Dollari i Zimbabvesë mund të shembet, paralajmëron lobi i biznesit

Në një letër të parë nga Bitcoin com News, ekipi i lobit &#x 2019; Kreu i shtetit Kurai Matsheza përshkroi se teknika e dorës së rëndë në drejtim të pengesës valutore sigurisht që do të shqetësonte tregjet. Për të garantuar që kjo pengesë të merret plotësisht, punëdhënësi i CZI kërkon që procedurave, të përcaktuara nga ngjarjet që shkuan në një konferencë konsultative, t'iu ofrohet kohë për të punuar.

Pas Zimdollar &#x 2019; Rënia në vitin 2008, Zimbabve kaloi në një sistem me shumë monedha në të cilin kontrollonte dollari amerikan. Sidoqoftë, në vitin 2019 dollari i Zimbabvesë ose ZWL, i cili ishte më pas në të njëjtin nivel me dollarin amerikan, u rivendos.

Megjithatë, gati 2 vjet më vonë, kursi i këmbimit të monedhës ZWL/USD aktualisht është 88: 1 në tregun kryesor dhe gjithashtu mbi 170: 1 në tregun identik. Prandaj, për të ndaluar ZWL &#x 2019; Duke vazhduar zhvlerësimin në tregun identik, autoritetet e Zimbabvesë lëshuan një grevë që në fakt ka parë se kapja e policisë ka afirmuar shitësit ndërkombëtarë të parave. Në të njëjtën kohë, banka rezervë në të vërtetë ka futur në listën e zezë njerëz që akuzohen se do të përkeqësojnë Zimdollar &#x 2019; s hallet.

Sidoqoftë, është kjo procedurë kundrejt tregtarëve të parasë ndërkombëtare të tregut nëntokësor që e nxiti punëdhënësin CZI të shkruajë letrën që zbulon kompaninë e tij &#x 2019; shqetësohem për këtë teknikë. Ai pohoi:

Kur planet dështojnë ne duhet të mos i ndalojmë individët, ne duhet të rregullojmë planet për efektivitetin.

Ai përfshiu që frikësimet thjesht krijojnë panik të panevojshëm në treg dhe gjithashtu përkeqësojnë vetëbesimin e klientit në planet e qeverisë federale.

Sistemi i Ankandit Hollandez

Ndërkohë, Matsheza bën thirrje që vetëm &#x 201C; një ankand i vërtetë publik holandez sigurisht që do të ekzekutonte tiparin e eksplorimit të normave dhe gjithashtu do të hapte rrugën për një regjim shumë më liberal të kursit të këmbimit të monedhës. &#x 201D; Banka rezervë e paraqiti këtë sistem ankandi publik si një metodë për t'u kujdesur për lejimin e valutës.

Lexo artikullin:  Sondazhi i Goldman Sachs tregon se zyrat familjare po shkojnë drejt Crypto Investimeve

Sidoqoftë, disa biznese dhe gjithashtu njerëz në të vërtetë kanë ankuar se u janë dashur shumë muaj për të marrë ndihmën e tyre. Këto pritje të gjata detyruan biznesin të kërkojë burimin në tregun identik ku USD zbulohet lehtë. Megjithëse CZI nuk po kërkon ende përfundimin e këtij sistemi të ankandit publik, Matsheza prapë kontakton me autoritetet për të garantuar që sistemi i ankandit publik të kujdeset për &#x 201C; në frymën e vërtetë të Sistemit të Ankandit të Dhomës &#x 201D;

Cilat janë idetë tuaja në lidhje me këtë përrallë? Na tregoni se çfarë supozoni në fushën e vërejtjeve të listuara më poshtë.

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju