Pasi lançoi DApp për të rivalizuar WhatsApp, blockchain dëshiron të marrë në Instagram

Një rrjet blockchain ka nisur një shërbim mesazhesh që ofron kriptim të shkallës ushtarake për të siguruar që të dhënat e përdoruesit janë private dhe të sigurta.

Pasi lançoi DApp për të rivalizuar WhatsApp, blockchain dëshiron të marrë në Instagram

Një projekt blockchain thotë se përpiqet ta bëjë këtë teknologji të arritshme dhe të sigurt për të gjithë, të gjitha duke ofruar kriptim të shkallës ushtarake për të siguruar që të dhënat e përdoruesit janë private dhe të sigurta.

Projekti Jupiter thotë se aftësitë e tij të kriptimit janë mbështetja për DApps të sigurta që mburren me një sërë karakteristikash novatore-përfshirë votimin e decentralizuar, ndarjen e skedarëve, DEX, krijimin e aseteve, tregjet NFT, krijimin e kriptovalutave të reja dhe pagesat ndërkufitare.

Ajo tashmë po tregtohet në një numër shkëmbimesh gjithashtu, duke përfshirë KuCoin, Uniswap dhe PancakeSwap. Për këtë qëllim, një urë me shumë zinxhirë është krijuar për të siguruar që kriptomonedha vendase mund të zhvendoset midis zinxhirëve.

Me kalimin e kohës, themeluesi i projektit Steven Grove beson se zhvillimi i shërbimeve të reja brenda ekosistemit do të ndihmojë në rritjen e adoptimit të rrjetit më tej dhe do t'u japë përdoruesve nivele më të mëdha të zgjedhjes.

"Doja të krijoja një shtresë aplikimi të përballueshme për të depozituar ruajtjen e të dhënave nga aplikacionet e aktivizuara nga blockchain për të ruajtur, kopjuar dhe koduar me lehtësi të dhënat e ruajtura," shpjegoi Grove.

Një aparat kryesor DApp

Në zemër të Projektit Jupiter është Metis, një aplikacion i decentralizuar bisede që sinkronizohet në të gjitha platformat.

"Imagjinoni Facebook Messenger ose WhatsApp, por 100% privat, të decentralizuar dhe të pajisur me mesazhe plotësisht të koduara," thotë ekipi.

Çdo mesazh që dërgohet duke përdorur Metis është i koduar dy herë duke përdorur kriptimin e shkallës ushtarake-dhe si rezultat, Jupiter thotë se kjo siguron që përmbajtja të lexohet vetëm nga pjesëmarrësit në një grup.

Asnjë informacion personal nuk kërkohet gjatë procesit të regjistrimit për një llogari Metis. Duke përdorur ngarkesa të formatuara JSON dhe kriptimin tonë të shkallës ushtarake, aplikacioni Metis mund të sigurojë çdo mesazh të vetëm në platformë. Metis përdor në mënyrë unike llogaritë për kanalet dhe ndërton çdo përdorues listën e kanaleve të tyre që ruhet në llogarinë e tyre. 

Mes shqetësimeve se si përdoren informacionet personale, Projekti Jupiter thotë se mjedisi i tij është i lirë nga reklamat, nxjerrja e të dhënave ose sistemet e AI që mbledhin komunikimin. E gjithë kjo siguron që përdoruesit të mund të ndërpresin ndërmjetësin dhe të përdorin komunikuesin më të mirë të privatësisë që është në treg.

Lexo artikullin:  Tregu DeFi tërheq bankat e biznesit? Siam bastet me fondin $ 110 milion

Më shumë njohuri nga projekti i Jupiterit këtu

Vetëm fillimi

Jupiteri thotë se ka plane të guximshme për të rritur fuqinë dhe popullaritetin e Metis. Si dhe nisja e versioneve të kriptos të mbështjellura me Jupiter që mund të tregtohen në DEX-in e tij-duke mundësuar që blockchain-i i tij tani të mbështesë plotësisht asetet Bitcoin, Ether dhe Tether-përzierja do të hapë rrugën për anonimizimin e aseteve në rrjetin e tij.

Me kalimin e kohës, shpresohet se kontejnerët Metis do të bëhen një element kryesor edhe në shtëpi, duke bashkuar mesazhe të sigurta me automatizimin e shtëpisë, aftësinë e Internetit të Gjërave dhe një vend ku kriptot mund të ruhen në mënyrë të sigurt.

Kjo jo vetëm që do të ofrojë një alternativë të ndërgjegjshme për privatësinë ndaj atyre si Alexa dhe Google Home, por do të sigurohet përmes abonimeve me kosto të ulët.

"Unë vlerësoj privatësinë, sovranitetin dhe përparimin teknologjik. Për sa kohë që kemi qenë këtu, ne sapo kemi filluar të gërvishtim sipërfaqen e aftësive dhe produkteve të mrekullueshme që do të ndërtojmë, "shtoi Grove.

Metis Messenger u lirua më 21 qershor - dhe duke parë përpara, projekti ka plane të mëdha për 2021 dhe 2022.

Mësoni më shumë rreth Projektit Jupiter

Disclaimer. kriptoPumpLajmet nuk miratojnë asnjë përmbajtje ose produkt në këtë faqe. Ndërsa ne synojmë t'ju ofrojmë të gjithë informacionin e rëndësishëm që mund të marrim, lexuesit duhet të bëjnë kërkimet e tyre para se të ndërmarrin ndonjë veprim në lidhje me kompaninë dhe të mbajnë përgjegjësinë e plotë për vendimet e tyre, as ky artikull nuk mund të konsiderohet si një këshillë investimi.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju