Investitori veteran Mark Mobius pret që Bitcoin të bjerë më tej – paralajmëron tregtarët e kriptove kundër blerjes së rënies

Investitori veteran Mark Mobius pret që Bitcoin të bjerë më tej – paralajmëron tregtarët e kriptove kundër blerjes së rënies

Pronari i Mobius Capital Partners, Mark Mobius, paralajmëroi tregtarët e kriptove në lidhje me blerjen e uljes në një takim me Financial News të Premten, Ai gjithashtu ndau parashikimin e tij të normës dhe gjithashtu përmbledhjen e së ardhmes për bitcoin.

Përpara fillimit të biznesit të tij, Mobius ishte kryetar ekzekutiv i Grupit të Tregjeve në zhvillim të Templeton. Ai u nënshkrua me Templeton në 1987, ku u kujdes për më shumë se 50 miliardë dollarë në profilet e tregjeve në zhvillim.

Ndërsa pranojnë se disa tregtarë të kriptove kanë arritur në të vërtetë sukses më parë duke përdorur &#x 201C; blej qasjen e zhytjes, &#x 201D; ai theksoi se nuk është një qasje që me siguri do të zgjidhej, ndërkohë që tregu ka ende disa mënyra për të rënë. Duke komentuar veçanërisht për blerjen e rënies së bitcoin, pronari 85-vjeçar i Mobius Capital informoi revistën:

Sigurisht që nuk do të funksionojë në këtë moment derisa bitcoin të arrijë 20,000 dollarë, ku mund të ketë një kërcim, por pas kësaj objektivi i mëposhtëm me siguri do të jetë 10,000 dollarë.

Disa individë në fakt kanë ndarë paralajmërime të krahasueshme në rrjetet sociale, veçanërisht pas rënies së terrausd (UST) dhe gjithashtu terra (LUNA). UST hodhi fiksimin e saj kundrejt dollarit amerikan dhe gjithashtu po tregtohet aktualisht me 0.11 dollarë ndërsa LUNA është pothuajse e padobishme.

&#x 201C;Terra Luna ofron një shembull të shkëlqyer se pse nuk duhet &#x 2019; t vazhdimisht &#x 2018; blej zhytjen,' &#x 201D; Dëmtuesi i arit Peter Schiff shkroi në Twitter të enjten &#x 201C;Dje Luna ra 98%. Nëse e keni blerë atë arsyetim, aksidenti zhvilloi një shans të jashtëzakonshëm blerjeje, ju humbisni 99.3% sot. Kjo mund të ndodhë për çdo lloj kripto. &#x 201D;

Megjithatë, shumë financues të bitcoin-it po mohojnë rënien në kohën e tregut për një fitim të shpejtë; ata synojnë të mbajnë BTC-në e tyre afatgjatë. Ata që mendojnë se norma e kriptomonedhës me siguri do të arrijë në 100,000 dollarë këtë vit, për shembull, gëzojnë të hyjnë me çdo lloj norme të renditur nën atë objektiv.

Lexo artikullin:  5 vende do të pranojnë Bitcoin si tender ligjor deri në fund të vitit të ardhshëm, thotë CEO i Bitmex

Mobius në fakt ka qenë prej kohësh një dyshues për bitcoin. Në tetor, ai informoi prizën e informacionit se kriptomonedha &#x 201C; mund të shpërthejë vërtet, &#x 201D; duke theksuar se ishte një kërcënim që bankat të rezervonin &#x 201C; duhet të dëgjosh &#x 201D;

Ai u sugjeroi individëve në nëntor që të mos kontrollonin kriptomonedhën si një mënyrë për të shpenzuar. &#x 201C;Ajo &#x 2019; një mënyrë për të marrë me mend dhe gjithashtu për të shijuar. Por pas kësaj ju &#x 2019; keni marrë për t'u kthyer në furnizime në fund të ditës, &#x 201D; deklaroi ai.

Etiketat në këtë përrallë Bitcoin, baza e bitcoin, rënia e bitcoin, parashikimi i normës së bitcoin, merrni rënien, blerja e uljes, kripto, parashikimi i normës së kriptove, kriptovaluta, marka mobius, financimi mobius, investitori veteran, investitori veteran

Çfarë konsideroni Mark Mobius &#x 2019; kujdes? Le të njohim në fushën e vërejtjeve të listuara më poshtë.

Kevin Helms

Një nxënës i Ekonomisë Austriake, Kevin zbuloi Bitcoin në vitin 2011 dhe gjithashtu ka qenë në të vërtetë një ungjilltar që atëherë. Norma e tij e interesave varet nga siguria dhe siguria e Bitcoin, sistemet me burim të hapur, rezultatet e rrjetit dhe gjithashtu kryqëzimi midis ekonomisë së biznesit dhe gjithashtu kriptografisë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju