Kryebashkiaku amerikan thotë se Bitcoin do të vazhdojë të rritet ndërsa Fed vazhdon të printojë më shumë dollarë

Kryebashkiaku amerikan thotë se Bitcoin do të vazhdojë të rritet ndërsa Fed vazhdon të printojë më shumë dollarë

Kryetari Scott Conger i qytetit amerikan Jackson, Tennessee, foli për normën e bitcoin të Shtunën në lidhje me Fed &#x 2019; Plani i shtypjes së parave. Ai krijoi:

Ndërsa Fed -et mbeten për të publikuar më shumë dollarë, ky grafik do të mbetet për t'u ngjitur. Bitcoin mund të jetë sistemi ekzistues, por sigurisht që është sistemi financiar i ardhshëm, dhe gjithashtu pas 21M, nuk ka &#x 2019; t më.

Norma e BTC kur kryebashkiaku postoi në Twitter ishte 49,626.81 dollarë. Në kohën e kompozimit, norma e kriptomonedhës është në 49,775.13 dollarë pasi tejkaloi shkallën 50K dollarë të hënën herët në mëngjes.

Kryebashkiaku amerikan thotë se Bitcoin do të vazhdojë të rritet ndërsa Fed vazhdon të printojë më shumë dollarë

Bitcoin com News raportoi në prill se kryebashkiaku Conger po kontrollonte konvertimet e pagave për punonjësit e qytetit, si dhe minierat e bitcoin për të përfshirë BTC në qytet &#x 2019; s raportin vjetor.

Në korrik, ai shkroi në Twitter se qyteti i tij &#x 2019; s presioni i punës në blockchain po merr parasysh se si qyteti mund të &#x 201C; miratoni zgjidhjet e taksave të pasurive të paluajtshme në bitcoin dhe gjithashtu u mundësoni punonjësve tanë të DCA në bitcoin. &#x 201D;

Ai në fakt gjithashtu ka diskutuar rritjen e kostos së jetesës disa herë, duke specifikuar, &#x 201C; Le të refuzojmë çdo lloj rritje të kostos së jetesës, si dhe rritjen e ndikimit të karbonit. &#x 201D;

Kryebashkiaku Conger është një nga disa kryetarë bashkish në SHBA që kanë kënduar në lidhje me përfitimin e bitcoin nga qytetet e tyre. Kryebashkiaku Francis Suarez në të njëjtën mënyrë po përpiqet të bëjë Miami, Florida, një qendër bitcoin. Javën e kaluar, Kryebashkiaku Jayson Stewart i Cool Valley, Missouri, pohoi se ai po mbledh fonde për të ofruar $ 1,000 në BTC për çdo qytetar në qytetin e tij.

A jeni dakord me Kryetarin Conger në lidhje me bitcoin? Le të kuptojmë në fushën e vërejtjeve të listuara më poshtë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju