Kjo 'kurrë më parë' moda e Bitcoin mund të rezultojë në 'dobësi të mëtejshme'

Bitcoin, pasi qëndroi mbi nivelin e $ 32.5k me një lëvizje të vazhdueshme anash për pjesën më të madhe të korrikut, pa një goditje të goditur të shënuar më poshtë këtë ndihmë në 14 korrik Kjo rënie e shpejtë në drejtim të sistemit të alarmit të ngritur thelbësor të gradës $ 30k midis demave si si dhe lindjet ashtu si tregu më i madh pa një ndryshim nga duart e dobëta në duar të forta.

Një tjetër statistikë befasuese nxori në pah gjendjet Bitcoin në rrjetet sociale kripto që bien, me zhvendosjen e tij 7-ditore të zhytjes tipike në një gjysmë viti të reduktuar. Mes këtyre problemeve, një dritë e zbehtë shkëlqente gjatë natës me kthimin e balenave gjithashtu minatorë në zonë. CEO i ByteTree, James Bennett, kohët e fundit nënvizuar parashikimet e tij të përziera për të ardhmen e BTC.

Kostoja e Bitcoin, siç u hap sot, në të vërtetë kishte mbështetur mbi shkallën $ 33K për shkak të një rënie në ofertën e minatorëve, si dhe ndërtimit të zgjeruar. Sidoqoftë, Bennett rilyeu një foto të ndryshme si dhe paralajmëroi që një numër metrikash të ndryshme synojnë në drejtim të zvogëlimit të detyrës në rrjet. Ai la të kuptohet se Bitcoin është ende i ngulitur në një zonë neutrale, si dhe merret me dëshira të ulta nga drejtorët.

Eksperti përveç kësaj përmendi se një herë në javë blerjet e Bitcoin kanë arritur në një recesion të mprehtë sepse recesioni i tregut në vazhdim, si dhe ulja e blerjeve gjithashtu shkaktoi një humbje të vlerës së përgjithshme të negociuar në rrjetin Bitcoin. Në momentin e kompozimit, vlera e përgjithshme e negociuar (1 javë avancim, rrotullim) qëndroi në 23.9 miliardë dollarë, shkalla më e përballueshme e parë për në Dhjetor 2020.

Eksperti gjithashtu theksoi se për shkak të një rënieje të detyrës në zinxhir, nuk ishte e mundshme që Bitcoin me siguri do të zhvendoset në veri në çdo kohë shpejt. Ai deklaroi,

Pasiviteti i tregut gjithashtu u zbulua në sasitë e blerjeve me furnizimin në bursa, të cilat drejtoheshin në drejtim të detyrës së zvogëluar për BTC, veçanërisht në tregun e zonës. Që nga 14 korriku, furnizimi në shkëmbime ishte 2.52 milion - - Më e lira sepse janari i këtij viti.

Lexo artikullin:  Vështirësia e minierave të Bitcoin kërcen për herë të dytë ndërsa minatorët vendosen në det të hapur

Më tej, norma e Bitcoin arriti një nivel më të ulët prej 195% në 11 korrik Megjithatë, një ngritje në të njëjtën gjë e çoi shenjën në 215%, në kohën e kompozimit. Rënia e 11 korrikut ishte një rënie e konsiderueshme nga niveli më i lartë i 23 majit prej 593%. Në lidhje me këtë, Bennett deklaroi,

Eksperti gjithashtu përmendi një shtesë "asnjëherë më parë prirje" për Bitcoin, një ku në një trafik në internet me vlerë të lartë 7-ditore duke zhvendosur një grafik tipik, shenja u pa të binte e shënuar poshtë vijës 150K Bitcoin në enën me vlerë të lartë.

Këtu, është e dukshme që sa herë që shenja bie e shënuar më poshtë në atë grup, kostoja e Bitcoin zbuloi pikë të dobët, siç shihet në drejtim të përfundimit të 2018-s dhe 2019-tës. Çfarë është shumë më tepër, që trafiku i internetit me vlerë të lartë ishte po ashtu një domethënës motorist i tregut të fundit në avancim.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju