Axie Infinity rifreskon rekordin e lartë ndërsa AXS rritet 131% në vetëm 3 ditë

Tregtarët dynden në kriptovalutën e lojrave në prag të një tubimi çmimesh në të gjithë sektorin, por fitimet e saj janë relativisht më të larta - shumë më të larta.

Axie Infinity rifreskon rekordin e lartë ndërsa AXS rritet 131% në vetëm 3 ditë

Çmimi i tokës amtare të Axie Infinity, AXS, më shumë se dyfishuar në vetëm tre ditë tregtimi mes spekulimeve se do të revolucionarizojë përgjithmonë industrinë e lojrave të mundësuara nga blockchain.

Kursi i këmbimit AXS / USD arriti një vlerë rekord prej 32.69 $ të Premten, me rritje 31.28% brenda ditës, dhe rreth 131% nga e ulëta e së martës prej 14.09 $. Kjo e vendosi çiftin në listën e pasurive dixhitale me performancën më të mirë në një kornizë kohore nga viti në ditë; fitimet e saj në 2021 janë tani mbi 5,000%.

Lëvizjet masive të Axie Infinity u shfaqën për shkak të popullaritetit të saj në rritje si një shërbim lojrash "për të fituar". Në detaje, projekti i bllokuar i mundësuar nga Ethereum është një lojë e ngjashme me Pokemon, ku lojtarët adoptojnë, shumëzojnë dhe tregtojnë kafshë shtëpiake dixhitale - të quajtura Axies - në formën e shenjave jo-kërcënuese.

Zhvilluesi i Axie Sky Mavis e quajti lojën "një komb me një ekonomi reale", e cila i lejon njerëzit të formojnë politikat ekonomike dhe të praktikojnë qeverisjen lokale në një metaverse. Mjedisi virtual ka tërhequr tërheqje midis përdoruesve të internetit, aq sa të ardhurat e tij totale u mbyllën në 120 milion dollarë në korrik kundrejt 1.92 milion dollarë në fillim të këtij viti.

Analistët në Delphi Digital parashikuan që të ardhurat e Axie do të arrinin afërsisht 153 milion dollarë deri në fund të korrikut dhe 1.1 miliard dollarë deri në mbylljen e 2021.

Çfarë është AXS?

Zhvilluesit e Axie përqendrohen në krijimin e një modeli për të fituar fitime. Duke vepruar kështu, projekti shpërblen lojtarët për përpjekjen dhe kohën që ata kanë vënë në lojë dhe në rritje të ekosistemit. Çdo ekosistem funksional ka nevojë për shenja për të transferuar vlerën. Në rastin e Axie, dy pasuri e plotësojnë atë rol: Axie Infinity Shards (AXS) dhe Small Love Potion (SLP).

Lojtarët fitojnë SLP përmes lojës së Axie. Ata më vonë mund të shkëmbejnë shenjën me fiat, duke mundësuar një sistem ku koha e lojës kthehet në një pagë për personin në orë. Axie raportoi se shumë nga lojtarët e saj po fitonin 5 dollarë në ditë duke luajtur Axie, por të ardhurat u rritën në 20 dollarë nga fundi.

Ndërkohë, AXS operon si një monedhë shlyerjeje brenda ekosistemit Axie Infinity, duke përdorur tarifat e tregtisë, qeverisjen dhe blerjen dhe shitjen e Axies. Si rezultat, mbajtësit e saj marrin 95% të të ardhurave totale të Axie Infinity, ashtu si një qeveri që merr të ardhura nga taksat nga qytetarët e saj.

Lexo artikullin:  Platforma përpiqet t'i sjellë bizneseve dhe individëve të ardhmen e tokenizimit

Sky Mavis mban rreth 20% të furnizimit total të AXS-token.

Propozimi ka ndihmuar në shtyrjen e kërkesës së AXS-it edhe më të lartë edhe në mes të një trendi në rënie të sektorit. Që nga fillimi i tij, shenja Axie Infinity ka mbledhur më shumë se 18,000% fitime për investitorët e saj.

Teknikat e çmimit AXS

Tubimi i fundit i AXS u shfaq gjithashtu në prag të një reagimi sektorial, të udhëhequr nga zbulimi i Elon Musk se firma e tij e teknologjisë hapësinore, SpaceX, mban Bitcoin (BTC). Ai gjithashtu u zotua që Tesla do të rifillonte opsionin e pagesës Bitcoin për automjetet e saj elektrike sapo kriptomonedha kryesore të kalojë në zgjidhje të energjisë së gjelbër për minierat.

E ngjashme: Axie Infinity (AXS) boshtet pothuajse gjysmën e vlerës së saj pas 971% vrapim të demave

Rikthimi i Bitcoin nga poshtë $ 30,000 ka dërguar altcoins në një trajektore të ngjashme përmirësimi, duke përfituar kështu AXS. Sidoqoftë, token Axie Infinity postoi fitime më të mira afatshkurtra sesa rivalët e saj të pasurive dixhitale, duke pasur parasysh euforinë që rrethon projektin e saj të lojërave.

Teknikisht, lëvizja e fundit e AXS përpjetë e bëri atë të qëndronte mbi rezistencën e saj parabolike. Cryptocurrency tani mban $ 24.07 si mbështetjen e saj të përkohshme ndërsa shikon një vrapim drejt synimeve të saj të ardhshme potenciale ngritëse me 36.48 $, 56.57 $, 76.65 $, etj.

Në të kundërtën, rrëshqitja nën 24.07 $ e ekspozon AXS në nivele më të thella të rënies në 19.78 $, 16.40 $ dhe 14.03 $.

Vëllimi i tregtimit të AXS dhe ndjesia e tregut rriten 

Për më tepër, të dhënat e VORTECS from nga CryptoPumpNews Markets Pro zbuluan një parashikim bullish për AXS të Premten para rritjes së fundit të çmimeve.

Në detaje, Rezultati VORTECS, ekskluziv për CryptoPumpNews, është një krahasim algoritmik i kushteve historike dhe aktuale të tregut që rrjedhin nga një kombinim i pikave të të dhënave, duke përfshirë ndjenjën e tregut, vëllimin e tregtimit, lëvizjet e fundit të çmimeve dhe aktivitetin e Twitter.

Siç shihet në grafikun e mësipërm, Rezultati VORTECS for për AXS fillimisht u kthye në jeshile herët të Premten në 00:15 UTC. Pastaj çmimet e AXS filluan të rriteshin, duke arritur deri në 78 katër orë para se çmimi të arrinte kulmin në 32.14 dollarë.

Në kohën e shkrimit, Rezultati i VORTECS for për AXS ka rënë përsëri në 65, duke sugjeruar që kushtet janë akoma të favorshme për më shumë potencial të çmimeve të mbrapshta.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju