Ne duhet të qëndrojmë në zonën e kriptove, thotë CEO i Mastercard

Mastercard është duke pritur që të përfundojë si qeveria federale dhe njësitë personale kur të shqyrtojë dhe prezantojë monedhat dixhitale të bankës rezervë ose monedhat e qëndrueshme.

Ne duhet të jemi në hapësirën e kriptove, thotë CEO i Mastercard

Rrjetet tradicionale të kartave po pretendojnë të garantojnë qëndrimin e shërbimeve të tyre në qendër të avancimeve të reja në pronat dixhitale, qofshin ato monedha dixhitale të bankës rezervë ose monedhë të qëndrueshme të sektorit ekonomik.

Në një kontakt fitimesh më 29 korrik, CEO i Mastercard Michael Miebach kaloi mbi avancimet aktuale në kripto dhe CBDC, duke bërë të ditur se biznesi ishte i pozicionuar mirë për të qëndruar një bazë e burimeve me vlerë brenda dhe globale:

"Ajo që ne besojmë se bëjmë është të sjellë një perspektivë në treg si një ofrues pagesash me shumë hekurudha. Ne duhet të jemi në këtë hapësirë ​​sepse njerëzit po kërkojnë përgjigje. "

Mastercard në fakt ka qenë jashtëzakonisht proaktive për të qëndruar të azhurnuar me zhvillimet në monedhën dixhitale, të stimuluar, pjesërisht, nga konkurrentët me konkurrenten e saj, Visa Në shkurt, Mastercard zbuloi strategji për të mbështetur kripton në vitin 2021, duke udhëhequr rrugën për gati një miliard përdoruesit e saj për të investuar kripton e tyre në mbi 30 milionë tregtarë të mbështetur në të gjithë botën.

Më herët sot, biznesi zbuloi një program të ri të angazhimit të fillimit si pjesë e Mastercard Start Path-një program përshpejtues që synon të mbështesë teknologjitë finanologjike dhe biznesin që kanë të bëjnë me pronat dixhitale, kriptomonedhën dhe inovacionin blockchain. Më e reja që do të futet në bord përbëhet nga krijimi i blockchain oracle SupraOracles, kompania e objekteve të blockchain STACS, kompania e posedimit dixhital Taurus and Mintable, një treg për sigurimin dhe tregtimin e NFT-ve.

Në frontin e përgjithshëm publik, biznesi në të njëjtën mënyrë ka paraqitur një mjedis virtual të shqyrtimit të krijuar për të ndihmuar bankat rezervë të përsërisin emetimin, qarkullimin dhe marrëveshjet e CBDC -ve në mes të disa festimeve. Platforma është përshtatur për stilet CBDC me shumicë dhe pakicë dhe ofron një pasqyrë të dobishme se si, mes shumë mundësive të tjera, një CBDC mund të jetë ndërvepruese me qasjet ekzistuese të pagesave dhe të përdoret për të shpenzuar për artikuj dhe shërbime të përditshme.

Lexo artikullin:  Sunacrip dhe Policia e Inteligjencës venezueliane lëshojnë paralajmërim për mashtrimet e kriptomonedhës

Gjatë thirrjes për të ardhurat, Miebach argumentoi: "Të gjitha këto vende duhet të bëjnë një kompromis midis shpërndarjes ekzistuese të produkteve financiare dhe asaj për të cilën po zgjidh CBDC, pavarësisht nëse është përfshirja financiare apo pagesat ndërkufitare. Ne kemi përvojë me të gjitha këto. ”

As Mastercard nuk shikon sektorin e stacioncoin, i cili tashmë ka parë monedha të suksesshme si Monedha USD e lidhur me dollarin e Circle (USDC) dhe është gati për lançimin e Diem të lidhur me Facebook. Miebach konfirmoi se kompania është duke përgatitur rrjetin e saj për të mbështetur transaksionet stabcoin, duke siguruar që emetuesit e saj të plotësojnë kërkesat rregullatore dhe të përmbushin standardet e mbrojtjes dhe sigurisë së konsumatorit.

Drejtori i Përgjithshëm i Visa -s këtë vit ka bërë vërejtje të ngjashme bullish në lidhje me stacionet monetare, duke argumentuar se zinxhirët e tyre bllokues mund të mendohen si shina pagesash të ngjashme me rrjetet RPT ose ACH. As Visa nuk është kundër aseteve më të paqëndrueshme të kriptove, duke i parë ato si një vlerë për të cilën kompania ende mund të ofrojë shërbime fiat on-ramp.

Related: Visa për të miratuar kartën e shpenzimeve të Bitcoin për fillimin Australian CryptoSpend

Eric Grover, drejtor në Intrepid Ventures, u tha gazetarëve këtë javë se të dyja monedhat e qëndrueshme dhe CBDC -të duhet të jenë "në Mastercard dhe Visa's wheelhouse", të cilat të dy rrjetet e kartave duhet të angazhohen me këto përparime "me dëshirë".

Në fillim të këtij muaji, Mastercard zbuloi bashkëpunime të reja me Circle, Paxos, Evolve Bank & & Trust, dhe shumë të tjerë në një detyrë të përbashkët për të bërë të mundur që bankat dhe biznesi i kriptove të paraqesin karta kripto që mund të përdoren kudo që Mastercard pranohet.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju