Objekti i minierave 'Më i Madh ilegal' i Ukrainës mund të ketë qenë një Fermë Bot FIFA

Objekti i minierave 'Më i Madh ilegal' i Ukrainës mund të ketë qenë një Fermë Bot FIFA

Më herët në korrik, Shërbimi i Sigurisë i Ukrainës (SBU) prezantoi se zbuloi një fermë minierash kripto që në të vërtetë ishte mundësuar me energji të marrë në qytetin e Vinnytsia Zyrtarët konfiskuan rreth 5,000 pajisje pajisje, të përbërë nga 3,800 pc tastierë lojrash si dhe 500 video karta klipesh, nga një ambient ruajtjeje i mëparshëm i Vinnytsiaoblenerho Energjia elektrike e lagjes me sa duket ka duruar humbje deri në 256,000 dollarë.

Qendra e paligjshme e minierave, deklaroi policia, drejtohej nga qytetarë të Vinnytsia-s, si dhe nga burimetKyiv Sipas një postimi ngaAin ua, pajisjet e sekuestruara vijnë nga një biznes i quajtur MMI Engineering i cili merret pjesë në avancimin e aplikacionit të softuerit, mirëmbajtjen e rrjetit, si si dhe trajnimi i UA. Përfaqësuesit e tij ligjorë e quajtën informacionin prizë elektrike si dhe akuzuan SBU-në për përhapjen e detajeve të pasakta.

Objekti i minierave 'Më i Madh ilegal' i Ukrainës mund të ketë qenë një Fermë Bot FIFABurimi: Inxhinieri MMI

Sigurimi solid IT pretendon se e fiton fuqinë e tij elektrike nga SH.A. Vinnytsiaoblenerho si dhe vendndodhjen '& rsquo; shoferi i rrjetit, Enera Vinnytsia Ltd., duke paguar kostot e tij me çmime industriale, si dhe sipas analizave të njehsorëve. Po kështu, ai merr me qira objektet që organizojnë pajisjet e saj nga një biznes i quajtur Alfa Energy, i cili është pronari aktual i objektit të magazinimit.

Ndërkohë, Vinnytsiaoblenerho nisi një deklaratë, sipas së cilës depoja nuk ka qenë kurrë e banuar kurrë nga një fermë kriptovalutash. Punëtorët e saj ishin gjithashtu të paaftë për të dalluar çdo lloj treguesi të vjedhjes së energjisë elektrike gjatë një ekzaminimi të kryer me agjentë të degës lokale të Ukrainës '& rsquo; Inspektorati Shtetëror për (*). Energjia e Mbikëqyrjes së Energjisë theksohet: Detajet në lidhje me vjedhjet multimilionë të energjisë elektrike nuk përfaqësojnë të vërtetën.

MMI-ja

deklaroi çmimet e pajisjeve të marra në lidhje me 30 milion hryvnia inxhinierike (mbi 1 milion dollarë) si dhe '& rsquo; aktualisht po përpiqet ta marrë atë përsëri. Biznesi ukrainas përfshiu që bastisja e SBU-së në të vërtetë ka pamundësuar procedurat e saj, si dhe përfaqësuesit e saj ligjorë aktualisht kanë paraqitur aktualisht problemet kryesore me Gjykatën e Rrethit dhe Pechersk '& rsquo; sProkurori i Përgjithshëm në Zyrë.Kyiv në

Lexo artikullin:  Ligjvënësit e Shteteve të Bashkuara i bëjnë thirrje SEC dhe CFTC të krijojnë një grup të përbashkët pune për rregullimin e kriptove

Ferma e dyshuar e shfrytëzimit të kriptove rezulton të jetë duke u bërë në një njësi ekonomike, e cila merret nga kompania me bazë në Emiratet e Bashkuara Arabe Lojëra Valuta

Ukrainasi, nuk dha asnjë lloj informacioni në lidhje me detajet që përdorin pajisjet e tij të sistemit kompjuterik. Zafar Technology 4 Konsollat ​​e lojrave të PC-së Playstation si dhe disqet janë identifikuar në të vërtetë në fotot e lëshuara nga SBU në Slims 8. Qershor edhe pse është & rsquo; normalisht është e realizueshme për kriptot e mia me ta, të shumta në Dhe mendoj se '& rsquo; Me shumë gjasa, konzollat ​​e lojrave janë përdorur në të vërtetë për aplikacione të lidhura me lojërat. Provat e Ukrainës rekomandojnë që qendra në

Objekti i minierave 'Më i Madh ilegal' i Ukrainës mund të ketë qenë një Fermë Bot FIFA

Mund të ketë qenë një fermë robotësh për lojëra video në krahasim me një miniera kripto. Vinnytsia në një rekord hetimor nga faqja e kompanisë Sipas Ukrainës ua, ferma robot mund të jetë përdorur për bluarje. Delo '& rsquo; kur lojtarët përdorin aplikacionin e softuerit për të kryer punë të përsëritura në lojë që i japin lojtarit diçka të dobishme në situata të caktuara si marrja e faktorëve të përvojës, për shembull, ose ngritja e një personaliteti "& rsquo; shkalla. Kjo SBU ra për të diskutuar përdorimin e mundshëm të pajisjeve që tregojnë ekzaminimin e përsëritur. Çmimi citon një burim të pazbuluar nga SBU, që siç duket deklaroi se

Delo u përdor për "& ldquo; pumping robotë & rdquo; për FIFA, EA Playstations '& rsquo; koleksion i popullarizuar i lojërave kompjuterike të futbollit. Lojërat FIFA '& rsquo; s të spikatur Në vendosjen, lojtarët mund të mbledhin një grup lojtarësh të preferuar, si dhe të kompletojnë kundrejt njëri-tjetrit në internet. Ekipi Ultimate mund të investojë para të vërteta në kuti plaçkitje që ofrojnë një mundësi minimale për të blerë karta me vlerë të lartë,

Ata diskutojnë, ose vendosin bast muaj në mënyrë që të kursejnë monedhat e duhura FUT, paratë në lojë, për të investuar në rezidencën e ankandit publik FIFA. Eurogamer tregon konzollat ​​e lojrave PS4 në fermën robot It në të vërtetë janë bluar për të prodhuar llogari të mbushura me para FUT që mund të tregtohen për lojtarët, me gjasë në tregun nëntokësor. A e konsideroni ukrainas shembullin e fermës së pretenduar të minierave kripto në

Lexo artikullin:  Banka Zvicerane Seba Tani i lejon Klientët të Fitojnë Fitim në Crypto Holdings

Çfarë? Vinnytsia idetë tuaja në fushën e vërejtjeve të renditura më poshtë. Ndani

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju