Ministria dixhitale e Ukrainës planifikon të paguajë punonjësit me Hryvnia dixhitale në projektin pilot

Ministria dixhitale e Ukrainës planifikon të paguajë punonjësit me Hryvnia dixhitale në projektin pilot

Ministria Dixhitale ka ndërmend të kompensojë punëtorët e saj me Ukrainën '& rsquo; s paratë elektronike të bankës rezervë (CBDC), kur hryvnia krejt e re pret shfaqjen. Në një takim aktual me portalin e informacionit on-line TSN, Ministri Mykhailo Fedorov zbuloi se kjo është në mesin e divizionit '& rsquo; përpjekjet e para për fiatin e digjitalizuar mbarëkombëtar, duke përmendur:

Ne e kemi atë në tryezë si një nga pilotët e parë, shlyerjen e pagave për punonjësit e Ministrisë së Transformimit Dixhital në hryvnia dixhitale.

Fedorov shpjegoi se "& ldquo; ukrainasit u renditën fillimisht në të gjithë botën në lidhje me shkathtësinë në pronat dixhitale". & rdquo; Kjo dukshmëri ndaj inovacionit mund të jetë midis Ukrainës '& rsquo; përfitimet kryesore, mbante në mend, të cilat mund të tërheqin investime financiare shtesë për kombin dhe shërbimet e tij.

Ministria dixhitale e Ukrainës planifikon të paguajë punonjësit me Hryvnia dixhitale në projektin pilotBurimi: Mykhailo Fedorov, Facebook

Ukraina u vendos fillimisht në mesin e mbi 150 vendeve në vitin 2015 '& rsquo; Versioni i Indeksit Global të Adoptimit të Kriptove nga kompania e mjekësisë ligjore blockchainHainalysis Qeveria federale në Kiev ende nuk ka paraqitur udhëzime të plota për kombin '& rsquo; s dhomë kripto në rritje dhe gjithashtu siguron paratë e saj elektronike. Një projektligj “& ldquo; Për Asetet Virtuale, & rdquo; i cili u ndryshua kohët e fundit, parashikohet të merret deri në fund të vitit.

Ukrainë '& rsquo; s Monedha mund të përdoret për subvencione dhe gjithashtu pagesa sociale

Një punë tjetër për të pilotuar aplikimin e hryvnia elektronike është përdorimi i tij në shlyerjen e avantazheve sociale dhe gjithashtu ndihmat e qeverisë federale. Sidoqoftë, Mykhailo Fedorov mendon se autoritetet kërkojnë të kontrollojnë inovacionin fillimisht, në mënyrë që të mbledhin informacionin e përvojës individuale dhe gjithashtu të njohin saktësisht se si funksionon gjithçka para përdorimit të CBDC në topin social. Kryesorja theksoi:

Ne jemi duke hulumtuar përvojën e kombeve të tjera të ndryshme që në fakt kanë lëshuar pilotët ose po përpiqen të paraqesin para të krahasueshme dixhitale.

Fedorov, që gjithashtu vepron si Ukraina '& rsquo; Zëvendëskryeministri i parë, specifikoi shtesë se paraja elektronike e bankës rezervë përmban zgjedhjen për të përdorur marrëveshje të mençura që ndoshta mund të kufizojnë abuzimin e qeverisë federale, raportoi Forklog. E gjithë kjo sigurisht që do të varet nga aplikimi teknologjik i hryvnia elektronike, mbante në mend ai.

Lexo artikullin:  Banka e Rusisë kërkon që tregu i aksioneve të mos vërejë ndërmarrje të lidhura me kripto

Në një takim tjetër me faqen e informacionit ekonomik Minfin, Fedorov '& rsquo; Zëvendësuesi, Oleksandr Bornyakov, zbuloi se përveç se do të vazhdojë punën me hryvnia elektronike, Ukraina po përgatitet të nxjerrë legjislacion për kriptovalutat. Në korrik, një studim midis agjentëve të kombit '& rsquo; s industria ekonomike sugjeroi që tregu sigurisht që CBDC i ardhshëm të bazohet në blockchain dhe gjithashtu të përdoret për të ndihmuar në blerjet në dhomën e kriptove.

A mendoni se Ukraina po bëhet gati të jetë një pikë e nxehtë për paratë elektronike? Na tregoni në fushën e vërejtjeve të listuara më poshtë.

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju