Ndërsa Musk përmend përmirësimet e Doge, zhvilluesit e Dogecoin vazhdojnë të adresojnë shqetësimet e shkallëzimit

Ndërsa Musk përmend përmirësimet e Doge, zhvilluesit e Dogecoin vazhdojnë të adresojnë shqetësimet e shkallëzimit

Në krye të qershorit, CEO i Tesla, Elon Musk, postoi në Twitter në lidhje me propozimin për ndryshimin e pagesës të shtuar në depon e Dogecoin Core Github. Në atë kohë, Musk deklaroi se ishte "jetike për ta ndihmuar". Javën në vijim, njerëzit vunë re se ndërtuesit e programeve të softuerit Dogecoin, Ross Nicoll dhe Patrick Lodder e kanë mbështetur ndërmarrjen dhe kanë kërkuar të shtojnë rekomandimet e Musk. Propozimi i ndryshimit të pagesës së Dogecoin Core të Lodder përcaktoi se riparimi mund të "vendoset rregullisht në komunitet mbi një numër lëshimesh të programeve softuerike".

Ndërsa Musk përmend përmirësimet e Doge, zhvilluesit e Dogecoin vazhdojnë të adresojnë shqetësimet e shkallëzimitPropozimi autentik i mbulimit të pagesës nga Patrick Lodder u dorëzua në fund të qershorit.

Që atëherë, ka pasur shumë më tepër lëvizje që ndodhin brenda repos Dogecoin Core Github. Metrikat 1000x.group nga gjurmuesi "Numri i Zhvilluesve që punojnë në Projekte Specifike Kripto" paraqesin se nga gushti 2017 deri në janar 2021, përmirësimi i komunitetit Dogecoin ishte një qytet fantazmë. Në shkurt 2021, 16 inxhinierë të programeve softuerike janë angazhuar në ndërmarrje, në maj kanë qenë tre ndërtues. Statistikat e 1000x.group tregojnë se 12 ndërtues të programeve softuerike kontribuan në Dogecoin Core në gusht.

Lëshimi i fundit i Dogecoin 'Pjesë e një përditësimi me dy faza për të ulur rekomandimin e tarifës'

Shikimi i repos Github të Dogecoin Core nënkupton që Ross Nicoll dhe Patrick Lodder janë megjithatë shumë energjikë. Lodder hodhi shkarkimin Dogecoin Core 1.14.4 më 20 gusht 2021.

Ndërsa Musk përmend përmirësimet e Doge, zhvilluesit e Dogecoin vazhdojnë të adresojnë shqetësimet e shkallëzimit

Përshkrimi i Lodder për programin softuerik 1.14.4 vëren se shkarkimi përgatit komunitetin për një zbritje të tarifave të këshillueshme. Mocioni do të zvogëlonte "kërkesën e paracaktuar të pagesës 1000x për transmetimin e transaksionit dhe 100x për minierën".

"Në të njëjtën kohë, do të rrisë lirinë për operatorët e minatorëve, xhepave dhe nyjeve për të rënë dakord për tarifat, pavarësisht parazgjedhjeve të koduara në programin softuerik Dogecoin Core duke forcuar kontrollet e hollësishme për operatorët që të devijojnë nga standardet e integruara," Sqarojnë shënimet e nisjes së Dogecoin Core 1.14.4 të shkruara nga Lodder. “Kjo realizon një pjesë primare të një zëvendësimi me dy faza për të ulur sugjerimin e pagesës – një nisje vijuese do të zbatojë sugjerimin e pagesës për uljen, sapo komuniteti të jetë përshtatur me standardet e rele të nisur me këtë model të Dogecoin Core. ”

Lexo artikullin:  Sandbox shënon 93 milion dollarë investim të udhëhequr nga Softbank ndërsa Metaverse Tokens lulëzojnë

Ndërsa Musk përmend përmirësimet e Doge, zhvilluesit e Dogecoin vazhdojnë të adresojnë shqetësimet e shkallëzimitRaporti i përmirësimit të Dogecoin me kalimin e kohës.

Në lidhjen në Twitter me CEO të Tesla, Elon Musk, personi foli për "integrimet NFT" që dukeshin "premtuese". Por shumë të tjerë ranë dakord me Musk, i cili ishte tepër kurioz për "uljen e tarifave, zvogëlimin e kohës së bllokimit dhe rritjen e dimensionit të bllokut". Bashkë-krijuesi i Dogecoin Billy Markus u pajtua me Musk po aq mirë. “Po… IMO dogecoin duke qenë i shpejtë, i shkallëzueshëm dhe i lirë për t'u dërguar është gjithçka që dëshiron të jetë, nuk dëshiron të jetë një blockchain më shumë që pret NFT ose tokena të ndryshëm ose pa marrë parasysh,” tha Markus. CEO i Tesla ra dakord me bashkëthemeluesin e Dogecoin dhe u përgjigj me një emoji 100%.

Nga sa duket të jetë si kjo, ndërtuesit e Dogecoin Core po përgatiten të trajtojnë konsideratat e shkallëzimit të Musk. Lagjja Dogecoin ka mbështetur mendimin e shkallëzimit të Musk për një kohë të gjatë, por praktikisht sa më shpejt që në javë dikush pyet: "kur do të ulen tarifat e transaksionit Dogecoin?"

Çfarë përqendroheni në konsideratat e shkallëzimit të komunitetit Dogecoin të Elon Musk dhe përmirësimin aktual të Dogecoin Core? Na tregoni se çfarë përqendroheni në këtë temë në pjesën e komenteve nën.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju