Gënjeshtra "Mbajtja e miliarderëve të përgjegjshëm" - Media, kontrolluesit e fakteve të teknologjisë së madhe keq -karakterizojnë zemërimin ndaj propozimit tatimor të Bidenit

Gënjeshtra "Mbajtja e miliarderëve të përgjegjshëm" - Media, kontrolluesit e fakteve të teknologjisë së madhe keq -karakterizojnë zemërimin ndaj propozimit tatimor të Bidenit

Në maj, u raportua se Biden &#x 2019; IRS kishte për qëllim të përfshijë edhe më shumë ekip dhe gjithashtu të përqëndrohet në shkëmbimin e kriptomonedhës. Llogaritë kanë origjinën nga një regjistër i Departamentit të Thesarit, dhe gjithashtu nga ndarja &#x 2019; Autoritetet s parashikuan se gjatë viteve në vijim ajo mund të fitojë 700 miliardë dollarë nga fajtorët e taksave. Duke iu përmbajtur viteve më vonë, Thesari parashikon strategjinë e internetit 1.6 trilion dollarë, dhe gjithashtu njësia federale mendon se ato kuota çmimesh janë tradicionale. Në momentin e kompozimit, propozimi tatimor i referuar si &#x 201C; Agjenda e Përputhshmërisë së Planit të Familjeve Amerikane &#x 201D; është ende duke u diskutuar.

Aty &#x 2019; një ndërlikim i madh në kufi me këtë propozim dhe gjithashtu nëse klientët publikojnë në lidhje me të në Facebook, zakonisht një kontrollues i fakteve i caktohet artikullit që pretendon se ligjvënësit po keq-karakterizojnë politikën. Twitter &#x 2019; Informacioni i informacionit pretendon të njëjtën pikë specifike pasi deklaron se dyshuesit po bashkojnë interpretimet e propozimit në një përpjekje për të deklaruar se IRS mund të shohë të gjitha blerjet mbi 600 dollarë.

&#x 201C; Shumica e parave të gatshme [të krijuara nga plani i zbatimit të taksave] &#x 2014; 460 miliardë dollarë &#x 2014; me siguri do të kishte origjinën nga artikulli i dytë i madh, &#x 2D; diskuton The Wall Street Journal &#x 201C; Ajo strategji rrit qeverinë federale &#x 201; kapaciteti për të parë drejtë në një zonë të tanishme të padukshme &#x 2019; të ardhurat e shërbimeve ku nuk ka konfirmim të pavarur në IRS, siç ka për pagat ku W-2014 ka më shumë gjasa për punonjësit dhe gjithashtu qeverinë federale. Bankat dhe gjithashtu ofruesit e shërbimeve të shlyerjes sigurisht që do të ishin të nevojshme për të raportuar hyrjet dhe shkarkimet nga llogaritë çdo vit, duke filluar në vitin 2. &#x 2023D;

Janet Yellen, asistentja e Thesarit, në fakt ka nxitur ligjvënësit të vendosen për propozimin e IRS. &#x 201C; Atje &#x 2019; një pjesë e madhe e mashtrimit tatimor dhe gjithashtu pandershmëria që &#x 2019; po zhvillohet, &#x 201D; Yellen i përshkroi reporterit të shtypit CBS Norah O &#x 2019; Donnell Për më tepër, Yellen mbajti në mendje se kërkesa e re për bankat është &#x 201C; kurrë &#x 201D; një mjet për qeverinë federale të godasë drejtpërdrejt në ngjarjet monetare të amerikanëve standardë.

Lexo artikullin:  Coinbase, Drejtuesit, Investitorët godasin me gjyq mbi listimin e Nasdaq

Aktivisti i Liberty pyet: &#x 2018; Pse lejohet IRS të shohë ndonjë nga transaksionet e mia bankare pa një urdhër? &#x 2019;

Yellen dhe gjithashtu Biden janë shqetësuar vazhdimisht se objektivi është të kemi Amerikën &#x 2019; s përgjegjës i klasës së miliarderëve. Ndërkohë, atje &#x 2019; një larmi zërash me zë të lartë dhe gjithashtu këndues që sqarojnë se propozimi është pushtues.

&#x 201C; Pavarësisht nëse është &#x 2019; s $ 600 ose $ 10,000, IRS nuk ka shërbim që kontrollon llogarinë tuaj kontrolluese, &#x 201D; Senatori Michael Rulli shkroi në Twitter më 15 tetor. “ Për të vërtetë, megjithatë, nuk bën &#x 2019; t lëshohet nëse është &#x 2019; s $ 600 ose $ 60,000 &#x 2013; pse IRS lejohet të shohë ndonjë nga blerjet e institucionit tim financiar pa një urdhër? &#x 201D; Lobistja e lirisë Naomi Mathew pohoi atë ditë në të kaluarën. Një tjetër llogari në Twitter &#x 201C; Juliesbac &#x 201D; tha me zë të lartë:

Ne duhet ta kthejmë plotësisht dorëshkrimin në këtë rast. Jo vetëm që IRS nuk duhet të ketë aftësinë të marrë në konsideratë blerjet prej $ 600. Ata kërkojnë që të jenë plotësisht të ndaluar të kontrollojnë çdo lloj marrëveshjeje pa thirrje. Ata na ofrojnë. Ne kemi vënë në &#x 2019; t u ofrojmë atyre.

Bashkëpritësi i programit &#x 201C; Pikat e Thyerjes, &#x 201D; Saagar Enjeti, pohoi se &#x 201C; IRS është 3 herë më e mundshme për të ekzaminuar dikë që fiton më pak se 25,000 sesa dikush në 1%kryesor. Propozimi prej 600 dollarësh do të siguronte vetëm më shumë municion për të ndjekur amerikanët e klasës punëtore &#x 201D;

Nancy Pelosi thotë se 600 dollarë propozim tatimor për t'u përfshirë në projekt -ligjin e pajtimit, &#x 2018; Mbani përgjegjës miliarderët &#x 2019; Linja konsiderohet si një farsë

Ndërkohë, Nancy Pelosi përshkroi se ligjvënësit demokratë synojnë të mbështesin Biden &#x 2019; s propozim tatimor. Parimi i ri i zbatimit të taksave me siguri do të përbëhet nga Projektligji i Pajtimit, pohoi Pelosi.

Lexo artikullin:  Komponimi që përballet me më shumë probleme: Më shumë se 140 milion dollarë në shenja të gatshme për grabitje

&#x 201C; Po ka probleme që disa individë i kanë megjithatë nëse individët po dëmtojnë rregulloren dhe gjithashtu nuk paguajnë detyrimet e tyre tatimore një metodë për t'i ndjekur ato është me hapin financiar, &#x 201D; Pelosi informoi mediat kohët e fundit.

Një shkrimtar politik nga The Hill, Joe Concha, informoi 113,000 fansat e tij në Twitter se &#x 201C; mbajmë përgjegjës miliarderët &#x 201D; linja Yellen dhe gjithashtu të tjerët po deklarojnë &#x 201C; me siguri do të fitojë [gënjeshtrën e vitit]. &#x 201D; Ndërkohë, ka disa që sapo refuzuan qeverinë federale për propozimin e ri, pasi politikat monetare dëmtohen vazhdimisht nga elita.

&#x 201C; Mund &#x 2019; mos heq dorë nga të menduarit saktësisht se si IRS duhet të dijë se çfarë unë &#x 2019; m duke performuar me 600 dollarë ndërsa dokumentet e Pandorës në thelb i nënshtruan klimës së errët ekonomike dhe gjithashtu evazionit fiskal të miliarderëve, &#x 201D; një person pretendoi të mërkurën e kaluar.

Si e konsideroni argumentin mbi propozimin e ri IRS të mbështetur nga menaxhmenti i Biden dhe gjithashtu asistentja e Thesarit Janet Yellen? Le të njohim atë që ju e konsideroni këtë temë në fushën e vërejtjeve të listuara më poshtë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju