Artistët kryesorë të lojërave video adoptojnë NFT për të ndihmuar Ukrainën, koleksioni për t'u publikuar në Muzeun Zyrtar të Metahistorisë

Një ekip specialistësh më të mirë të sektorit të lojërave kompjuterike, të atribuar për hitet e lojërave Rainbow Six, Warframe, STALKER, dhe gjithashtu një miliard të shkarkuar Asfalt biznesi ekskluzivitet, së bashku me një nga artistët elektronikë më të aftë ukrainas, prodhuan një koleksion bamirësie NFT për të ndihmuar Ukrainën Koleksioni me siguri do të lançohet më 19 MAJ 2022 në MetaHistoria, një sistem zyrtar bamirësie ukrainase NFT që aktualisht ka rritur 260 ETH/722 mijë dollarë për Ukrainën Përpjekja e tyre mbështetet nga Ministria e Transformimit Dixhital të Ukrainës, një organizatë e qeverisë federale ukrainase e kuptuar për vendosjen e saj pro-kriptove, që aktualisht është rritur më shumë se 60 milionë për Ukrainën në kontributet e kriptove.

Mbledhja e bamirësisë NFT quhet Avatarët për Ukrainën Titulli i referohet rëndësisë fillestare të fjalëve &#x 2018; karakter &#x 2019;, i konvertuar nga sanskritishtja si &#x 201C; manifestim &#x 201D;. Vepra madhështore e artit kap versionet e çdo gjëje të vogël do të thotë Ukraina krejtësisht e lirë: shpirti, shpirti, njohuria dhe gjithashtu dashuria e saj. Koleksioni është dukshëm i ndryshëm nga personazhe të tjerë të ndryshëm, jo ​​vetëm në emër. Veprat e artit u ngritën gjatë 2 muajve të betejës dhe gjithashtu u prodhuan nga 50 prej një prej artistëve elektronikë ukrainas më të aftë dhe gjithashtu më të mirënjohur nga sektori i lojërave dhe i filmave. Evropë &#x 2019; Ilustruesi më i mirë fantastiko-shkencor Volodymyr Bondar, kampion i nderuar i EuroCon, i shtuar me një vepër arti unike. Volodymyr mund të shihet si një version i vetë shpirtit: ai rrezikoi jetën e tij duke lënë shumë individë nga shumë granatuar nga Kharkiv Kuratorët e koleksionit, muzikanti kryesor dhe gjithashtu mbikëqyrësi i artit pas një miliardi të shkarkuar. Asfalt biznesi i ekskluzivitetit të lojërave, të dyja kanë saktësisht të njëjtin emër, Kateryna One Kateryna investoi ditë duke u fshehur nga sulmet ajrore në tren me macet e saj, shenjtëroren e ndryshme të vendosura në Rumani.

Shumë koleksione NFT po mendojnë në mënyrë specifike për elementin e parasë së tij, dhe gjithashtu mënyrën spekulative të të menduarit si të blerësve ashtu edhe të shitësve, duke nxitur konfliktin rreth tregut. Për ideologët pas koleksionit Avatars, objektivi është i vlefshëm. Alexey Savchenko (MB), mbikëqyrës i rritjes së shërbimit të mëparshëm për Epic dhe gjithashtu mbikëqyrës i mëparshëm i marrëdhënieve me publikun për GSC, pretendon: &#x 201C;Ne supozuam nëse do të bënim NFT për të ndihmuar Ukrainën, duhet ta bënim në mënyrë të ngjashme, ne të zhvillojmë botën tonë të lojës, me vlera të larta prodhuese dhe gjithashtu aftësitë më efektive rreth nesh. Epic Games, biznesi që me siguri do të jetë më se i mundshëm ai fillestar për të zhvilluar &#x 2018; metaverse aktuale &#x 2019;, u rrit 150 milionë dollarë për Ukrainën &#x 201D;. Dmitry Tarabanov (Kanada), zhvillues lojërash i atribuar për hitet e lojërave Rainbow Six dhe gjithashtu Warframe &#x 201C;: &#x 201C;Të dy sektorët e lojërave dhe gjithashtu të lëvizjeve të lëvizjes ju mundësojnë të përjetoni botë që vlejnë miliona në prodhim, me një normë prej disa dollarësh, në të kundërt me shoqërinë NFT. Arti madhështor i prodhuar nga këta artistë është plotësisht i lirë për të përjetuar të gjithë njerëzimin. Megjithatë, nëse ka një vepër arti historike, si një ilustrim i këmbësorit fillestar AT-AT nga Star Wars, fillestari i tij është i paçmuar. Veprat artistike në këtë koleksion janë po aq historike. Pavarësisht tarifës, të gjitha paratë shkojnë në Ukrainë &#x 201D;.

Lexo artikullin:  Autoritetit të Telekomit të Pakistanit iu kërkua të bllokojë mbi 1,600 faqe kripto - Ministri thotë se qeveria synon të 'rregullojë' kripto-n

Sistemi MetaHistory NFT ndihmoi grupin duke formuar teknologjinë moderne NFT sipas kërkesave të tyre të larta. MetaHistory ka një dokument suksesi si një sistem NFT bamirësie i autorizuar zyrtarisht nga Ministria e Transformimit Dixhital të Ukrainës, një organizatë e qeverisë federale pro-kriptove që aktualisht ka rritur miliona kripto për Ukrainën, dhe gjithashtu është koordinuar më parë me Elon Musk për të furnizuar me Starlink në Ukrainë. shkalla e punës ekipore midis sektorit të kriptove, argëtimit dixhital dhe gjithashtu institucioneve zyrtare e ka bërë në fakt këtë koleksion NFT të pashoq, përveç kushteve pas tij. &#x 201C;Ne ëndërrojmë që me siguri do të zhduket vepra arti e prodhuar në betejën më të madhe duke pasur parasysh Luftën e Dytë Botërore. Ne ëndërrojmë që me siguri nuk do të ketë artistë epikë që do të rilyejnë ndërsa qytetet e tyre po bombardohen. Ne ëndërrojmë që me siguri do të zhduken më shumë se 70 produkte në këtë koleksion, pasi çdo ditë kjo betejë ka përfshirë në fakt një tjetër vepër arti. Megjithatë, këto NFT janë momenti aktual për të kënaqur fatin e tyre, arsyeja më fisnike për këtë teknologji moderne për të cilën një person mund të mendojë: për të ndihmuar në dominimin e madh, për të blerë të ardhmen në të cilën kompania jonë beson, si dhe për të adoptuar udhëzimet më të mira të sfondit dhe #x 201D;, pretendon deklarata e tyre e përbashkët.

 0;

Etiketat në këtë përrallëNFTs, Ukrainë

0;

Neomi

Një shkrimtare nga(*) me përvojë në mbulimin e artit, këngëve, shoqërisë, teknologjisë dhe gjithashtu udhëtime. Kina com Bitcoin e dërgoi atë në metaverse.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju