Vaneck Bitcoin Futures ETF merr dritë jeshile nga SEC - Fondi për t'u bashkuar me Listimin e Proshares BTC ETF në NYSE

Vaneck Bitcoin Futures ETF merr dritë jeshile nga SEC - Fondi për t'u bashkuar me Listimin e Proshares BTC ETF në NYSE

Këtë javë, fondi i tregtueshëm në shkëmbim të Strategjisë së Bitcoin Proshares (BITO) u prezantua me një emocion të madh dhe gjithashtu sasia e ETF-ve u tejkalua të martën. secili. Për më tepër, mbikëqyrësi i gamës së gjerë Vaneck lëshoi ​​deklaratën e saj të së ardhmes së bitcoin ETF pas-efektive të mërkurën, e cila tregon se SEC në të vërtetë ka ndezur listën në NYSE Arca.

Vaneck Bitcoin Futures ETF merr dritë jeshile nga SEC - Fondi për t'u bashkuar me Listimin e Proshares BTC ETF në NYSEAutorizimi i deklarimit pas efektiv të Vaneck thotë se fondi është dhënë në listën e kontrollit pas datës 23 tetor 2021, gjë që tregon se ETF mund të vërejë të hënën, 25 tetor 2021.

Strategjia e Vaneck Bitcoin ETF &#x 2019; s tiker me siguri do të jetë &#x 201C; XBTF &#x 201D; dhe gjithashtu fondi shfrytëzon marrëveshjet e së ardhmes të bitcoin të shlyera me para. Informacioni përmbledhës i Vaneck ETF se fondi &#x 201C; nuk blen bitcoin ose zotërime të ndryshme elektronike drejtpërdrejt. &#x 201D; Pas publikimit të deklaratës pas hyrjes në fuqi, Nate Geraci, themeluesi i Institutit ETF postoi në Twitter në lidhje me autorizimin. &#x 201C;Vaneck [po] regjistrohet me festimin e të ardhmes së bitcoin ETF javën e ardhshme, &#x 201D; Pohoi Geraci.

Autorizimi Vaneck përputhet me efikasitetin e jashtëzakonshëm të tregut të fondit të tregtuar me shkëmbim të Strategjisë së Bitcoin Proshares (BITO) të martën Eric Balchunas, eksperti i moshuar ETF për Bloomberg diskutoi të mërkurën se BITO është aktualisht &#x 201C; në 30% kryesor të ETF-ve sipas zotërimeve dhe gjithashtu një gatishmëri për të tejkaluar 750 milionë dollarët e mia me kuotën e çmimit në fund të javës. &#x 201D;

Vaneck &#x 2019; Vendimi për të aplikuar për ETF të së ardhmes së Bitcoin ndoqi Gary Gensler &#x 2019; Deklaratat në lidhje me fondet e bazuara në të ardhmen

Vaneck i vendosur të marrë ETF-në e Strategjisë së Bitcoin më 10 gusht, në përputhje me kryetarin e SEC, Gary Gensler &#x 2019; deklaratat e asaj jave. Në atë kohë, Gensler pohoi se ai shikon përpara tek autoritetet rregullatore që vlerësojnë ETF-të që janë veçanërisht të lidhura me të ardhmen e bitcoin, ai diskutoi Aktin e Kompanisë së Investimeve të SHBA të vitit 1940 si ndoshta mjaftueshëm për udhëzim.

Lexo artikullin:  Krijuesi S2F bën thirrje për fillimin e pjesës së dytë të Bitcoin Bull Run

Gary Gensler përmendi gjithashtu autorizimin e Proshares bitcoin ETF gjatë një takimi me CNBC të martën dhe gjithashtu ai pohoi: &#x 201C;Të ardhmes së Bitcoin janë menaxhuar në fakt nga vëllai ose motra jonë, Komisioni i Tregtisë së Mallrave të së ardhmes [CFTC], i cili Isha kur u njoha dhe gjithashtu i kënaqur të ofroja atje të cilat &#x 2019; kanë kaluar 4 vjet. &#x 201D;

Autorizimet e Proshares dhe gjithashtu Vaneck të ETF të së ardhmes së bitcoin-it shënojnë një pikë kthese për fondet e tregtuara me shkëmbime të lidhura me bitcoin në Shtetet e Bashkuara Për herë të parë, kapitalistët amerikanë mund të marrin pjesë në një ETF që ka disa lidhje me pronën kryesore të kriptove bitcoin (BTC )

Megjithatë, SHBA-të nuk janë ETF-të e para të Amerikës së Veriut që pranohen pasi Kanadaja ka pranuar në të vërtetë disa ETF të lidhura me bitcoin gjatë 12 muajve të fundit. Ndërsa 23 tetori është një e shtunë, lagjja parashikon që ETF e të ardhmes së bitcoin Vaneck të listën kontrolluese të përputhjes me të hënën më 25 tetor.

Çfarë mendoni se po merr autorizimin Vaneck për të listuar ETF të së ardhmes së bitcoin-it në SHBA? Le të kuptojmë se çfarë e konsideroni këtë temë në zonën e vërejtjeve të listuara më poshtë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju