Ky ekspert i Bitcoin përdor 'atë që ka më shumë rëndësi' sot

Analist i BTC: Ky është vendi ku Bitcoin duhet të jetë për 'bullishness me gjashtë figura'

Mes shqetësimeve të gjera që ikja e Bitcoin ishte zyrtarisht e mbyllur, ajo u kthye mbi $ 34k të Martën Prona u mblodh me 10% gjatë javës së kaluar dhe tregtohej me 34,745 $ në kohën e kompozimit. Shumë besojnë se vështrimi i Elon Musk në rastin "B-Word" ishte nxitësi për këtë shërim. BTC u rrit me 8% menjëherë pas saj.

Shkalla e ecjes megjithatë ka lënë shumë ekspertë të sigurt edhe një herë. Në një video aktuale, eksperti i njohur Benjamin Cowen zbuloi besimet e tij bullish. Ndërsa ai kishte theksuar në një video thjesht kohët e fundit se "ne jemi teknikisht akoma në një trend rënie", në më të tanishmen e tij ai besonte,

Pse kaq bullish?

Së pari, sipas grafikut më poshtë, BTC po kontrollonte së fundmi Mesataren e Lëvizjes së Thjeshtë 50 ditore (SMA), për herë të parë duke marrë parasysh se mesi i majit Në të vërtetë ishte vlerësuar më parë në janar dhe mars kur linja po funksiononte si ndihmë. Që atëherë, pas një përpjekjeje të ndërprerë të punës në maj, shandanët në të vërtetë kishin qëndruar të renditur poshtë vijës.

Indikacione të tjera gjithashtu treguan drejt një shpërthimi të mundshëm. Për rrethana, tabela 4-orëshe e Bitcoin zbuloi një ndarje nga rënia që po ndiqte duke marrë parasysh se Maj Ndërsa Cowen theksoi se kjo nuk sugjeronte që monedha do të dilte drejtpërdrejt deri në $ 60k për shkak të kësaj, ajo i ofroi demit një mundësi luftimi.

Presioni i rinovuar i blerjes mund të bëjë shumë mirë për monedhën

Në mënyrë të ngjashme, grafiku i lidhur më sipër zbuloi se dema ishin më të mëdhenjtë në janar kur monedha ishte jashtëzakonisht e blerë. Që atëherë, Indeksi i Forcës relative (RSI) në të vërtetë po ndiqte një rënie të drejtë në tabelën 1-ditore ndërsa presioni i anës së shitjes vazhdonte të kontrollohej. Megjithatë, kjo u kthye mbrapa kohët e fundit kur shenja depërtoi në vijën e modelit, pas praktikisht 7 muajsh.

Në videon e tij të mëparshme, Cowen kishte zbuluar në të vërtetë dekurajim për të vërtetën se edhe pse BTC kishte diskutuar në të vërtetë ngritje të reja në të gjitha kohërat më parë gjatë vitit, RSI kishte bërë thjesht ngritje më të ulëta që përfaqësonin normën. Tani, kjo shpërthim mund të jetë një sinjal i rëndësishëm drejt presionit të rivendosur të blerjes që mund të deklarojë në shërimin e normës.

Lexo artikullin:  Tesla CEO Elon Musk Says Inflation Has Peaked-- But We'll Have a Recession for 18 Months

Sipas ekspertit, ndërsa këto indikacione janë indikacione absolutisht të favorshme për të "rikthyer besimin te demat", është SMA 20-javore që Bitcoin kërkon të arrijë, para se të fillojë gara e demit. Brezi i Ndihmës së Tregut Bull në grafikun më sipër është një përzierje e mesatares 20-javore SMA dhe 21-javës lëvizëse të shpejtë (EMA).

Sipas Cowen, "ajo që ka më shumë rëndësi" ishte thyerja e SMA 20-javore e cila ishte në një largësi prej $ 45k. Ai edhe më i përpunuar,

Tani, duke hedhur një vështrim në këtë ecje të ritmit dhe kthimin pasues të një rënie të zgjatur, do të ishte e vështirë të mos merresh parasysh se Bitcoin padyshim mund të drejtohet edhe një herë për një tubim të mundshëm të demave.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju