Visa për të Miratuar Kartë Cryptocurrency nga Fillimi Australian

Visa për të Miratuar Kartë Cryptocurrency nga Fillimi Australian

Visa supozohet se është gati të autorizojë kriptos fillestare Cryptospend '& rsquo; lëshimi i kartave të debitit për kostot e bitcoin dhe gjithashtu një numër kriptomonedhash të ndryshme. "& Ldquo; Ne kemi shumë nevojë për kartën, & rdquo; deklaron biznesi.

  • Visa pritet të zbulojë më vonë sot autorizimin e lëshimit të një karte debiti fizik që sigurisht do t'u mundësojë klientëve të aplikacionit Cryptospend të investojnë kriptovalutat e tyre duke përdorur terminalet ekzistuese të zgjidhjes, thuhet gjoja themeluesi i Cryptospend dhe gjithashtu CEO Andrew Grech.
  • "& Ldquo; Sigurisht që do të jetë hera e parë që kriptovalutat mund të investohen duke përdorur një kartë ripagimesh të lëshuar në Australi që operon në rrjetin midis sistemeve të kartave në mbarë botën," & rdquo; Revista AFR raportoi të mërkurën.
  • Nisur tetorin e kaluar, Cryptospend mban bitcoin, ethereum, litecoin, para Bitcoin dhe gjithashtu XRP. Grech përshkroi:

Ne kemi shumë nevojë për kartën. Nëse tregu është miqësor ndaj mjedisit, një person mund ta pretendojë atë '& rsquo; Koha për të investuar disa nga të ardhurat e mia. Në anën e kundërt të skermës, një individ më shumë mund ta pretendojë atë '& rsquo; Me më shumë gjasa për të ruajtur rritjen, unë & rsquo; Do ta mbaj. Por ne kemi parë në të vërtetë shumë më tepër sasi shpenzimesh kur norma po rritet.

  • Para Vizës '& rsquo; Autorizimi, Grech dhe gjithashtu themeluesi tjetër Richard Voice iu nënshtruan një procedure të gjerë për të siguruar privatësinë personale dhe gjithashtu sigurinë dhe sigurinë e klientëve & rsquo; detaje përveç konformitetit me kërkesat kundër pastrimit të parave. Kujdestaria e kompanisë '& rsquo; zotërimet e kripto ofrohen nga Bitgo.
  • Visa në të njëjtën mënyrë ka pranuar Novatti të listuar në ASX për të lëshuar kartën e debitit të parapaguar. Karta pritet të jetë atje në shtator.
  • Cryptospend aktualisht është i lidhur me Platformën kryesore të Pagesave të Reja (NPP) të mbështetur nga banka, e cila lejon klientët e saj të zhvendosin menjëherë ekuilibrat e kripto në llogarinë e kursimeve Australiane, sqaroi revista, duke përfshirë që klientët aktualisht janë në gjendje të paguajnë shpenzime duke përdorur ekuilibrat e kripto përmes aplikacionit .
  • Visa kohët e fundit deklaroi se më shumë se 1 miliard dollarë ishin investuar në karta Visa të lidhura me kripto në pesëdhjetë përqindjen e parë të vitit 2021. Biznesi po ashtu po bashkëpunon me 50 sisteme kripto për të mundësuar vendosjen e kriptove në më shumë se 70 milion shitës.
Lexo artikullin:  Firma Fintech Centbee diplomon nga Sandbox -i Rregullator i Afrikës së Jugut

Çfarë mendoni se Visa autorizon Cryptospend të lëshojë karta për investimin e bitcoin? Le të kuptojmë në fushën e vërejtjeve të renditura më poshtë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju