Tregtarët u ndanë në perspektivën e çmimit BTC pasi Bitcoin ulet nën 47K $

Parashikimet për një periudhë afatshkurtër përbëhen nga një zhytje shumë më e thellë në drejtim të $ 40,000, por gjithashtu një rritje e afërt përsëri mbi 50,000 $.

Tregtarët u ndanë në perspektivën e çmimit BTC pasi Bitcoin ulet nën 47K $

Bitcoin (BTC) u ofroi tregtarëve një ndjenjë të madhe të deja vuon më 26 gusht pas një sulmi të ri mbi 50,000 dollarë të përfunduar në mohimin e një kompanie.

Perspektiva pozitive e Bitcoin luhatet

Të dhënat nga CryptoPumpNews Markets Pro si dhe TradingView zbuluan se BTC/ USD ishte deri në nivelet më të ulëta të rrethit prej 46,540 dollarë në Bitstamp, pasi në të vërtetë kishte kaluar 49,300 dollarë në të kaluarën.

Aktiviteti vazhdon me zakone të ndryshme, të cilat duket se vulosin rezistencën e vjetër në 51,000 dollarë, lindjet nuk kanë sasi, si dhe energji për ta kthyer vendndodhjen në qëndrueshmëri.

Përkundër ndalimit në mes të varietetit 46,000 dollarë, Bitcoin nuk po tërhiqte disa për parametra të gjatë atë ditë, me investitorin e shquar Crypto Ed duke kërkuar mundësinë për një tubim lehtësues shtesë para një uljeje shumë më të thellë të çmimit.

Të tjerët ishin shumë pozitivë, mes tyre faktorë për përditësimin e tregut në zgjidhjen analitike të zinxhirit Crypto Quant.

Në mesin e përditësimeve të shumta të asaj dite, një parashikim ekspertësh që një zhvendosje e çmimit të BTC nën 47,000 dollarë do të ishte sigurisht një “rënie e rreme”, si dhe rezultati sigurisht që do të ishte një kalim efektiv në kufirin prej 50,000 dollarësh.

Ndihma e blerësit në BTC/ USD ishte në të njëjtën kohë duke u shkatërruar të enjten, me një normë interesi të besueshme për këmbimin e rëndësishëm Binance, në një pozicion më të mirë në 41,000 dollarë.

Ethereum afro 3,000 dollarë për rishikim

Një imazh i krahasueshëm ishte i vërtetë për altcoins të rëndësishme pasi Bitcoin ndryshonte.

Lidhur: Tregtarët e Ethereum parashikojnë paqëndrueshmëri para skadimit të zgjedhjeve të 820 milion dollarëve të së Premtes

Nga 10 kriptovalutat kryesore sipas kufirit të tregut, asnjëra nuk publikoi përfitime të qëllimshme 24-orëshe, ndërsa po aq pak sa nuk zhvendosi ndonjë lloj udhëzimi.

Eteri (ETH) ruajti ndihmë prej $ 3,000 nga një varg, ndërsa Cardano (ADA) hoqi edhe më shumë nga kthimet e tij të rregullta, ende deri në 20% gjatë 7 ditëve të mëparshme.

Lexo artikullin:  Kjo marrëdhënie krejt e re po krijohet midis Bitcoin dhe COIN të Coinbase

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju