TradeStars Nis Mainnet of Fantasy Sports Trading Game Stock bazuar në NFT -të Fraksionale

fillimi i shtypit

NJOFTIMI PËR SHTYP. TradeStars ka nisur "Pishtarin Olimpik", rrjetin kryesor të lojës së tyre të tregtimit të aksioneve në Fantasy Sports, më 31st Gusht, 2021.

Lojë e re Fantasy Sports TradeStars lejon klientët të bëjnë tregti me Aksionet Fantazike të atletëve të klasit botëror, vlera e të cilëve ndikohet menjëherë nga statistikat e vërteta të efikasitetit të jetës së pjesëmarrësit përkatës. Aksionet e Fantazisë mund të blihen duke përdorur USDT tani për tani; portat e kostos fiat (për INR dhe USD) janë në mjetet e tyre.

Lojërat fantastike të sportit sot

Fantasy Sports Gaming ka parë një rritje të butë të secilit reputacion dhe vlerësim gjatë dekadës së fundit. Tregu botëror i Fantasy Sports u vlerësua në 20.7 miliardë dollarë në vitin 2020. Parashikohet të arrijë 48.1 miliardë dollarë deri në vitin 2027, duke u rritur me një CAGR prej 12.8% nga 2021 në 2027.

Lojërat video ekzistuese Fantasy Sports punojnë të gjitha në një manekin identik, i cili nënkupton që klientët të krijojnë 'grupet e tyre të ëndrrave' të lojtarëve të tyre të preferuar dhe faktorët e të ardhurave bazuar në mënyrën se si sportistët e tyre të zgjedhur sillen në jetën aktuale. Klientët kryesorë me faktorët më të mëdhenj normalisht fitojnë shpërblime financiare në fund të çdo ngjarjeje ose sezoni.

Në video lojëra të tilla, klientët janë të kufizuar në përzgjedhjen e tyre të sportistëve ndërsa krijojnë grupet e tyre të fantazisë, gjë që i detyron ata rregullisht të ndryshojnë grupet e tyre me secilën ndeshje për të optimizuar lojtarët e arritshëm. Për më tepër, aplikacione të tilla janë funksionale vetëm gjatë ditëve të ndeshjes.

TradeStars ka lançuar një manekinë të lojërave të aktiviteteve sportive, e cila i heq të gjitha këto kufizime.

TradeStars - NASDAQ për Sportet Fantazike

TradeStars është konceptuar si një NASDAQ për Fantasy Sports Stocks, e ndërtuar në blockchain Ethereum dhe e mundësuar nga Polygon (dikur Matic). Tregu i blerjes dhe shitjes në TradeStars është i hapur 24 × 7, të gjitha 12 muajt e 12 muajve.

Aksionet e Fantazisë të blera nga klientët transferohen menjëherë në kuletat e tyre. Çdo transaksion regjistrohet në blockchain Ethereum, duke garantuar transparencë të plotë dhe siguri të shtuar. Integrimi me përgjigjen e shkallëzimit të Poligonit Layer 2 siguron transaksione gati të menjëhershme dhe pa gaz, duke rezultuar në një ekspertizë shumë më të lartë të konsumatorit në krahasim me shumicën e DApp -ve mbizotërues.

Lexo artikullin:  Coinbase Commerce Tani Mbështet Pagesat e Dogecoin

Përdoruesit që marrin kureshtje të etur në aktivitetet sportive mund të përdorin të dhënat e tyre sportive për të krijuar herët dhe për të blerë Aksionet e të ardhurave premtuese të cilat kanë potencial për përmbysje shtesë. Kjo është njësoj si blerja e aksioneve të një ndërmarrje në rritje, ndërsa ato megjithatë janë me çmim të ulët.

Tregjet NFT për Aksionet e Fantazisë

TradeStars përdor NFT (Shenja Jo Fungible) për të karakterizuar statistikat e vërteta të efikasitetit të jetës së atletëve. Për më tepër, si një alternativë për lëshimin e një NFT të vetëm për të karakterizuar çdo atlet të veçantë (ose çdo Fantasy Stock), TradeStars përdor idenë e NFT -ve Fraksionale dhe tregon atë që njihet si "Tregjet NFT".

Tregjet NFT e bëjnë të mundur për konsumatorët dhe shitësit të blejnë ose promovojnë çdo sasi të Aksioneve të Fantazisë sipas nevojës, së bashku me fraksionet. Kjo rrit ndjeshëm likuiditetin e furnizuar për Stoqet e Fantazisë, dhe njëkohësisht u siguron konsumatorëve fleksibilitetin për të marrë një pozicion pikërisht aq para sa të kenë nevojë.

Deri tani, TradeStars ka listuar Aksionet Fantazike të Kriketarëve nga e gjithë bota. Disa nga Aksionet e Fantazisë janë të kyçura për blerje dhe shitje, dhe mund të zhbllokohen vetëm pasi 10,000 artikuj të atij Aksioni individual të blihen në mënyrë kumulative.

Në muajt që po afrohen, Aksionet Fantazike të sportistëve nga aktivitete të ndryshme të ndryshme sportive të preferuara mund të shfaqen aq mirë në listën e TradeStars, duke filluar me Futbollin.

Nisja e TradeStars Mainnet

Rasti i fillimit të Mainnet u ndoq nga mbi 500 shikues. Ai përfshinte raste të ndryshme, së bashku me një sesion interaktiv me Themeluesin Christian Hentschel, me një shpërblim prej $ 250 për pyetjet më të mira. Një numër Aksionesh Fantazie të Kriketarëve të pëlqyer mund të zhbllokohen nga TradeStars. Këta kriketistë ishin zgjedhur më herët nga raundet e votimit të grupeve të decentralizuara.

Rasti vërejti gjithashtu Anshul Pareek, Shef i Marketingut, që shpall paketa të ndryshme referimi të ardhshme dhe fushata shpërblimi, vendi ku individët mund të fitojnë versionin e veçantë të NFT -ve të TradeStars Olympic Torch midis çmimeve të ndryshme. Përveç kësaj, janë prezantuar Fituesit e Fushatës së Ngrohjes së Shpërblimeve, e cila kërkoi të shpërblejë ndoshta individët më energjikë të pjesës Testnet.

Lexo artikullin:  Microstrategy blen më shumë Bitcoin, tani mban 124,391 BTC

Duke folur në lidhje me të ardhmen e TradeStars, Christian përmendi, "TradeStars është pikërisht këtu për të ndryshuar sektorin e lojërave të fantazisë sportive. Tani mund të keni një sport të Fantazisë Sportive aty ku nuk mund të aplikoni vetëm metodat tuaja të aktiviteteve sportive për të fituar para, por gjithashtu përfitoni nga tronditja e blerjes dhe shitjes së Aksioneve Fantazike sa herë që ju nevojitet. Ne thjesht kemi blerë fillimin, dhe gjithmonë mund t'ju përcjellim opsione dhe konkurse të reja për të ruajtur adrenalinën tuaj pumping. ”.

Shkoni tek tradestars.app për t’i hedhur një sy revolucionit krejt të ri në Fantasy Sports Gaming.

 

Kjo është një nisje për shtyp. Lexuesit duhet të bëjnë kujdesin e tyre të duhur më herët sesa të ndërmarrin ndonjë veprim që lidhet me firmën e promovuar ose ndonjë prej bashkëpunëtorëve ose kompanive të saj. Bitcoin.com thjesht nuk është përgjegjës, menjëherë ose jo drejtpërdrejt, për çdo dëm ose humbje të shkaktuar ose të pretenduar se është shkaktuar nga ose në lidhje me përdorimin ose mbështetjen në çdo material, përmbajtje ose kompani të diskutuara brenda lançimit për shtyp.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju