Kostoja e Bitcoin bie nën 38 mijë dollarë, me tregtarët bullish që konsiderojnë një nivel më të ulët të ardhshëm

Gjuetia për të zhvilluar asistencën e kompanisë më të madhe deri në kanalin 30,000 dollarë vazhdon mes vetëbesimit se më e keqja e përmirësimit afatgjatë aktualisht ka përfunduar.

Çmimi i Bitcoin bie nën 38 mijë dollarë, me tregtarët bullish që shikojnë një nivel të ri më të lartë të ardhshëm

Bitcoin (BTC) u regjistrua shkurtimisht nën 38,000 dollarë të martën, pasi indikacionet për një përmirësim nga nivelet e larta vazhduan të vërshonin.

Kujdes para se luhatjet e kostos të BTC të jenë më të ulëta

Të dhënat nga CryptoPumpNews Markets Pro dhe TradingView zbuluan BTC/USD duke përgjuar $ 37,960 në Bitstamp para rikthimit.

Ende duke u tregtuar 3.7% më e ulët atë ditë, grupi kishte ardhur në të vërtetë nga nivelet më të larta rajonale mbi 42,500 dollarë në fundjavë mes çështjeve mbi zhvendosjet rregullatore nga Shtetet e Bashkuara sot.

Si Kripto PumpLajmet e raportuara, ekspertët aktualisht po shpresonin që një korrigjim do të merrte Bitcoin mijëra dollarë më poshtë për të prodhuar një nivel më të ulët, nga i cili mund të vazhdojë përfitimin e tij.

Zona e synuar, me rreth 36,000 dollarë, tani ishte vendimtare për t'u mbajtur në mënyrë që të shmangim atë që tregtari Pentoshi e quajti "skenarët më të keq".

"Devijimet po shkatërrojnë ata njerëz që nuk planifikojnë për ta," paralajmëroi ai fansat e Twitter së bashku me një tabelë që zbulonte nivelet vendimtare të kostos.

"Unë do të ofroj në kërkesë të lartë ose në kutinë gri për një HL. Nëse biem nën intervalin mesatar dhe fillojmë të mbyllemi më poshtë, atëherë duhet të planifikoni për disa skenarë të rastit më të keq. Këto janë vetëm dy nxitësit e mi për një kohë të gjatë (për momentin). "

Nivelet e këmbimit ndryshuan disi nga ajo hipotezë të martën, me një ndihmë të konsiderueshme që shkoi rreth 35,000 dollarë në Binance.

Rezistenca mbeti në vend në 41,000 dollarë, me varietetin e lartë prej 42,500 dollarësh tani me interes të konsiderueshëm midis shitësve.

Analist: Rikthimi i Bitcoin "ka ndodhur"

Zmadhimi, nga ana tjetër, tregtari dhe eksperti Rekt Capital në të vërtetë ka zbuluar kuptimin në veprimin me kosto afatgjatë, ndoshta duke rritur $ 29,000 si dysheme.

Të lidhura: Analiza e çmimeve 8/2: BTC, ETH, BNB, ADA, XRP, DOGE, DOT, UNI, BCH, LINK

Në një kuadër vjetor brenda cikleve katërvjeçare, 29,000 dollarë në të vërtetë kanë ofruar ndihmë në 2021, duke i vendosur zakonet e pas-përgjysmimit në mënyrë të sigurt në kontekstin historik.

Të tjerët në të vërtetë kishin marrë gjithashtu zemër nga kthesa e korrikut e Bitcoin dhe mbyllja nga muaji në muaj, midis tyre zhvilluesi i projektimit të kostos së aksioneve në rrjedhë PlanB.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju