriptomonedhave. Musk e quajti atë &#x 201C; problemi i vetmuar më i bezdisshëm në Twitter &#x 201D; I famshëm i Shark Tank, si dhe pronari i grupit NBA Dallas Mavericks, Mark Cuban, në fakt ka rekomanduar përdorimin e dogecoin si një opsion për të rregulluar problemin e spambotit në Twitter. Musk reagoi duke pretenduar se është &#x 201C; një koncept jo i dobët. &#x 201D; Ai sugjeroi gjithashtu që dogecoin mund të miratohet për zgjidhjen Twitter Blue.

Lexo artikullin:  Ethereum djeg 432 milion dollarë ETH-Eteri i djegur mund të blejë 2,000 shtëpi të mesme

Etiketat në këtë përrallë Bitcoin, Crypto, Cryptocurrency, Doge, para doge, dogecoin, para dogecoin, Elon Musk, elon Musk doge, elon Musk dogecoin

Çfarë konsideroni Elon Musk &#x 2019; Vërejtja e dogecoin si dhe marrëveshja e tij në Twitter po vihet në pritje? Le të njohim në fushën e vërejtjeve të listuara më poshtë.

Kevin Helms

Një kursant i Austrian Economics, Kevin gjeti Bitcoin në vitin 2011 dhe në fakt ka qenë një ungjilltar që atëherë. Norma e tij e interesave varet nga siguria e Bitcoin, sistemet me burim të hapur, ndikimet e rrjetit si dhe kryqëzimi midis ekonomisë së biznesit si dhe kriptografisë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju