Ligjvënësit e Shteteve të Bashkuara nuk dëshirojnë që atletët profesionistë Olimpikë të përdorin juan elektronik në lojërat video 2022

Tre ligjvënës këshilluan bordin Olimpik të bashkëpunojë me ndërmarrjet qeveritare "për të mbrojtur privatësinë e atletëve amerikanë nga Qeveria Komuniste Kineze".

Ligjvënësit amerikanë nuk duan që atletët olimpikë të përdorin juan dixhital në lojërat 2022

Tre ligjvënës të Shteteve të Bashkuara në të vërtetë kanë autorizuar një letër që këshillon autoritetet Olimpike të ndalojnë atletët profesionistë Amerikanë të përdorin juan elektronik përgjatë Lojërave Dimërore të Pekinit 2022.

Në një letër të hënën drejtuar kryetarit të bordit të Komitetit Olimpik Amerikan si dhe Komitetit Paraolimpik Susanne Lyons, ligjvënësit Republikanë Marsha Blackburn, Roger Wicker si dhe Cynthia Lummis kërkuan që autoritetet të mbrohen nga atletët profesionistë amerikanë nga përdorimi ose miratimi i juan elektronik, ofruan pretendimet e tyre se mund të të "gjurmohen dhe gjurmohen" nga Banka Popullore e Kinës, ose PBoC. Të tre deklaruan se Partia Komuniste Kineze mund të përdorë paratë elektronike për të mbikëqyrur vizitën e atletëve profesionistë, si dhe pas kthimit të tyre në Shtetet e Bashkuara.

Ligjvënësit deklaruan se qeveria federale kineze sapo zbuloi atribute krejt të reja për juanin elektronik, duke u ofruar autoriteteve aftësinë "të dinë detajet e sakta të asaj që bleu dikush dhe ku". Ata përmendën mesazhin, si dhe aplikacionin e zgjidhjes WeChat si kriter, duke pohuar se sistemi "tashmë ishte përdorur për të mbikëqyrur, kërcënuar dhe arrestuar qytetarët kinezë".

Lummis, Blackburn, si dhe Wicker kërkuan një përmbledhje mbi këtë temë për Komitetin e Senatit për Tregti, Shkencë si dhe Transport brenda 30 ditësh. Ata këshilluan bordin Olimpik të bashkëpunonte me ndërmarrjet qeveritare "për të mbrojtur privatësinë e atletëve amerikanë nga Qeveria Komuniste Kineze".

Related: Kina synon të lejojë imigrantët të përdorin juan elektronik në Lojërat Olimpike Dimërore në 2022

Kina filloi pilotimin e testeve të juan-it të saj elektronik në Prill 2020, duke shpërndarë para të panumërta me vlerë të parave elektronike të bankës rezervë, ose CBDC, për qytetarët në qytete të ndryshme. PBoC gjithashtu deklaroi se ishte duke kontrolluar lejimin e atletëve profesionistë ndërkombëtarë si dhe vizitorëve të faqeve të përdorin CBDC përgjatë Lojërave Olimpike Dimërore të Pekinit në 2022, i cili gjoja do të ishte provimi i parë i tillë nga shtetasit ndërkombëtarë në Kinë

Lexo artikullin:  Ekipi zyrtarisht ri-themelon Fondacionin Dogecoin pas 6 vjetësh

Megjithëse Lojërat Olimpike Verore 2020 në Tokio u shtynë për një vit për shkak të pandemisë së përsëritur COVID-19, Pekini supozohet se është ende në rrugën e duhur në planifikimin për lojërat video të dimrit, të ngritura për të filluar në Shkurt 2022. Komisioni Kombëtar i Shëndetit i Kinës në të vërtetë ka vazhdimisht raportoi më pak se 200 raste të reja të përditshme rezidenciale të COVID-19 duke pasur parasysh që në Mars 2020, megjithatë disa të dhëna në të vërtetë kanë rekomanduar që qeveria federale të përgjigjet për një projekt informacioni të rremë që shqetëson pandeminë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju