Siguria e Bitcoin ende shqetëson disa investitorë institucionalë

Siguria e shërbimeve të ruajtjes së kriptomonedhës është ende një nga pengesat e rëndësishme që pengojnë investitorët institucionalë të blejnë kripto për herë të parë, sugjerojnë të dhënat e reja.

Siguria e Bitcoin ende shqetëson disa investitorë institucionalë

Fondi i kriptove me bazë në Mbretërinë e Bashkuar Nickel Digital Asset Management lëshoi ​​një sondazh të 100 menaxherëve të pasurisë dhe investitorëve globalë institucionalë për të zbuluar shqetësimet më të mëdha të investitorëve të lidhur me kripto. 

Sondazhi përmban të anketuar nga Shtetet e Bashkuara, Franca, Gjermania, Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Mbretëria e Bashkuar, të cilët së bashku zotërojnë 275 miliardë dollarë pasuri nën menaxhim.

Sjellja në internet nga maji deri në qershor 2021, sondazhi gjeti besim të ulët midis investitorëve institucionalë në sigurinë e kriptos, me 76% të të anketuarve duke përmendur shqetësime në lidhje me sigurinë e shërbimeve të kujdestarisë si një faktor që i ndalon ata të investojnë në kripto. 

Të anketuarit gjithashtu identifikuan mjedisin rregullator si një pengesë të rëndësishme. Shqetësime të tjera të rëndësishme përfshinin mungesën e transparencës dhe paqëndrueshmërisë, dhe një mungesë të perceptuar të menaxherëve të fondeve me reputacion që ofrojnë investime kripto.

Bashkëthemeluesi dhe CEO i Nickel Digital Anatoly Crachilov tha se shqetësimet institucionale mbi ruajtjen e kripto dhe sigurinë vijnë pavarësisht se industria sheh "përparim shumë të fortë në atë front". Crachilov deklaroi se ofruesit e shërbimeve kripto gjithnjë e më shumë po vendosin zgjidhje të sofistikuara kriptografike, të tilla si çelësat e shpërndarë dhe kutitë e llogaritjes shumë-partiake, ndërsa institucionet tradicionale financiare gjithashtu kanë lëvizur në shërbime të tilla.

Related: BNY Mellon bashkohet me State Street për të shërbyer shkëmbimin e ri të kriptove

“Tani po shohim Fidelity, BNY Mellon dhe State Street duke hyrë në treg, duke forcuar kështu më tej infrastrukturën e tregut. E gjithë kjo rrit nivelet e besimit në sektor dhe çon në alokime gjithnjë në rritje për këtë klasë të pasurive me zhvillim të shpejtë, ”tha Crachilov.

Sondazhi i ri vjen menjëherë pasi Australia Securities Exchange lëshoi ​​një paralajmërim në lidhje me shërbimet e kujdestarisë në shkëmbimet e centralizuara të monedhës, duke paralajmëruar investitorët kundër rreziqeve të sigurisë kibernetike në formën e vjedhjes nga hakerat.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju