SHBA, MB, Kanada, Australi, Holandë Ndani drejtuesit e krimit kripto, duke përfshirë një skemë Ponzi të mundshme 1 miliard dollarë

SHBA, Britania e Madhe, Kanadaja ndajnë 50 drejtime kriminale, duke përfshirë një skemë të mundshme Ponzi prej 1 miliard dollarësh

Krerët e zbatimit të detyrimeve tatimore nga Shefat e Përbashkët të Kombeve të Zbatimit të Taksave Globale (J5) u përmbushën sot në Londër për të shkëmbyer njohuri dhe gjithashtu informacion për të njohur burimet e detyrës së ndaluar ndërkufitare të kriptove, raportoi Bloomberg të premten.

J5 u krijua si reagim ndaj thirrjes telefonike ndaj aktivitetit nga Organizata për Bashkëpunimin Ekonomik dhe gjithashtu Zhvillim (OECD) që kombet të bëjnë edhe më shumë për të marrë përsipër mundësitë e veprimtarisë kriminale të detyrimit tatimor. Ajo &#x 2019; përfshinin Zyrën Australiane të Taksave (ATO), Agjencinë e të Ardhurave të Kanadasë (CRA), Fiscale Inlichtingen-en Opsporingsdienst (FIOD), HM Revenue & Dogans (HMRC), dhe gjithashtu Shërbimin e të Ardhurave të Brendshme për Hetimin Kriminal (IRS-CI).

Gjatë konferencës, autoritetet përcaktuan më shumë se 50 pista kriminale të lidhura me kripto, komunikoi revista.

Jim Lee, drejtori i ekzaminimeve penale në Shërbimin e të Ardhurave të Brendshme (IRS), informoi gazetarët e shtypit të premten:

Disa nga këto drejtime &#x 2026; përfshin njerëz me blerje të konsiderueshme NFT të fokusuara në detyrime të mundshme tatimore ose vepra të tjera penale të ndryshme ekonomike në të gjithë territoret tona.

Ai përfshiu atë plumb &#x 201C; duket një skemë 1 miliard dollarësh Ponzi, &#x 201D; duke pasur parasysh se ky plumb &#x 201C; prek çdo komb J5. &#x 201D;

Për më tepër, autoritetet kanë përcaktuar në të vërtetë drejtimet duke përfshirë shkëmbimet e decentralizuara dhe gjithashtu firmat e teknologjisë moderne ekonomike, tha Lee, duke përfshirë se mund të ketë deklarata për &#x 201C; objektiva të konsiderueshme &#x 201D; aq shpejt sa këtë muaj.

Niels Obbink, kryesor dhe gjithashtu mbikëqyrës bazë i Shërbimit Holandez të Informacionit Fiskal dhe gjithashtu Hetimit (FIOD), informoi gazetarët e shtypit:

NFT-të janë vetëm një nga metodat e reja elektronike të ditëve moderne të pastrimit të parave të gatshme të bazuara në tregti.

Obbink mbajti parasysh se kripto ka &#x 201C; shumë më pak kontroll dhe gjithashtu shumë më pak udhëzime dhe gjithashtu një politikë minimale që e bën atë në rrezik për mashtrime. &#x 201D; Ai u shqetësua, &#x 201C; duhet të ketë fokusin tonë. &#x 201D;

Lexo artikullin:  CryptoDragons prezanton një projekt të klasit botëror të Blockchain ADN-së

Etiketat në këtë përrallë Bitcoin, Crypto, aktivitet kriminal kripto, aktivitet kriminal i kriptomonedhës, kriptomonedhë J5

Çfarë mendoni për kombet që ndajnë informacione mbi aktivitetin kriminal kripto? Le të kuptojmë në fushën e vërejtjeve të renditura më poshtë.

Kevin Helms

Një kursant i Ekonomisë Austriake, Kevin zbuloi Bitcoin në vitin 2011 dhe gjithashtu ka qenë në të vërtetë një ungjilltar që atëherë. Norma e tij e interesave varet nga mbrojtja e Bitcoin, sistemet me burim të hapur, rezultatet e rrjetit dhe gjithashtu kryqëzimi midis ekonomisë së biznesit dhe gjithashtu kriptografisë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju