Tregtarët e Bitcoin gëzojnë $ 32K përpara skadimit të zgjedhjeve të BTC-së së 330 milion $

Demat e trajtuar për të zbuluar një moment, megjithatë mbajtja e nivelit të ndihmës prej 32,000 dollarësh do të identifikojë se kush është fituesi i skadimit të zgjedhjeve të BTC-së të së Premtes 330 milion dollarë.

Tregtarët e Bitcoin shikojnë $ 32K përpara skadimit të opsioneve të BTC-së të së Premtes $ 330M

Skadimi i zgjedhjeve javore të Bitcoin (BTC) të kësaj të Premte aktualisht mban një interes të hapur prej 330 milion $. Duke marrë parasysh betejën e tanishme për të fituar përsëri ndihmën prej 32,000 dollarësh, ky rast është një provë thelbësore e dëshirës së demave për të treguar indikacione kthyese.

Më 21 korrik, Alameda Research zbuloi se biznesi bëri blerje Bitcoin të renditura më poshtë $ 30,000, dhe Sam Trabucco, tregtari sasior i kompanisë, vuri në dukje se historia për BTC mund të kthehet në bullish për shkak të faktit të shqetësimit të vazhdueshëm, paparashikueshmërisë dhe dyshimit ( FUD) i shkaktuar nga kufizimi i minierave të Kinës BTC, zhbllokimi i Grayscale GBTC dhe shërimi në bursë.

Grafiku i mësipërm i programeve që kanali aktual i varur, i filluar 3 javë më parë, mund të revokohet nëse kostoja thyen rezistencën prej 32,200 dollarësh. Zhvendosja duket se është stimuluar në të vërtetë nga deklarata e Elon Musk se kompania e tij SpaceX gjithashtu mban Bitcoin

Gjatë takimit të 21 korrikut me Cathie Wood dhe Jack Dorsey, Musk deklaroi se pavarësisht raporteve, ai kundërshton plotësisht spekulimet aktuale që Tesla në të vërtetë ka ofruar disa nga pozicionet e saj në Bitcoin.

Meriton të kihet parasysh se raportet kishin një mbështetje vetëm sepse Musk dha sinjale kontradiktore në rrjetet e mediave sociale. Për më tepër, Tesla kishte ofruar më parë 10% të zotërimeve të saj Bitcoin në muajin e kaluar.

Ndihma prej 32,000 dollarësh është thelbësore për demat

Skadimi i zgjedhjeve të së Premtes mund të jetë testi i parë i forcës së këtij kërcimi aktual. Nëse demat dëshirojnë të vendosin 32,000 dollarë si një nivel ndihme, nuk ka asnjë metodë më të mirë sesa shkaktimi i dëmit më të mundshëm ndaj zgjedhjeve të vendosjes (shitjes) së neutral-ndaj-bearish.

Lexo artikullin:  Indianët zgjedhin platformën shtetërore të blockchain në mes të rregulloreve të shumta për SMS

Sinjali i parë që arinjtë në të vërtetë janë përpjekur të kontrollojnë është raporti i vënies në thirrje. Leximi 0.81 tregon një sasi me madhësi më të vogël të zgjedhjeve të thirrjes (blerja) neutrale në bullish për skadimin e 23 korrikut.

Sidoqoftë, arinjtë mund t'i kenë ngritur vetes një kurth për shkak të faktit se 96% e zgjedhjeve të vendosura shfrytëzuan 32,000 dollarë ose kosto më të ulëta greve. Nëse Bitcoin trajton të mbetet mbi atë nivel në 8:00 AM UTC të Premten, vetëm 8 milion dollarë zgjedhje do të marrin pjesë në skadimin.

Related: Kostoja e Bitcoin godet $ 32K megjithatë metrikat e derivateve ende zbulojnë indikacione të pikës së dobët

Nga ana tjetër, ka 29 milion dollarë zgjedhje thirrjeje aq sa kostoja e grevës prej 32,000 dollarë. Ky dallim prej 21 milion dollarësh preferon demat. Edhe pse pak, është krejtësisht e kundërt me një skadim të shënuar më poshtë 32,000 dollarë.

Nëse 32,000 dollarë pushojnë së punuari për të mbajtur, arinjtë do të kenë një epërsi prej 9 milion dollarësh për shkak të faktit se vetëm 9% e zgjedhjeve të thirrjeve janë vendosur në të vërtetë 31,000 $ ose më e ulët.

Asnjë rezultat nuk ka rëndësi të madhe, megjithatë të ardhurat mund të përdoren për skadimin më të madh të zgjedhjeve të rregullta mujore të ardhshme më 30 korrik. Kjo është arsyeja kryesore që demat kërkojnë të mbajnë terren për të mbajtur momentin aktual.

Pikëpamjet dhe pikëpamjet e zbuluara këtu janë ekskluzivisht të autorit dhe jo gjithmonë tregojnë pikëpamjet e CryptoPumpLajme. Çdo investim financiar dhe zhvendosje tregtare përfshin kërcënim. Ju duhet të kryeni studimin tuaj kërkimor kur vendosni.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju