Senatori i Shteteve të Bashkuara thotë se Taksa e Kriptos në Projektligjin e Infrastrukturës është "e parealizueshme", planifikon të ofrojë ndryshime për ta rregulluar atë

Senatori amerikan thotë se fatura e kriptos në projekt -ligjin e infrastrukturës është "e pazbatueshme", planifikon të ofrojë një ndryshim për ta rregulluar atë

Komiteti i Senatit për Banka, Strehim dhe Punë Urbane lëshoi ​​një deklaratë nga Anëtari i Renditjes Pat Toomey të hënën mbi një aranzhim në planin e objekteve dypartiake që do të tatonte marrëveshjet e kriptomonedhës. Deklarata kontrollon:

Kongresi nuk duhet të nxitojë përpara me këtë rutinë të raportimit të taksave të krijuar me nxitim për kriptovalutat, veçanërisht pa një kuptim të plotë të efekteve. Duke u përbërë nga një kuptim jashtëzakonisht i gjerë i ndërmjetësit, marrëveshja ekzistuese përfshinë ndërmjetësuesit jo-financiarë si minatorët, vlerësuesit e rrjetit dhe ofruesit e tjerë.

Senatori nga Pensilvania përfshiu: "& ldquo; Për më tepër, këta njerëz kurrë nuk marrin kontrollin e një klienti '& rsquo; s pronat dhe vënë në & rsquo; madje nuk keni detajet e identifikimit personal të kërkuar për të paraqitur një 1099 me IRS. E thënë thjesht, teksti është i parealizueshëm. Unë përgatitem të ofroj një modifikim për ta riparuar atë. ”& Rdquo;

Rregullimi i kriptove në shpenzimet e objekteve në fakt është goditur jashtëzakonisht shumë. Objektivi i tij është të rrisë zbatimin e taksave mbi marrëveshjet kripto duke zbatuar kërkesa më të rrepta të raportimit për shërbimet. Marrëveshja pritet të mbledhë 28 miliardë dollarë për të ndihmuar paratë e strategjisë së objekteve prej 1 trilion dollarësh.

Gjuha e shpenzimeve të objekteve u modifikua pak nga ligjvënësit të hënën, për të sqaruar atë që specifikon një ndërmjetës. Sidoqoftë, Jerry Brito, drejtor ekzekutiv i Coin Center, përshkroi se modifikimet në shpenzimet e modifikuara nuk janë të mjaftueshme, duke specifikuar:

Po, kishte lëshime, megjithatë gjuha më e fundit mund të analizohet ende nga Thesari për të mbuluar minatorët, nyjet e rrufesë, e kështu me radhë. Nëse kjo '& rsquo; s nuk Kongresi & rsquo; Qëllimi, ka riparime të thjeshta që ata mund të përqafojnë. Ka '& rsquo; ka akoma kohe.

Një senator tjetër gjithashtu dëshiron që gjuha e shpenzimeve të ndryshohet. Kryetari i Komitetit të Senatit për Financat, Sen Ron Wyden, i cili drejton dhomën '& rsquo; s paneli i shkrimit të taksave, deklaroi se dëshiron të rregullojë rregullimin e taksave të kriptos. Duke vënë në dukje se "& ldquo; Amerikanët që parandalojnë pagimin e taksave që u detyrohen përmes kriptomonedhës është një çështje e mirëfilltë që meriton një shërbim të mirëfilltë", & rdquo; ai shkroi në Twitter të Dielën:

Rregullimi republikan në strukturën e objekteve dypartiake nuk është & rsquo; afër të qenit ai shërbim. 'Shtë '& rsquo; është një përpjekje për të përdorur udhëzimet fizike në internet dhe ndalon së punuari për të kuptuar se si funksionon inovacioni.

Ligjvënësit e tjerë që në fakt kanë shprehur çështje në lidhje me aranzhimin e kriptove në planin e objekteve përbëhen nga Rep Ted Budd dhe Rep Warren Davidson.

Lexo artikullin:  Koleksioni Smartfch Poolside Puffers NFT shitet për 3 ditë - 100% e të ardhurave shkojnë në Shtëpinë e Fëmijës në Vietnam

Rep Budd deklaroi të hënën se politikat e kriptove në shpenzimet e objekteve janë “& ldquo; shkatërrues & rdquo; për detyrat amerikane dhe kombin '& rsquo; s konkurrencës në tregun e inovacionit monetar.

Rep Davidson e quajti gjuhën në kurriz “& ldquo; tejet i pakujdesshëm, & rdquo; tweeting: & ldquo; Kjo është një politikë vërtet e keqe që e bën metodën e saj përmes një shpenzimi të objekteve. 'Shtë '& rsquo; sAmerika në thelb braktis transformimin fintech. ”& rdquo;

Çfarë mendoni për qeverinë federale amerikane që takson marrëveshjet e kriptos për të fituar strategjinë e objekteve? Le të kuptojmë në fushën e vërejtjeve të listuara më poshtë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju