Senatori i Shteteve të Bashkuara fillon hetimin për 'Si kriptomonedhat lehtësojnë krimet kompjuterike'

Senatori amerikan fillon hetimin për 'Si kriptomonedhat lehtësojnë krimet kompjuterike'

Senatori amerikan Gary Peters zbuloi së fundmi një bipartizan “& ldquo; ekzaminimi në [shtimin] e sulmeve ransomware dhe si kriptomonedhat ndihmojnë në krimet kibernetike. "& rdquo;

Peters është kryetari i Sigurisë Kombëtare dhe (*). Komiteti i Çështjeve Qeveritare ka udhëhequr në të vërtetë përpjekje të shumta për të forcuar mbrojtjen e sigurisë kibernetike të SH.B.A. Deklarata e tij specifikon se ai "& ldquo; po kryen një ekzaminim në funksionin e kriptovalutave që vazhdojnë të luajnë në nxitjen dhe stimulimin e kriminelëve kibernetikë për të përkushtuar sulme ransomware që sjellin një rrezik në rritje për

Siguria mbarëkombëtare. "& Rdquo; Shtetet e Bashkuara specifikuan:

Senatori Peters rriti përdorimin e kriptovalutave pasi teknika e preferuar e pagesës në sulmet e ransomware zbulon se kriminelët kibernetikë mendojnë se ata mund të përkushtojnë sulme pa qenë përgjegjës.

Sulmet u rritën 150% në vitin 2020 krahasuar me vitin e kaluar, dhe më shumë se 412 milion dollarë u paguan kriminelëve kibernetikë si shpërblim përmes kriptovalutave gjatë gjithë asaj periudhe të njëjtë, senatori mbajti në mendje.

Ransomware përfshiu që këtë muaj, një sulm ransomware çaktivizoi rrjetet e pothuajse 200 bizneseve dhe hakerat kërkuan pothuajse 70 milion dollarë në kriptomonedhë për të hequr rrjetet e goditura. Ai ekzaminon "& ldquo; do të hedhë një vështrim në rritjen e sulmeve të ransomware, sesi kriptomonedha shtyn kriminelët në internet dhe si rregullatorët dhe ligjvënësit federalë mund të punojnë për të ndërhyrë në shpërblimin për kushtimin e veprave penale në këmbim të kriptomonedhave, "& rdquo; informacionin e deklaratës, duke shtjelluar:

Provimi gjithashtu do të kontrollojë përpjekjet dhe politikat aktuale të mbikëqyrjes të lidhura me monedhat virtuale, së bashku me të bëjë sugjerime se si ligjvënësit dhe firmat federale mund të punojnë për të garantuar të gjitha

Mund të fitojë me siguri nga hyrja në kriptovaluta ndërsa garanton se ato nuk janë duke ofruar një shpërblim për kompanitë kriminale dhe armiqtë e huaj për të vazhduar të sulmojnë rrjetet dhe lagjet e amerikanëve në të gjithë vendin. Amerikan a mendoni për këtë ekzaminim kripto të lëshuar nga

Çfarë? Senatori Peters na kupton në zonën e vërejtjeve të renditura më poshtë

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju