Standardi i Mbretërisë së Bashkuar i miratuar për të ofruar shërbime të ndërmjetësimit Crypto në Irlandë

Standardi i Mbretërisë së Bashkuar i miratuar për të ofruar shërbime të ndërmjetësimit Crypto në Irlandë

Zodia Custody, Standard Chartered Bank '& rsquo; Ndërmjetësimi i kriptove, po përgatitet të përdorë shërbimet e tij për financuesit institucionalë në Irlandë, i pavarur irlandez i përditshëm i ekspozuar të Dielën. Biznesi funksionon si një shkëmbim dhe broker për kriptovaluta dhe prona të tjera dixhitale.

Platforma e kujdestarëve të kriptove u zhvillua në fund të vitit 2015 nga banka në Mbretërinë e Bashkuar '& rsquo; s Filiali SCVentures dhe kompania e menaxhimit të pasurisë dhe posedimit me qendër në SHBA Trusti Verior Të dy nënat dhe bizneset e babait aktualisht kanë investuar shumë në shërbimet e blockchain në dy vitet e mëparshme, mbante në mend gazeta.

Standardi i Mbretërisë së Bashkuar i miratuar për të ofruar shërbime të ndërmjetësimit Crypto në Irlandë

Përpjekja e përbashkët përqendrohet në trajtimin e investimeve financiare në prona dixhitale dhe kripto për bankat. Ajo aktualisht ka hipur në një larmi klientësh pilot sepse u lançua në Dhjetor 2020. Njësia krejt e re kërkoi regjistrim në Autoritetin e Sjelljes Financiare në Mbretërinë e Bashkuar (FCA).

Sipas një deklarate të lëshuar në atë kohë, Zodia do të ofrojë shërbime kujdestarie për një sërë kripto -monedhash si bitcoin (BTC), bitcoin money (BCH), eter (ETH), ripple (XRP) dhe litecoin (LTC). Standard Chartered inkurajoi zgjedhjen e saj për të prodhuar platformën me interes institucional në rritje për monedhat dixhitale, duke mbajtur parasysh se organizatat përfaqësonin vetëm 9% të investimeve financiare kripto.

Në qershor të këtij viti, gjiganti bankar britanik zbuloi se krahu i tij SC Ventures po zhvillon një shërbim të këmbimit dhe brokerimit të kriptomonedhës në bashkëpunim me BC Technology Group, një firmë investimesh e fokusuar në pronat dixhitale, e cila mbaron jashtë Hong Kongut Qëllimi është të ofrojë institucionale dhe klientët e biznesit me qasje në kriptovaluta të tilla si bitcoin (BTC) dhe ethereum (ETH).

Me mjedisin e saj miqësor të shërbimit, Republika e Irlandës në fakt ka përfunduar të jetë një bazë evropiane për bankat dhe organizatat fintech. Këto përbëhen nga Banka e New York Mellon, e cila prezantoi një '& lsquo; Digital Innovation Hub & rsquo; në Dublin në maj, dhe Goldman Sachs, e mbështetur nga kompania fintechBlockdaemon, e cila ka një vend pune në Galway.

Lexo artikullin:  Ja se si ky avancim i tregut të bitcoin mund të ndikojë në normën e tij

Kombi, i cili është një shtet anëtar i BE -së, ofron qasje të pakufizuar në Bashkim '& rsquo; treg tipik. Një shumëllojshmëri biznesesh nga tregu i kriptomonedhës, të përbërë nga emra të njohur si shkëmbimi i posedimit dixhital Kraken, në të njëjtën mënyrë kanë zhvilluar ekzistencën atje.

A besoni se Irlanda po përfundon duke qenë një qendër kripto evropiane? Na tregoni në fushën e vërejtjeve të listuara më poshtë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju