Mundësia Bitcoin duhet të dinë të gjithë tregtarët

Tregu i Bitcoin ka qenë në një trend rënie të vonë dhe nuk ishte befasi për mbajtësit e saj afatgjatë. Ndërsa aseti dixhital raportoi një të lartë të të gjitha kohërave prej $ 64,895 në Prill, në kohën e shtypit, ai kishte rënë me mbi 54%, Tani, mbajtësit afatshkurtër po vuajnë, por as mbajtësit afatgjatë nuk e kanë një kohë të lehtë. Në fakt, Bitcoin gjithashtu rrëshqiti në territorin negativ dhe po kthehej 1.36% tek investitorët nga viti në ditë.

Kjo prirje rënëse e tregut të kriptovalutave, megjithatë, vë në qendër të vëmendjes në të dy anët e tregut. Një, ku përdoruesit u kapën nga paniku dhe shisnin pasuritë e tyre dixhitale dhe dy, ku përdoruesit vazhdojnë ta mbajnë atë. Shfaqja e shitësve të panikut nuk ishte aspak e papritur kur FUD në lidhje me "ndalimin" e Bitcoin në Kinë po bënte lajmin. Presioni i shitjes në Kinë dhe Azi ka vërejtur vetëm rritje prej disa javësh, veçanërisht pasi autoritetet kineze mbyllin fermat minerare.

Kohët e fundit, analisti i njohur Willy Woo ndau një tabelë që nënvizon hyrjet e Binance gjatë trendit rënës të BTC. Sipas të njëjtës, hyrjet ishin kryesisht nga Azia, veçanërisht gjatë kohës kur Kina po pretendonte të ndalonte Bitcoin. Ndërkohë, "shitja urgjente" në Azi u pasua nga "blerja urgjente" në Perëndim, sipas Woo.

Imazh

Burimi: Twitter

Ndërsa tregu sapo supozoi se tregu po regjistron presionin e shitjes, Woo është i bindjes se "çdo blerës ka një shitës". Kjo, argumentoi ai, është veçanërisht e vërtetë për tregun aktual pasi që ndërsa çmimi i BTC është i ulët, ai paraqet një pikë të mirë hyrje për ata që dëshirojnë të blejnë. Herën e fundit kur Bitcoin ra në 30,000 dollarë, MicroStrategy bleu BTC me vlerë 489 milion dollarë, ekuivalente me 13,005 shenja BTC. Pas të njëjtës, zotërimet e saj në BTC arritën 100,000.

Për më tepër, ARK Investment Management rriti firmën e saj të shërbimeve të pagesave Square pasi Jack Dorsey, themeluesi i Square, njoftoi kompaninë duke krijuar një "platformë të hapur zhvilluesi". Investimi i Cathie Wood në ARK ndoqi këtë lajm me një blerje të një totali prej 225,937 aksionesh. Megjithëse nuk ishte një investim i drejtpërdrejtë në kripto, ARK Investment ka qenë një mbështetës i teknologjisë dhe është ambicioze të realizojë fondin e saj të tregtuar me shkëmbim [ETF].

Lexo artikullin:  A po shikoni Bitcoin, Ethereum dhe altcoin -et e tregut të gjitha të gabuara

Ndërkohë, mbajtës të tjerë të mëdhenj të kriptos janë balenat dhe delfinët që mbajnë mbi 100+ BTC. Raporti i Peshkut Bitcoin do të sqaronte hendekun midis mbajtësve të vegjël dhe të mëdhenj.

Imazh

Burimi: Twitter

Peshku i vogël përbënte 32% të asaj që mban peshku i madh në treg. Këto zotërime, megjithatë, nuk përfshinin zotërimet e tyre në bursa ose ETF.

Blerja dhe shitja e asetit më të madh dixhital do të vazhdojë. Me mbajtësit kinezë dhe të tjerë aziatikë që "shesin urgjentisht", do ta bëjë të vështirë të përcaktohet se në cilën anë do të zbresë monedha e kthyer.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju