Rënia e dollarit amerikan ndihmon demat e Bitcoin para ballafaqimit me çmimin BTC prej 50 mijë dollarësh

Ndihma e blerësit dhe erërat makro mbeten në preferencën e Bitcoin pasi një mur i madh i shitjes është gjithçka që ndalon BTC/USD të rimarrë 50,000 dollarë.

Rënia e dollarit amerikan ndihmon demat e Bitcoin para ballafaqimit me çmimin BTC prej 50 mijë dollarësh

Bitcoin (BTC) sfidoi 46,800 dollarë më 11 gusht pasi një dollar komprometues amerikan kontribuoi në vrullin bullish.

"Qëllimi për 50,000 dollarë"?

Të dhënat nga CryptoPumpNews Markets Pro dhe TradingView zbuluan nivelet më të larta të BTC/USD prej 46,787 $ në Bitstamp të Mërkurën, një fije floku përveç kulmit të ditës së mëparshme.

I freskët nga dita e votimit në kostot e objekteve amerikane, diçka e cila përfundimisht ndaloi së punuari për të lëvizur tregun, Bitcoin nuk zbuloi indikacione për bearishitet pasi u kthye në derën e rezistencës së rëndësishme duke filluar nga 47,000 dollarë.

Kostot e postimit të efikasitetit të USD në ditë siguruan një shtytës tjetër të mundshëm për përfitime. Një rënie në forcën e dollarit shpesh shkon së bashku me një avantazh për kriptomonedhën më gjerësisht.

Në kohën e kompozimit, indeksi i monedhës së dollarit amerikan, i cili përcakton dollarin kundrejt një shporte prej 20 monedhave partnere tregtare, po përmbys fitimet që kishte pasur në të vërtetë para votimit, të listuara përsëri nën shenjën 93.

Më parë, Crypto PumpLajmet vlerësuan tregtarin e njohur Crypto Ed, i cili konsideroi një DXY të nivelit rajonal prej 94 para një zbritjeje të aftë, duke siguruar hapësirë ​​për rritjen e Bitcoin dhe altcoins.

"Shumëllojshmëria BTC: arriti kulmet, arriti nivelet më të ulëta," lexohej një pjesë e një postimi në Twitter të Mërkurën.

“Ngjitemi. Ende për 50 mijë. "

Asistencë e frikshme kundrejt rezistencës së fuqishme

Një pengesë e ardhshme për më shumë përparësi megjithatë qëndroi në llojin e murit të rëndësishëm të shitjes në 47,000 dollarë.

Të lidhura: Teknika të Bitcoin: Pse thyerja e rezistencës prej 48 mijë dollarësh e BTC është vendimtare për nivelet më të reja të të gjitha kohërave

Nga ana tjetër, një model i vazhdueshëm i blerjes nga financuesit me pakicë dhe institucionalë po sigurohet që furnizimi me Bitcoin në fakt është shtrënguar në nivele nga 29,000 dollarë e lart.

Një teori tjetër rekomandon që balenat kineze, të tronditura nga goditja e minatorit të majit, tani po hyjnë përsëri në treg.

"Në fillim të këtij viti, BTC u kënaq me tubime të forta sa herë që niveli prej 45200 dollarë u mbajt si ndihmë," përfshiu tregtari dhe eksperti Rekt Capital.

"Dje, $ BTC në mënyrë efektive rikuperoi nivelin 45200 dollarë si ndihmë."

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju