Senatorët amerikanë i bëjnë thirrje Facebook -ut të ndërpresë pilotin e Portofolit Crypto duke cituar aftësinë 'e pamjaftueshme' për t'i mbajtur konsumatorët të sigurt

Senatorët amerikanë i bëjnë thirrje Facebook -ut të ndërpresë pilotin e Portofolit Crypto duke cituar aftësinë 'e pamjaftueshme' për t'i mbajtur konsumatorët të sigurt

Senatorët amerikanë Brian Schatz, Sherrod Brown, Richard Blumenthal, Elizabeth Warren, dhe gjithashtu Tina Smith i shkruan një letër drejtorit ekzekutiv të Facebook Mark Zuckerberg në lidhje me biznesin &#x 2019; puna e kriptomonedhës të martën pasi titani i rrjeteve sociale lëshoi ​​një pilot për portofolin e saj kripto Novi.

Facebook në fakt ka zgjedhur shkëmbimin e detajuar të kriptove Nasdaq, Coinbase, si shoqëruesin e tij të kujdestarisë për pilotin. &#x 201C;Individët Novi që mund të bashkohen me pilotin mund të marrin pax buck (USDP) me llogarinë e tyre Novi, të cilën Novi me siguri do ta mbajë parapagimin me Coinbase Custody Individët Novi sigurisht që pas kësaj do të jenë në gjendje të transferojnë USDP ndërmjet njëri-tjetrit. menjëherë, &#x 201D; Coinbase sqaroi.

Duke përmendur kundërshtime të shumta duke përfshirë Facebook-un, senatorët kompozuan:

Duke pasur parasysh shkallën e pengesave që kufizojnë biznesin tuaj, ne krijojmë për të shprehur rezistencën tonë më të mirë ndaj Facebook &#x 2019; s rivendosën nismat për të lançuar një kriptovalutë dhe gjithashtu një portofol elektronik, aktualisht të markës &#x 2018; Diem &#x 2019; dhe gjithashtu &#x 2018; Novi, &#x 2019; konkretisht.

Letra sqaron se Facebook në të vërtetë ka pohuar në ngjarje të shumta se me siguri nuk do të lëshojë para elektronike që mungojnë autoritetet rregullatore ekonomike qeveritare &#x 2019; autorizimi.

Ligjvënësit mbanin parasysh se &#x 201C; Pavarësisht nga këto garanci, Facebook po kërkon edhe një herë para elektronike të synuara në një afat kohor armiqësor dhe gjithashtu aktualisht ka lëshuar një pilot për rrjetin kornizë të vendbanimeve, pavarësisht faktit se këto strategji janë të papërshtatshme me peizazhi real rregullativ ekonomik &#x 2014; jo vetëm për Diem veçanërisht, por gjithashtu për monedhat e qëndrueshme në përgjithësi. &#x 201D;

Letra gjithashtu përmend se "Për të rritur artikujt e rreziqeve si pozicioni i Diem për sigurinë ekonomike, ju në fakt nuk keni dhënë një përshkrim adekuat saktësisht se si Diem sigurisht do të mbrojë kundër qarkullimeve të paligjshme ekonomike dhe gjithashtu detyra të ndryshme kriminale. &#x 201D;

&#x 201C; Facebook &#x 2018; zgjedhja për të kërkuar një para elektronike dhe gjithashtu një rrjet shlyerjesh është thjesht një shembull tjetër i biznesit &#x 2018; grabitja dhe gjithashtu pikat dëmtuese &#x 2019; (dhe gjithashtu në shumë raste, Kongresi mashtrues për ta bërë këtë). Koha dhe gjithashtu edhe një herë, Facebook në fakt ka bërë zgjedhje të ndërgjegjshme të organizatës për të vazhduar me aktivitete që në të vërtetë kanë dëmtuar individët e tij dhe gjithashtu kulturën më gjithëpërfshirëse, &#x 201D; letra vazhdon.

Lexo artikullin:  81 vende tani po eksplorojnë monedhat dixhitale të Bankës Qendrore- 5 CBDC të nisura plotësisht

Senatorët kanë përbërë më mirë:

Facebook nuk mund të mbështetet për t'u kujdesur për një sistem shlyerjeje ose para elektronike kur aftësia e tij ekzistuese për t'u kujdesur për rreziqet dhe gjithashtu për të mbajtur konsumatorët të sigurt është vërtetuar plotësisht e papërshtatshme.

&#x 201C; Ne ju nxisim që të ndërprisni menjëherë pilotin tuaj Novi dhe gjithashtu t'i kushtoheni që sigurisht që nuk do ta sillni Diem në treg, &#x 201D; ligjvënësit përfunduan.

Çfarë mendoni për ligjvënësit amerikanë që përpiqen të lënë Facebook &#x 2019; s pilot kripto portofoli? A jeni dakord që Facebook nuk mund të mbështetet në të? Le të njohim në fushën e vërejtjeve të listuara më poshtë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju