Rregullatorët e Emirateve të Bashkuara Arabe miratojnë tregtimin e kriptove në zonën pa Dubai

Autoritetet e Dubait vazhdojnë të nxisin adoptim shtesë në tregtinë e kriptomonedhës duke nxitur miratime shtesë rregullatore.

Rregullatorët e Emirateve të Bashkuara Arabe miratojnë tregtimin e kriptove në zonën pa Dubai

Rregullatorët financiarë në Emiratet e Bashkuara Arabe kanë arritur një shoqatë për të lejuar dhe ndihmuar zyrtarisht tregtimin e kriptomonedhës në një zonë të lirë financiare në Dubai.

Autoriteti i Qendrës Botërore të Tregtisë në Dubai (DWTCA) prezantoi më 22 shtator se nënshkroi një marrëveshje me Autoritetin e Letrave me Vlerë dhe Mallrave të Emirateve të Bashkuara Arabe (SCA) për të ndihmuar rregullimin dhe tregtimin e sendeve kripto në të gjithë zonën pa DWTCA.

Nisma e re krijon një kornizë që i mundëson DWTCA të sfidojë miratimet dhe licencat vendimtare për veprimet monetare të lidhura me kriptovalutat. Si pjesë e zgjidhjes, SCA madje mund të mbikëqyrë veprimet kryesore të lidhura me kripton, si proceset e lëshimit, përcaktimit, tregtimit dhe licencimit.

Sipas njoftimit, marrëveshja u nënshkrua nga CEO-ja e SCA-së Maryam Al Suwaidi, drejtori i përgjithshëm i DWTCA Helal Saeed Al Marri, përveç një qeverie në Departamentin e Marketingut të Turizmit dhe Tregtisë në Dubai.

Al Suwaidi përmendi se sfida krejt e re vjen në përputhje me përkushtimin e DWTCA për të rritur kompanitë e saj si një zonë të lirë dhe për të ndihmuar shkencat e reja të aplikuara si shenja të padëgjueshme. "Ndërsa Dubai vazhdon të lëvizë drejt një sistemi financiar novator dhe të udhëhequr nga dixhitali, DWTCA po kërkon të ndihmojë kompanitë e mbështetura nga blockchain dhe shkencat e aplikuara kriptografike," shtoi ai.

Related: Dubai për të mësuar nga rritja e tregut të kriptove, thotë CEO i Bittrex Global

DWTCA dhe SCA nuk iu përgjigjën menjëherë CryptoPumpKërkesa e lajmeve për vërejtje. Autoritetet paraprakisht hynë në një zgjidhje analoge për të stimuluar përmirësimin e tregtisë së kriptove në Autoritetin e Zonës së Lirë të Aeroportit të Dubait në maj.

Zgjidhja e re shtesë përforcon përkushtimin në rritje të Emirateve të Bashkuara Arabe për t'u kthyer në një qendër ndërkombëtare kripto-miqësore.

Në prill, Ministri i Ekonomisë Abdulla Bin Touq Al Marri deklaroi se kriptovalutat dhe tokenizimi i aseteve ka të ngjarë të jenë çelësi për planet e kombit për të dyfishuar sistemin e tij financiar në 10 vjet. Inventari vendas alternativ Nasdaq Dubai më pas renditi një fond publik Bitcoin (BTC) nga mbikëqyrësi kanadez i fondit të financimit të aseteve dixhitale 3iQ në qershor.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju