Shtëpia e Bardhë mbështet ndryshimin e taksave të kriptos që miraton projekt-ligjin e provës së punës në infrastrukturë

Shtëpia e Bardhë mbështet ndryshimin e taksave të kriptos që miraton projekt-ligjin e provës së punës në infrastrukturë

Shtëpia e Bardhë në fakt ka mbështetur një ndryshim në kostot e Infrastrukturës të sponsorizuar nga senatorët Mark Warner, Rob Portman dhe Kyrsten Sinema të cilët përgatitën aranzhimin fillestar të taksave. Ky ndryshim merr një tjetër të paraqitur një ditë më parë që në fakt ka marrë shumë ndihmë nga lagjet kripto. Ajo u sponsorizua nga senatorët Ron Wyden, Cynthia Lummis dhe Pat Toomey.

Gazetari i shtypit ekonomik i Shtëpisë së Bardhë për The Washington Post Jeff Stein shkroi në Twitter të enjten vonë natën:

Shtëpia e Bardhë po vjen zyrtarisht në ndihmë të ndryshimit të kriptos Warner-Portman-Sinema, në mënyrë të nënkuptuar kundrejt strategjisë Toomey-Wyden-Lummis.

Andrew Bates, Shtëpia e Bardhë '& rsquo; Zëvendës sekretari i shtypit, lëshoi ​​gjithashtu një deklaratë të enjten mbrëma: "& ldquo; Administrata është e kënaqur me zhvillimin që ka sjellë në të vërtetë një kompromis të sponsorizuar nga senatorët Warner, Portman dhe Sinema për të avancuar paketën e objekteve dypartiake dhe për të sqaruar procedurën për të zvogëluar evazion fiskal në tregun e kriptomonedhës. ”& rdquo;

Deklarata vazhdon: "& ldquo; Administrata mendon se kjo marrëveshje do të përforcojë pajtueshmërinë me taksat në këtë vend të ri financimi dhe do të garantojë që tatimpaguesit me fitime të larta po kontribuojnë atë që u detyrohen sipas ligjit & hellip; kompania jonë beson se ndryshimi alternativ i avancuar nga senatorët Warner, Portman dhe Sinema arrin balancën ideale dhe bën një përparim thelbësor në promovimin e pajtueshmërisë me taksat. ”& rdquo;

Shumë individë në lagjen kripto shprehën menjëherë çështje në lidhje me ndryshimin e mbështetur nga Shtëpia e Bardhë.

Jerry Brito, CEO i Coin Center, e quajti ndryshimin të mbështetur nga Shtëpia e Bardhë “& ldquo; qesharake & rdquo; Duke vënë në dukje se & ldquo; Sen (*) dheWarner po propozojnë një ndryshim të minutës së fundit duke marrë parasysh ndryshimin Portman-Wyden-Lummis, "& rdquo; ai besonte: Toomey po mbështet provën e punës mbi të gjitha sistemet e tjera të marrëveshjeve që do të ruhen në ligj & hellip;

Shtëpia e Bardhë është e tmerrshme. Thjesht lë jashtë minierat e provës së punës. Nuk bën asgjë për zhvilluesit e aplikacioneve të softuerit. Ai u pajtua me

Qendra e Monedhave, cicërimë në Twitter, "& ldquo; Neeraj & rsquo; s & rdquo; (*) & rsquo; Drejtori i ndërveprimeve, Agrawal K. Shtëpia e Bardhë, u pajtua, shkroi në Twitter: "& ldquo; Kjo është përzgjedhja për të mbështetur provën e punës mbi provën e aksioneve, në ligj, në një kosto të objekteve të pashoqëruara. Amerika do të ketë efekte thelbësore për mënyrën se si kriptovaluta krijohet

Disa. ”& Rdquo; Ligjvënësit Wyden në të vërtetë kanë zbuluar ndihmën e tyre për ndryshimin bipartizan Lummis-Toomey-Rep, i përbërë ngaTed Budd Rep, Tom Emmer Rep dhe Darren Soto

.Burimi Një zonë nga 2 ndryshimet në kostot e objekteve prej 1 trilion dollarësh. Joe Carlasare: Twitter

Senatori Wyden në Shtëpinë e Bardhë cicëroi në reagim ndaj rekomandimit të The Warner: "& ldquo; Portman -Sinema-Ndryshimi furnizon një port të sigurt të sanksionuar nga qeveria për llojin më të dëmshëm të klimës të teknologjisë kripto, të quajtur prova e punës Me

Ai do të ishte një gabim për mjedisin dhe zhvillimin për të çuar përpara këtë ndryshim. gjithashtu promovoni zhvillimin këtu në shtëpinë tuaj. Ndryshimi i amerikanëve siguron një opsion të mirëfilltë, të arsyeshëm për këtë çështje vërtet të vërtetë. ”& Rdquo; MSNBC -ja jonë & rsquo; s

“Raportoi se Kyle Griffin & ldquo; në fakt ka paraqitur një lëvizje sonte për t'i dhënë fund mosmarrëveshjes dhe për t'iu qasur një votimi të fundit mbi kostot dypartiake. Udhëheqësi i shumicës në Senat, Chuck Schumer, votimi i fundit ka shumë të ngjarë në The. ”& Rdquo; Të shtunën a e konsideroni

Çfarë e mbështet ndryshimin nga Shtëpia e Bardhë, senatorët Warner dhe Portman? Sinema na kupton në zonën e vërejtjeve të listuara më poshtë. Le të

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju