Kjo është një mënyrë se si Binance ishte 'e gatshme për të ndihmuar rregullatorët nga e gjithë bota'

Binance njoftoi fillimin e një API të raportimit të taksave. Ky mjet i ri API do të lejojë përdoruesit e Binance të gjurmojnë aktivitetet e tyre kripto për të siguruar që ata po përmbushin kërkesat e raportimit të përcaktuara nga rregullatorët. Ky mjet do të vihet në dispozicion në faqen e internetit dhe aplikacionin e Binance.

Drejtori i Përgjithshëm i Binance, Changpeng Zhao (CZ) kishte kryer kohët e fundit një konferencë për shtyp ku ai ndau hapat e ndërmarrë nga shkëmbimi i kriptove për të qenë në përputhje me rregulloret vendore. Shtimi i këtij mjeti të ri API u shtua në listën e ndryshimeve që Binance po bënte. CZ në Twitter dhe deklaroi:

CZ ka siguruar miratimin e rregulloreve të reja për të qenë në gjendje t'u shërbejë klientëve të tyre. Për ta bërë këtë, shkëmbimi aplikoi për "licenca dhe miratime ku ekziston një kuadër ligjor ekzistues për shkëmbimet e kriptove". Kjo përfshinte rajone si Azia-Paqësori, EMEA [Evropa, Lindja e Mesme dhe Afrika] dhe Amerika Latine.

Binance gjithashtu rriti përpjekjet e saj KYC. Kohët e fundit përditësoi kufijtë e saj të tërheqjes ditore nga 2 BTC në 0.06 BTC [2,000 dollarë] për llogaritë që kanë kaluar vetëm verifikimin bazë të llogarisë. Ndërkohë, të ardhmet e Binance po kufizonin llogaritë e reja të së ardhmes të krijuara brenda 30 ditëve të fundit në 20 levave nga 19 korriku dhe ky limit do të shtrihet në llogaritë e hapura brenda 60 ditëve të fundit, deri më 27 qershor.

Edhe pse Binance po përpiqej të ishte më në përputhje, kishte zëra për zëvendësimin e CEO -s. Sidoqoftë, CZ siguroi se "nuk kishte plane të menjëhershme".

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju