Tesla zbulon zotërime të Bitcoin me vlerë 1.3 miliard dollarë në tremujorin e dytë, 2 milion dollarë dëmtim të BTC

Elon Musk '& rsquo; s (*) nisi raportin e tij të të ardhurave të tremujorit të dytëTesla biznesin e së hënës '& rsquo; S bilanci i paautorizuar i Q2 2021 zbulon një zotërim dixhital neto me vlerë 1.311 miliard dollarë që nga 30. qershori & rsquo; s B2 bilanci i pa audituar që zbulon biznesin & rsquo; s pronat dixhitale neto.

Tesla zbulon zotërime të Bitcoin me vlerë 1.3 miliard dollarë në tremujorin e dytë, 2 milion dollarë dëmtim të BTCTesla: (*) në ​​Q2Source nuk bleu ose ofroi ndonjë bitcoin në tremujorin e dytë. Tesla

Tesla As Blerja As Shitja e Biznesit Bitcoin '& rsquo; Deklarata e paudituar e Q2 e rrjedhave të parave tregon akoma se e vetmja blerje e kriptomonedhës ishte blerja e 1.5 miliard dollarë BTC në Q1.

Deklarata e kapitalit Tesla gjithashtu tregon se e vetmja herë që Bitcoin i ofruar mbeti në Q1 për 272 milion dollarë.

CEO Tesla më parë përshkroi se shitja ishte për të treguar likuiditetin e bitcoin, duke cicëruar në Tesla 13: "& ldquo; Elon Musk sapo ofroi ~ 10% të zotërimeve për të verifikuar që BTC mund të likuidohet shpejt pa lëvizur tregun." & Rdquo; Qershor & rsquo; s Deklarata e kapitalit të pa audituar Q2 që zbulon biznesin '& rsquo; s blerjen dhe shitjen e bitcoin. Tesla:

Tesla zbulon zotërime të Bitcoin me vlerë 1.3 miliard dollarë në tremujorin e dytë, 2 milion dollarë dëmtim të BTCTesla, Burimi i ekspozuar në një regjistrim me SH.B.A. Tesla

Në Prill dhe Tesla (SEC) se sasia e saj e bitcoin ka merituar 2.5 miliard dollarë. Komisioni i Shkëmbimit i Sigurimeve $ 23-

'& rsquo; Raporti i të ardhurave Q2 tregon veçanërisht bitcoin kur, nën "& ldquo; suksesi & rdquo; zona e cila nxjerr në pah produktet që balancojnë biznesin '& rsquo; fitimet e rrjedhës, të përbërë nga “& ldquo; probleme të lidhura me bitcoin me 23 milion dollarë. "& rdquo; Milion Bitcoin & rsquo; Raporti i të ardhurave Q2. Zhvlerësimi i lidhur

Tesla:

Tesla zbulon zotërime të Bitcoin me vlerë 1.3 miliard dollarë në tremujorin e dytë, 2 milion dollarë dëmtim të BTCTesla te Burimi '& rsquo; Lloji 10-K i paraqitur në SEC, biznesi merret me prona dixhitale “& ldquo; si prona të paprekshme me jetë të pacaktuar në përputhje me ASC 350, Tesla

Sipas –– Tesla dhe Jomateriale, ”& rdquo; shtjellimi: Pronat dixhitale të vullnetit të mirë në fillim regjistrohen me shpenzime dhe si pasojë rimaten në bilancin e kombinuar me shpenzime, në internet i humbjeve të problemeve të pësuara, duke marrë parasysh atë blerje.Të tjera “& ldquo;

Do të kryejë një analizë çdo tremujor për të njohur problemet.

vlera e sjellë e zotërimit dixhital tejkalon vlerën e arsyeshme bazuar në vlerësimin më të përballueshëm në shkëmbimet aktive gjatë gjithë kohëzgjatjes, ne do të pranojmë një humbje të problemeve ekuivalente me dallimin në deklaratën e kombinuar të operacioneve, "& rdquo; biznesi i detajuar. Ne '& rsquo; Deklaratat monetare verifikojnë nëse '& rsquo; deklaratat e mëparshme që

Lexo artikullin:  Bashkëthemeluesi i Startup-it të Zimbabvesë Fintech: 'Çdokush ka të drejtë të aksesojë fonde dhe liri financiare'

Tesla kishte duar diamanti dhe nuk ofronte bitcoin. Elon Musk deklaroi në një numër festimesh se as ai dhe as Tesla nuk kishin ofruar asnjë BTC. Musk filloi të pranonte BTC për pagesa në Tesla, megjithatë ra në

Tesla March vuri në dukje problemet ekologjike si faktor dhe deklaroi se maji do të rifillonte pranimin e bitcoin kur minatorët verifikojnë se po përdorin 50% energji të rregullt. Musk rastin aktual të Tesla "& ldquo; B

Në, & rdquo; Bitcoin zbuloi se ai personalisht zotëron 3 kripto -monedha - - bitcoin, eter dhe dogecoin - - ndërsa Word zotëron bitcoin. “& Ldquo; une mundem pump sidoqoftë unë vesh & rsquo; t hale & hellip; Unë dua që Bitcoin të përparojë, ”& rdquo; ai tha, duke përfshirë se "& ldquo; Musk ndoshta do të rifillojë të pranojë bitcoin." & rdquo; Spacex a e konsideroni Tesla '& rsquo; s metoda e bitcoin?

Çfarë kuptojmë ne në zonën e vërejtjeve të renditura më poshtë. Tesla

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju