Nuk ka asnjë faktor për të mos mbajtur Bitcoin për 100 vjet, thotë Michael Saylor

Askush nuk ngutet me Bitcoin, sipas CEO -s së Microstrategy Michael Saylor: "Ne po mendojmë se është e ardhmja e pronës."

Nuk ka asnjë arsye për të mos mbajtur Bitcoin për 100 vjet, thotë Michael Saylor

Michael Saylor, CEO i kompanisë së inteligjencës organizative Microstrategy, në të vërtetë ka ruajtur me vendosmëri pozicionin e fortë dhe afatgjatë të biznesit të Bitcoin (BTC) bazuar në aftësinë e tij të dallueshme për të përparuar në "të ardhmen e shtëpisë".

Në një intervistë me Bloomberg TV, Saylor argumentoi se basti i madh i Microstrategy për Bitcoin, të cilin e ka kthyer në tregjet e borxhit për të mbështetur, është "strategjia më e lartë e lartë, e rrezikut më të ulët" që kompania mund të ndjekë.

"Disa njerëz mendojnë se diversifikimi nënkupton blerjen e llojeve të tjera të kriptovalutave ose llojeve të tjera të aksioneve," tha ai. "Ne mendojmë se duke mbajtur Bitcoin, ne jemi të larmishëm. Sepse ne mund të shohim Bitcoin në bilancet e qyteteve, shteteve, qeverive, kompanive, investitorëve të vegjël [dhe] të mëdhenj. Në fund të fundit Bitcoin do të jetë thelbi i inovacionit teknologjik në Apple, Amazon dhe Facebook, kështu që ne duam të mbajmë Bitcoin. " 

Në përgjigje të hetimit të intervistuesit të tij se si interesat e behemothëve të mëdhenj të centralizuar si Twitter dhe Facebook mund të pajtohen me një rrjet të decentralizuar, Saylor tha se Bitcoin mban çelësin për zgjidhjen e çështjeve të tyre endemike me sigurinë kibernetike dhe spam. Integrimi me Bitcoin-dhe, konkretisht, Rrjeti Lightning që mbështet mikropagesat-mund t'i trajtojë këto duke përfshirë një ekosistem që mund të garantojë për besueshmërinë dhe besueshmërinë e kredisë:

"Nëse doni të përmirësoni përvojën e përdoruesit [në këto platforma teknologjike], atëherë duhet të keni kujdes në lojë. Dhe Bitcoin siguron lëkurë në emër për të gjithë ndërvepruesit në mjedisin kibernetik. Dorsey e kupton këtë. Aplikacioni vrasës është siguria kibernetike e integruar në një rrjet besimi ndërkombëtar. ”

Projeksioni i Saylor për potencialin afatgjatë të Bitcoin duket të jetë i balancuar midis këtij kapaciteti për të mbështetur funksionalitete të reja në internet dhe për të evoluar në të ardhmen e pronës. 

Lexo artikullin:  Ligjvënësit amerikanë e shohin goditjen autoritare të Kinës ndaj kriptos si një mundësi e madhe

Të lidhura: MicroStrategy zotohet të blejë më shumë BTC pavarësisht humbjes së letrës në zotërimet e saj prej 424.8 milion dollarë në tremujorin e dytë

Arsyeja pse Microstrategy ka ndikuar gjatë në Bitcoin - për të cilën ka marrë hua 2.2 miliardë dollarë me një normë interesi të përzier prej rreth 1.5% - është se firma parashikon që Bitcoin, si një rrjet pronash i hapur, do të përdoret nga "miliarda përdorues. " Ndërsa firma aktualisht ka një pikëpamje dhjetëvjeçare, komentet e Saylor sugjeruan që perspektiva e tij është e gjatë në një kuptim vërtet maksimalist:

“Njerëzit bëjnë shaka se Bitcoin nuk është në të vërtetë një strategji tregtare, është një strategji daljeje. Ajo që ne duam të mbajmë është një formë e ruajtjes jo-sovrane me vlerë përgjithmonë […] Mora një sondazh: përdoruesi mesatar i Twitter mendon se do të zgjasë 3500 vjet. Askush nuk po nxiton me Bitcoin. Ne mendojmë se është e ardhmja e pronës. ”

Në ndërkohë, monedha po i plotëson nevojat e tregtarëve me pakicë, vuri në dukje Saylor, duke vënë në dukje se kriptovalutat në përgjithësi u ofrojnë përdoruesve të aplikacioneve si Robinhood mundësinë unike të tregtimit 24/7, 365 ditë në vit. Sipas mendimit të tij, "ka kuptim të përgjithshëm" që Robinhood të ngasë fort dhe të japë ndihmën e tij për klasën e posedimit krejt të re. Megjithatë, mes zotërimeve dixhitale, Bitcoin, si "mbreti i rrezikuar i të gjitha kriptove", është, për Saylor, akoma "aty ku është i gjithë trafiku dhe eksitimi".

Sipas rezultateve të një studimi aktual kërkimor nga Crypto com, shumëllojshmëria e përdoruesve të kriptove në të gjithë botën u dyfishua nga 100 milionë këtë janar në 221 milionë në qershor Ndërsa Bitcoin mban pjesën më të madhe të përdoruesve, altcoinët me madhësi më të vogël në fakt janë konsumuar gradualisht tek të dy veteranët pjesa e tregut të monedhave dhe kripto e dytë më e popullarizuar e tregut, Ether (ETH).

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju