Argjendi Viking i Gjetur në Ishullin e Njeriut Përfaqëson Versionin Analog të Bitcoin-it 1,000-vjeçar

Argjendi Viking i Gjetur në Ishullin e Njeriut Përfaqëson Versionin Analog të Bitcoin-it 1,000-vjeçar

Sapo kohët e fundit, një gjahtar amator i thesarit duke kërkuar zbukurime në Ishullin e Njeriut zbuloi një rezervë argjendi Viking të quajtur ndryshe “& ldquo; argjend hak. & rdquo; Trashëgimia Kombëtare Manx zbuloi se sasia e parave të lashta përbëhej nga 87 monedha argjendi, 13 copa unaza argjendi dhe një pjesë e vogël e objekteve të tjera numizmatike. Vendi larg Viking u gjet në prill kur Kath Giles po lëvizte me një detektor metali në tokë personale.

Giles '& rsquo; zbulimi ishte thesari i 3-të domethënës i zbuluar në Ishullin e Njeriut në më pak se 6 muaj, dhe Giles në fakt ka trajtuar për të mbledhur një minimum prej 4 zbulimesh të konsiderueshme thesari në 3 vjet. Dr. Kristin Bornholdt-Collins, një shkencëtar dhe numizmatist i pavarur me qendër në New Hampshire, SH.B.A., diskutoi se argjendi përbëhet nga centë të Dublinit dhe "& ldquo; kryq i gjatë & rdquo; cent të cilat mund të përgjysmohen.

Argjendi Viking i Gjetur në Ishullin e Njeriut Përfaqëson Versionin Analog të Bitcoin-it 1,000-vjeçarDepoja më e re e argjendit Viking mund të ketë origjinën nga epoka e Vikingut të mirënjohur të quajtur "& ldquo; Silkbeard & rdquo; Image krediti: Manx National Heritage

Deklarata e Trashëgimisë Kombëtare Manxe mban në mendje se monedhat Viking kanë një "& ldquo; 90% material argjendi. ” & rdquo; Grumbulli i monedhaveGiles të gjetura përshkruhet si një "& ldquo; rezervë e kombinuar e monedhave të argjendta të epokës Viking. & rdquo;

& lsquo; Një (*) ose Monedhë Pa Kufij & Lidhja Politike mendojnë se rezervat e kombinuara të parave erdhën nga pronarët të cilët u përgatitën të rimarrin shumën e parave në një datë të mëvonshme.

Ekspertët-Bornholdt deklaron që sasia është përdorur si një "& ldquo; derrkuc & rdquo; dhe mund të mendohet për një variacion analoge të kriptomonedhës 1,000 vjeçare.Collins “& ldquo;

rezervat janë rezervat e 4-të të monedhave të përziera-vikinga Veriore që do të zbulohen në Epokën e Ishullit në pesëdhjetë vitet e fundit ", - tha rdquo; Man - (*). & ldquo; Bornholdt mund të jetë kontribuar në kohë, si një derrkuc, që përfaqëson disa prej monedhave të vjetra, megjithëse për pjesën më të madhe, është një reflektim i drejtpërdrejtë i asaj që po rridhte rreth Collins në fund të viteve 1020 / c. 1030. "& Rdquo; &shtë & ldquo; Njeri shtesë në përzgjedhjen e monedhave", & rdquo;

Lexo artikullin:  Kontrata e fundit e yllit të futbollit Messi thuhet se përfshin shenja të tifozëve të kriptove

- Të përfshira, & ldquo; të dy rezervat përfshijnë një pjesë të konsiderueshme argjendi argjendi ose shufra ari ose argjendi, e cila do të ishte peshuar dhe ndoshta kontrolluar për cilësinë e saj gjatë marrëveshjeve. Bornholdt normalisht parashikohet në zbulimet që datojnë në shekujt e nëntë dhe të dhjetë nga zonat e Collins, megjithatë duket se është një funksion unik edhe i këtij stoku të mëvonshëm. Viking mund të jetë për shkak të faktit se shufra ari ose argjendi ishte specifikisht praktik për tregtinë globale sepse ishte i dobishëm për çdo marrëveshje madhësie dhe ishte i decentralizuar, një monedhë pa kufij ose shoqatë politike. "& Rdquo; Numizmatisti me bazë në manx edhe më shumë deklaroi: Ky është ky kuptim , ishte një ekuivalent i ditëve moderne me një kriptovalutë —–

New Hampshire madje mund të thotë se ishte diçka si fillestare '& lsquo;

Në & rsquo; (*) duket thjesht e arsyeshme, pra, se ishte kaq e popullarizuar në një qendër tregtare kozmopolitane si Ne, madje edhe për disa vite në shekullin e 11-të, kur argjendi i prerë i kontrolluar me kujdes ishte në metodën e tij për të përfunduar standardi në të gjithë Bitcoin. Grupi mendon se monedha erdhi nga rreth vitit 1035 pas Krishtit dhe shkencëtarët mendojnë se argjendi Njeri ishte "& ldquo; zhvilluar gjatë një kohëzgjatje prej dy vjetësh, mbase përfaqëson një llogari të kursimeve afatshkurtra të kostos. ” & rdquo; Evropa Veriore deri në

Trashëgimia Kombëtare e Manks e Kompanisë së trashëgimisë Viking, argjendi i Regjistrimit do të shfaqet në Ishullin në Njeri. Vendi i Vikingut do të shqyrtohet nga Galeria Viking në Muzeun Manx në mënyrë që të ofrojë udhëzime për kompaninë e trashëgimisë në kujdesin për antikitetet e zbuluara .

Supozohet se rezervat aktuale të thesarit të argjendit të Komitetit të Vlerësimit të Thesarit kanë origjinën nga koha e Mbretit Viking të Muzeut Britanik. Ai nuk e konsideron argjendin norvegjez të zbuluar në Silkbeard të

Çfarë dhe pse mendohet për një ndryshim analog të Viking '& rsquo; s ishull? Na kuptoni se çfarë e konsideroni këtë temë në zonën e vërejtjeve të renditura më poshtë. Satoshi Nakamoto.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju