Pse lançimi i Bitcoin, portofoli Chivo ishte 'shumë sfidë' për Presidentin e El Salvador

Presidenti i El Salvador: Nisja e kuletës Bitcoin dhe Chivo ishte "një sfidë e madhe"

Shpërndarja e Bitcoin si tenderi i autorizuar në El Salvador, ishte një sekondë e bukur për lagjen kriptomonedhës në të gjithë botën, në të njëjtën kohë pasi i gjithë rasti nuk u shfaq në mënyrë të drejtë si i qëllimshëm. Presidenti i kombit të Amerikës Qendrore Nayib Bukele që atëherë ka dalë në Twitter për të siguruar banorët se secila pikë ndoshta do të vendoset shumë shpejt, ndërsa pranon se e gjithë rrjedha ishte e vështirë. Ai deklaroi,

Ai megjithatë tha se regjistrimet e reja janë çaktivizuar shkurtimisht së bashku me shkarkimet e aplikacioneve për modelet e reja të smartphone -ve si pasojë e pikave teknike me aplikacionin Chivo. Megjithëse, ato "ndoshta do të aktivizohen derisa pajisja të mos ketë gabime", e cila duhet të zgjasë vetëm disa ditë shtesë, shtoi ai.

Presidenti prezantoi se "gabimet teknike të kuletës Chivo janë montuar 95%" dhe do të duhen disa ditë shtesë që të "funksionojë në 100%". Së bashku me këtë, ai bëri të ditur se 200 ATM në të gjithë vendin dhe 50 shtesë në SHBA kishin "punuar plotësisht".

Zgjedhja për të rimbushur me një pikë krediti ose kartë debiti gjithashtu mund të aktivizohet që nga nesër, të cilën ai shtoi se mund të jetë pa paguar ndonjë tarifë. Stabiliteti minimal Bitcoin që do të mbahet brenda portofolit është ulur shtesë nga 5 dollarë në 0.01 dollarë. Presidenti e përfundoi sigurimin e tij me, "përdorimi i tij është krejtësisht OPSIONAL".

Hardshtë e vështirë të vlerësohet nëse presidenti ishte apo jo e vërteta që po fliste në lidhje me përdorimin e portofolit ose vetë Bitcoin. Këshilltari i tij i autorizuar kishte zbuluar kohët e fundit në një intervistë se kompanitë që refuzojnë të bëjnë transaksione me Bitcoin dhe nuk përdorin portofolin mbarëkombëtar Chivo do të përballen me sanksione nën Ligjin kombëtar të Mbrojtjes së Konsumatorit.

El Salvador kishte krijuar portofolin Chivo në bashkëpunim me Bitso alternativin e kriptomonedhës meksikane. Që nga fillimi zyrtar, klientët raportuan një sasi problemesh me pajisjen. Portofoli madje u hoq disa orë pasi u vendos, si pasojë e pikave të mirëmbajtjes që rrjedhin nga gabimet e aftësive.

Lexo artikullin:  Ministri Korean i Financave zotohet të luftojë lëvizjet për të vonuar kodin e taksave të kriptos

Më e rëndësishmja, një "kaos i parave të huaja" u shfaq brenda kombit që kur Bitcoin u kthye në tender të autorizuar, pasi 80% e banorëve mbetën të pavetëdijshëm për vlerën e Bitcoin në dollarë amerikanë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju