Viza: Një në katër biznese të anketuara planifikojnë të pranojnë pagesa në kriptomonedhë këtë vit

Visa thotë se një e katërta e bizneseve të vogla të anketuara planifikojnë të pranojnë pagesa në kriptomonedha këtë vit

Visa publikoi një studim kërkimor mbi pagesat elektronike të Mërkurën Ai u krye nga Wakefield Research në dhjetor 2021 si dhe përbëhej nga një studim i 2,250 pronarëve të kompanive të vogla me 100 anëtarë staf ose më pak në Brazil, Kanada, Gjermani, Hong Kong, Irlandë, Rusi. Singapori, Emiratet e Bashkuara Arabe, si dhe SHBA

Visa shpjegoi se një kurs në vazhdim për bizneset e vogla dhe ato të vogla (SMB) në vitin 2022 konsiston në &#x 201C;Të vazhdojmë gjatë me pagesat elektronike &#x 2013; edhe kripto. &#x 201D; Pagesat e mëdha përshkruan:

Nga të anketuarit, 24% deklaruan se planifikojnë të pranojnë para elektronike siç është kriptomonedha bitcoin.

Firma sqaroi: &#x 201C;Një zhgënjyese 82% e SMB-ve të anketuara deklaruan se planifikojnë të pranojnë një lloj alternative elektronike në vitin 2022, si dhe 73% e shohin miratimin e llojeve të reja të pagesave si bazë për zhvillimin e organizatës së tyre. &#x 201D;

Jeni Mundy, Visa &#x 2019; Shefi ndërkombëtar i shitjeve të shitësit, si dhe marrja, u vlerësua me çmim si pretendimi:

Unë besoj se edhe më shumë individë po ndihen vërtet pozitivisht me kriptomat.

Në dhjetor, Visa lëshoi ​​​​zgjidhje këshilluese kripto. Për më tepër, Visa &#x 2019; Kreu i kriptomonedhave sapo ekspozoi së fundmi se firma në fakt ka bashkëpunuar me 60 sisteme kriptomonedhash për të lejuar klientët të investojnë para elektronike në 80 milionë shitës në mbarë botën.

Etiketat në këtë përrallë pagesat elektronike, shitësit që miratojnë bitcoin, shitësit që miratojnë kriptovalutat, VISA, studimi i kriptomonedhës për viza, studimi i kriptomonedhave, shitësit e vizave, studimi i vizave

Çfarë e konsideroni këtë studim për viza? Le të kuptojmë në fushën e vërejtjeve të renditura më poshtë.

Kevin Helms

Një kursant i Austrian Economics, Kevin gjeti Bitcoin në vitin 2011 dhe në fakt ka qenë një ungjilltar që atëherë. Pasionet e tij ekzistojnë në sigurinë dhe sigurinë e Bitcoin, sistemet me burim të hapur, ndikimet e rrjetit si dhe kryqëzimin midis ekonomisë së biznesit si dhe kriptografisë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju