Kapitalisti sipërmarrës Bill Gurley preferon Ethereum në Bitcoin, merr pozicion personal në ETH

Kapitalisti sipërmarrës Bill Gurley preferon Ethereum në Bitcoin, merr pozicion personal në ETH

Bill Gurley, një shok themelor në Benchmark, një kompani e kapitalit të Silicon Valley në San Francisko, Kaliforni, tregoi pamjen e tij mbi kriptomonedhën në një takim me Bloomberg kohët e fundit.

Ai filloi duke rrëfyer se po vonohet të përfshihet në kripto pasi u përqëndrua në listat e drejtpërdrejta, si dhe nuk investoi shumë kohë në këtë temë deri në prill të këtij viti, kur i kushtoi pak kohë analizës në lidhje me kriptovalutat. Gurley ndau:

Më duhet të deklaroj se jam udhëhequr nga mosmarrëveshjet e grupit ethereum. Dhe kështu, unë &#x 2019; kam marrë një pozicion personal.

Pa përcaktuar se sa ka shpenzuar në ETH, investitori theksoi se investimi financiar ishte personal, si dhe përveç kompanisë së tij.

&#x 201C; Unë &#x 2019; m të udhëhequr nga grupi ethereum, &#x 201D; përsëriti ai. &#x 201C; Ngjarja që &#x 2019; S të përfshira duket të jetë shumë më praktike. Ato duken të jenë të hapura për rregullime, si dhe në thelb po bëjnë rregullime të shumta të cilat supozoj se me siguri do të zvogëlojnë tarifat, si dhe sigurisht që do të jenë jashtëzakonisht të favorshme. Zona e programuesit është qartë në kampin eterium. &#x 201D;

Investitori besonte:

Supozoj se atje &#x 2019; sa ESG [Mjedisit, Sociale dhe Qeverisjes] avantazh sapo ata të zhvendosen në provën e aksioneve kundrejt bitcoin. Më duket se është mjeti më i zgjuar për të luajtur nëse &#x 2019; do të ketë ekspozim të drejtpërdrejtë në kripto.

Gurley sqaroi se ai &#x 2019; nuk është një maksimalist si ai &#x 2019; nuk po them se të gjithë duhet të kenë ekspozim të drejtpërdrejtë në kripto.

Ai gjithashtu diskutoi sistemin tregtar Robinhood i cili kohët e fundit pohoi se shumica e të ardhurave të tij buronin nga kriptovaluta, si dhe 62% e të ardhurave të tij nga kripto e kishin origjinën nga dogecoin (DOGE). Investitori pretendoi se ky nuk është një version i kompanisë audio, duke përfshirë se ai e sheh Robinhood si edhe më shumë një institucion kumari sesa një sistem investimesh financiare.

Lexo artikullin:  CEO i JPMorgan: Bitcoin nuk ka vlerë të brendshme, rregullatorët do të "rregullojnë ferrin jashtë tij"

Çfarë konsideroni Bill Gurley &#x 2019; Flasim për bitcoin si dhe ethereum? Le të kuptojmë në fushën e vërejtjeve të listuara më poshtë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju