Shitësit e Bitcoin në normën "shok" ose BTC nuk do të ishin ende në 41K dollarë - Analist

Një numër i vogël i duarve të vjetra zgjedhin të mbulojnë të gjitha bazat e tyre ndërsa BTC/USD përfundon në një mbyllje të korrikut mbi 41,000 dollarë.

Shitësit e Bitcoin në 'mosbesim' ose çmim BTC nuk do të ishin ende në $ 41K - Analist

Bitcoin (BTC) u mbyll në korrik mbi 41,000 dollarë në një dritë të qirinjve "përfshirëse bullish" që përmbys ndjeshëm rënien e saj të mëparshme.

Në një cicërimë më 1 gusht, financuesi dhe pronari i biznesit Alistair Milne u regjistrua me shumë përkujtimin e një rikuperimi tradicional për veprimin e normës BTC.

Bitcoin refuzon të kthehet në bearish

Pasi pashë 3 ndriçues të qirinjve të kuq muaj për muaj rresht, BTC/USD mbajti fitime të vonuara për të publikuar një mbyllje të rregullt mujore për të cilën çifti ishte përgatitur.

Pavarësisht rënies në 29,000 dollarë, arinjtë pushuan së punuari për të qëndruar në sediljen e makinës ndërsa korriku u zvogëlua pasi nivelet e rezistencës ranë dhe besimi u rrit.

"Përfshirë bullish në tabelën mujore për Bitcoin", përmblodhi Milne.

Një model ngacmues bullish është një model grafik që formohet kur një dritë e vogël e qirinjve të kuq ndiqet nga një dritë e madhe qiri e gjelbër, dmth. Korrik, trupi i të cilit mbulon ose gëlltit plotësisht trupin e dritës së mëparshme të qirinjve (qershor).

Ngritja - dhe fuqia e saj e mbetur - në fakt kanë qenë aq të papritura saqë edhe hodlerët e aftë duken të hutuar se çfarë të bëjnë më pas.

Informacioni në zinxhir zbulon se disa mbajtës afatgjatë (LTH) mbeten në të vërtetë duke shitur ndërsa BTC/USD rritet, diçka që eksperti Lex Moskovski mendon se përfaqëson fazën e "mosbesimit" të një cikli tradicional të tregut.

Moskovski theksoi treguesin e raportit të të ardhurave të prodhimit të investuar nga mbajtësi afatgjatë (LTH-SOPR), i cili këtë fundjavë arriti nivelet e tij më të përballueshme në 2021.

SOPR hedh një vështrim në vlerën e monedhave të zhvendosura një periudhë të caktuar për të marrë një përshtypje të suksesit të monedhave që ofrohen. Një rënie drejt vlerës neutrale 1, përshkruan hosti Glassnode, rekomandon që suksesi mes monedhave në fjalë është i ulët.

"Disa mbajtës afatgjatë të bitcoin po shesin në këtë kërcim me fitim minimal siç tregohet nga LTH-SOPR duke arritur nivelin më të ulët të këtij viti për dy ditë rresht," komentoi Moskovski.

"Kjo është një nga arsyet pse ne jemi ende në 41k. Mosbesimi. ”

"Si një orë"

Bulls nga ana tjetër vazhdojnë të përpiqen të gjejnë shkaktarë që mund të dërgojnë BTC/USD rezistencën e kaluar prej $ 42,000 për të shkëlqyer, kjo pasi ka parë 2 teste në 24 orët e mëparshme.

Lexo artikullin:  Partitë, bisedat e kripto dhe super veturat të gjitha pjesët e këtij tubimi pesë-ditor të fundvitit në të gjithë Evropën

Lidhur: "Superçiklli" i Bitcoin përcakton normën e QTC të Q4, pasi furnizimi jolikuid godet në maksimum

Përtej, si CryptoPumpLajmet e mbajtura në mendje, pak varen nga metoda deri në 45,000 dollarë dhe 47,000 dollarë.

Njëlloj i apasionuar për përmbysjen të Shtunën ishte PlanB, zhvilluesi i familjes së projektimit të normës së aksioneve, që shpjegoi mbylljen e korrikut të Bitcoin si një shërim "si sahati".

Rrjedha e aksioneve, ndërsa aktualisht kërkon një normë Bitcoin prej gati 100,000 dollarë, mbetet legjitime, me PlanB që ofron një kërkesë minimale të mbylljes së gushtit prej 47,000 dollarë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju