Bitcoin përpiqet të thyejë $ 40K për herë të dytë në sa më shumë ditë

Pas 6 javësh ecje midis $ 30,000 dhe $ 36,000, kostoja e BTC tani po sillet rreth 40,000 $ rezistencë kur përsëri në 2 ditë.

Bitcoin përpiqet të thyejë $ 40K për herë të dytë në po aq ditë

Paqëndrueshmëria e Bitcoin (BTC) bëri tituj edhe një herë pasi kriptomonedha fillestare rimori shkurtimisht shenjën e saj prej $ 40,000 para se të kthehej në nivelet $ 39,000. Duke ardhur pas një tezgjahu prej dy javësh, i cili filloi më 15 korrik, kjo është hera e dytë që Bitcoin po përpiqet të thyejë rezistencën prej $ 2 në shumë ditë.

Bazuar në informacionin nga CryptoPumpNews Markets Pro dhe TradingView, BTC pa një dem të caktuar për tregtim të vendosur BTC/USD nga 21 korriku që çoi në një rritje prej 34.13% në thjesht 7 ditë.

Lagjja kripto e lidh koston në rritje të BTC drejtpërdrejt me rritjen e pjesëmarrjes së bankave standarde dhe pronarëve të bizneseve si Elon Musk dhe Michael Saylor Këtë javë, pjesëmarrja e raportuar e Amazon në kripto gjithashtu e uli koston, edhe pse gjigandi i teknologjisë më vonë i hodhi poshtë ato raporte.

Ndërsa treguesit ekzistues të kostos rekomandojnë që Bitcoin mund t'i përmbahet asistencës së tij të vazhdueshme prej $ 30,000 - $ 40,000, BTC ende nuk ka parë një modifikim të favorshëm prej $ 20,000 para se të arrijë shkëlqimin e tij të mëparshëm prej $ 60,000.

Ajo që mund të duket si një tregues i shkëlqyer, shtytja e papritur për të lënë një rezistencë të menjëhershme nuk shoqëron pasazhin prej 30,000 dollarësh. Deri në kohën e kompozimit, kostoja e Bitcoin është rreth 39,500 dollarë.

Lidhur: Kostoja e Bitcoin duket më e ulët pasi tregtari parashikon një shpërthim prej $ 45K brenda javëve

Në një studim aktual të kryer nga CNBC mbi një grup mbikëqyrës të portofolit dhe strategë të kapitalit, 44% e pjesëmarrësve mendonin se kostoja e Bitcoin do të binte e listuar nën 30,000 dollarë. 56% e financuesve të tjerë zbuluan një perspektivë më të fortë, me 6% që dëshironin që Bitcoin të arrinte 60,000 dollarë, afër 65,000 dollarëve të tij të lartë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju