Tron Partneriteti me Sony Interactive Entertainment për të përmirësuar përvojën e lojërave në Blockchain

pres-relis

NJOFTIMI PËR SHTYP. SAN FRANCISCO &#x 2013; 15 tetor 2021 &#x 2013; TRON, ndër sistemet më të mëdha të bazuara në blockchain në të gjithë botën, po prezanton sot një bashkëpunim të ardhshëm me Sony Interactive Entertainment.

Tron sigurisht që do të ofrojë biznesin e lojërave me blockchain-in e tij dhe gjithashtu kompetencën për të bërë të mundur blerjet në lojë, tregtimin e gjërave brenda lojës dhe gjithashtu të promovojë shpejt, vendbanimet ndërkufitare përveç kornizës Tron.

Sony në fakt ka shkuar në avantazhin kryesor të teknologjisë moderne blockchain, duke filluar që në vitin 2016 për të eksploruar teknologjinë moderne, dhe gjithashtu ka nisur avancimin shtesë të një sistemi të bazuar në blockchain për t'u kujdesur për të drejtat ligjore elektronike në 2018.

Blockchain e bën të vështirë prishjen ose keqinterpretimin e informacionit dhe gjithashtu në fakt është përshtatur mirë për t'u kujdesur për informacionin dhe gjithashtu të drejtat ligjore. Sidoqoftë, teknologjia moderne lind kapacitet të konsiderueshëm për tregun e lojrave, siç është treguar në të vërtetë nga zhvillimi i shpejtë i lojërave blockchain, dhe gjithashtu versionet e shërbimit të luajnë për të bërë.

Pengesa e rëndësishme kur përballeni me zhvillimin e biznesit të lojërave me bazë blockchain janë çështjet me shkallëzueshmërinë, si dhe shpenzimet e larta të marrëveshjeve. Prandaj, grupi në Sony mori një vendim për të filluar provën e blockchain Tron për rinovimin e mundshëm të përvojës së përdoruesit.

Siç theksohet nga Presidenti i SIE dhe gjithashtu CEO Jim Ryan: &#x 201C; Kur zhvilloni një lojë video, përvoja e lojrave shkon në objektin e gjithçkaje që bëjmë. Prandaj, ne dëshirojmë t'i bëjmë të gjitha blerjet e lidhura me vlerën sa më të qeta sa të jetë e mundur, me kosto të ulët pa kompromentuar avantazhet e blockchain. Kjo &#x 2019; prandaj ne morëm një vendim për të shoqëruar me Fondacionin Tron për të shfrytëzuar komunitetin e tyre ekologjik blockchain për përparim shtesë të lojërave. &#x 201D;

Tron u lirua nga pronari i biznesit Justin Sun për të testuar tregun ekzistues të mediave. Duke funksionuar përveç një pajisjeje të dorëzuar Proof-of-Stake, dhe e krijuar gjithashtu në Solidity, blockchain Tron përdor blerje të shpejtë të programuesve me çmim të ulët, duke shkuar përtej blerjeve për sekondë të Ethereum

Për një qëllim për të promovuar mjetet ekonomike të ndarjes së materialit, Tron në fakt ka filluar të shpenzojë shumë për të zgjeruar krahun e tyre të lojërave këtë vit, gjë që në të vërtetë është ndihmuar në nisjen e tij &#x 2019; Shenja tipike NFT TRC-721 në mars 2021. Pavarësisht motivimeve financiare për kompanitë, bërja e mundshme për lojëra në blockchain ka një efekt masiv në posedimin e gjërave në lojë.

Justin Sun, CEO i strukturës Tron ndan: &#x 201C; Sa më shpejt që i transformoni gjërat në lojë pikërisht në NFT, ju u ofroni lojtarëve me zotërim real dhe gjithashtu përfundimtar të sendit ndërsa në një mjedis qendror të lojërave, këtë posedim praktikisht mund të tërhiqet nga çdo lloj faktori. Për më tepër, të kesh gjëra si NFT ofron mundësinë për t'i tregtuar ato gjatë lojërave video, në industri përtej lojërave video dhe gjithashtu bën të mundur përdorimin e burimeve shumë më të mira. Ne &#x 2019; jeni të kënaqur që Sony ka përdorur blockchain Tron për të përfituar nga këto funksione. &#x 201D;

Sony me siguri do të përdorë blockchain Tron për të promovuar zgjidhjet në lojë, duke sjellë gjërat e tanishme të lojërave video në zinxhir, dhe gjithashtu po mendon të fillojë furnizimin e disa prej këtyre gjërave përmes industrisë së sapo krijuar, autoriteteve TF me bazë Tron të integruar në bashkëpunim me DeFine.


Rreth TRON

Lexo artikullin:  Platformat Dex Jo-Custodial Vazhdojnë të zgjerohen - Lakorja, Zëvendësimi i Pancakes, Sushiswap, Uniswap Drejtojnë paketën

TRON i është përkushtuar rritjes së decentralizimit të uebit përmes teknologjisë moderne blockchain dhe gjithashtu aplikacioneve të decentralizuara. E themeluar në shtator 2017 nga Justin Sun, biznesi në fakt ka siguruar një koleksion suksesi, i përbërë nga fillimi i MainNet në maj 2018, liria e rrjetit në qershor 2018, dhe gjithashtu fillimi i TRON Virtual Machine në gusht 2018. Korriku 2018 vuri në dukje shtesë prokurimin e BitTorrent , një lider në zgjidhjet e decentralizuara që shfaqin rreth 100 milion individë energjikë nga muaji në muaj.

Rreth Sony Interactive Entertainment

Njohur si një lider botëror në argëtimin interaktiv dhe elektronik, Sony Interactive Entertainment (SIE) është përgjegjës për emrin e markës PlayStation® dhe gjithashtu për produktet ose shërbimet. PlayStation në fakt i ka ofruar teknologji tregut duke pasur parasysh se lançimi i PlayStation fillestar në Japoni në 1994. Familja e produktit ose shërbimeve të PlayStation përbëhet nga PlayStation®® 5, PlayStation®® 4, PlayStation®® REALITY VIRTUAL, PlayStation &#x 2122; Dyqani, PlayStation ®Plus, PlayStation &#x 2122; Tani, dhe titujt e njohur të aplikacioneve të softuerit PlayStation nga PlayStationStudios me seli në San Mateo, California, SIE është një degë plotësisht e Sony Group Corporation dhe gjithashtu ka veçori në mbarë botën në Kaliforni , Londër dhe gjithashtu Tokio.

Mediumet Kontakti

Angela Yang
press@tron.network

 0;

Ky është një njoftim për lajme. Lexuesit duhet të bëjnë këmbënguljen e tyre të duhur para se të ndërmarrin çdo lloj aktiviteti që lidhet me biznesin e reklamuar ose ndonjë nga bashkëpunëtorët ose zgjidhjet e tij. Bitcoin com përjashtohet, drejtpërdrejt ose tërthorazi, për çdo lloj dëmtimi ose humbje të shkaktuar ose deklaruar të jetë shkaktuar nga ose për përdorimin ose varësinë nga çdo lloj materiali, artikujsh ose zgjidhjesh të deklaruara në lansimin e gazetarisë.

Dëgjoni Podcast më të azhurnuar Bitcoin com:

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju