Tesla Hodls Bitcoin në Q3, Elon Musk Tweets BTC në $ 69K Meme

Tesla Hodls Bitcoin në Q3, Elon Musk Tweets BTC në $ 69K Meme

Elon Musk &#x 2019; Firma e automjeteve elektrike, Tesla (Nasdaq: TSLA), nisi rekordin e të ardhurave për tremujorin e tretë të Mërkurën Firma ngarkoi 13.757 miliardë dollarë fitime, një rritje prej 57% nga e njëjta kohëzgjatje në vitin 2014. Ajo përbëhej nga: &#x 201C; Tremujori i 3-të i vitit 2021 ishte një tremujor rekord në disa aspekte. Ne arritëm pagën tonë më të mirë të marrë nga shtëpia, të ardhurat operative si dhe të ardhurat bruto. &#x 201D;

Tesla &#x 2019; Raporti vjetor zbulon posedime elektronike në internet prej 1.26 miliardë dollarësh që nga 30 Shtatori, nën 1.311 miliardë dollarë në përfundimin e tremujorit të dytë. Tesla raportoi një paaftësi të lidhur me bitcoin prej 2 milion dollarë në tremujorin e tretë.

Tesla Hodls Bitcoin në Q3, Elon Musk Tweets BTC në $ 69K MemeTesla &#x 2019; Raporti vjetor i pa -audituar që zbulon pasuritë elektronike në internet prej 1.26 miliardë dollarë. Burimi: Tesla

Tesla &#x 2019; S deklarata e kapitalit ende zbulon se blerja e vetme e BTC si dhe shitja u bënë në tremujorin fillestar kur firma bleu bitcoin me vlerë 1.5 miliardë dollarë si dhe tregtoi BTC me vlerë 272 milionë dollarë.

Sipas Tesla &#x 2019; s tipi 10-K i paraqitur me Letrat me Vlerë të SHBA si dhe Komisionin e Shkëmbimit (SEC), firma &#x 2019; s &#x 201C; zotërimet elektronike fillimisht janë filmuar me çmim, si dhe në fund të fundit janë ri -matur në raportin vjetor të kombinuar me çmim, internet për çdo lloj humbje të aftësisë së kufizuar të pësuara duke pasur parasysh atë prokurim. &#x 201D; Tesla diskutoi se ai kryen një vlerësim çdo tremujor për të përcaktuar aftësinë e kufizuar, duke përfshirë: &#x 201C; Nëse vlera e pasurisë së posedimit elektronik tejkalon vlerën e arsyeshme bazuar në vlerësimin më të përballueshëm në shkëmbimet energjetike gjatë gjithë kohëzgjatjes, ne me siguri do të identifikojmë një humbje problemesh ekuivalente me dallimin në deklaratën e kombinuar të procedurave. &#x 201D;

Ndërsa Tesla kurrë nuk e bëri të ditur numrin e bitcoins që kishte, CEO Elon Musk zbuloi në korrik se sasia ishte afër 42KBTC Në momentin e kompozimit, norma e bitcoin është $ 63,053.60. Ai i tejkaloi nivelet më të larta të të gjitha kohërave të Mërkurën duke iu përmbajtur nisjes së SHBA &#x 2019; fondi fillestar i këmbimit të së ardhmes së bitcoin (ETF). Kjo sugjeron Tesla &#x 2019; Aksionet e bitcoin aktualisht janë me vlerë rreth 2.65 miliardë dollarë.

Lexo artikullin:  Infinity8.io dhe Sacha Jafri bëjnë historinë e NFT në amFAR 2021

Të Mërkurën, Musk postoi një meme duke zbuluar normën e bitcoin në $ 69K, si dhe normën e eterit në $ 4.2 K.

Tesla Hodls Bitcoin në Q3, Elon Musk Tweets BTC në $ 69K Meme

Musk ka qenë prej kohësh një mbështetës i kriptove. Ai zbuloi në korrik se përveç bitcoin, ai kishte drejtpërdrejt &#x 201C; pak ethereum si dhe dogecoin. &#x 201D; Ekzekutori i Tesla tha, &#x 201C; Në bazë, unë jam një tifoz i bitcoin, &#x 201D; duke pasur parasysh se BTC që ai kishte ishte &#x 201C; me vlerë shumë më të madhe se ethereum ose doge. &#x 201D;

Në shtator, Musk pohoi se qeveritë federale nuk duhet të përpiqen të rregullojnë ose kontrollojnë kriptovalutat, duke theksuar se autoritetet rregullatore duhet të &#x 201C; mos bëni asgjë &#x 201D; në lidhje me kripton.

Çfarë konsideroni Tesla &#x 2019; s bitcoin si dhe Elon Musk &#x 2019; s cicërimë? Le të njohim në fushën e vërejtjeve të listuara më poshtë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju