Blockchain kontrollon Bitcoin të qëndrueshëm personal që mund të sigurojë pagesa të menjëhershme, të patregueshme

Rrjeti blockchain pas mjeteve për ruajtjen e anonimitetit të përbërë nga një aplikacion i mesazheve ka zbuluar në fakt se po kontrollon strategjitë për të lëshuar një stacioncoin personal.

Blockchain eksploron Bitcoin të qëndrueshëm privat që mund të japë pagesa të menjëhershme, të pagjurmueshme

Një rrjet që është shtëpi për mjete dhe aplikacione që promovojnë privatësinë në fakt ka zbuluar se po kontrollon avancimin e oxUSD, një intimitet personal që ruan stabilcoin.

Rrjeti i Oxen aktualisht përdoret për të fuqizuar aplikacionin konfidencial të mesazheve Session - së bashku me Lokinet, një ruter që siguron një alternativë për Tor.

Sidoqoftë, grupi i punës deklaron se objektet e tyre mund të menaxhojnë shumë më tepër. Ata mendojnë se një stacioncoin personal do të ishte një përmirësim efektiv i artikujve që janë aktualisht në dispozicion, duke siguruar pagesa dixhitale të menjëhershme dhe të pashërueshme.

Kur bëhet fjalë për arsyetimin e lëshimit të një prone të tillë dixhitale, Oxen shpjegoi se një sërë monedhash stabile algoritmike kanë ndaluar së punuari për të ruajtur lidhjen e tyre me dollarin amerikan - disa për një çast, disa plotësisht.

Vetëm muajin e kaluar, një “bankë historike” pa që stabilcoini i IRON Finance, IRON u zhvendos. Si rezultat, shenja e tij amtare TITAN u rrëzua me pothuajse 100%, 2 ditë pasi arriti një vlerë të lartë historike prej 64.04 dollarë. Kjo bëri që financuesi miliarder Mark Cuban të kërkojë që monedhat e qëndrueshme të kontrollohen më me kujdes.

Punë të tjera në fakt kanë rënë me përpjekjet e hakimit - dhe tani, Oxen mendon se një vrimë e madhe është hapur në të vërtetë në treg.

Përgatitjet prapa check out

Në një rënie të letrave të bardha të stilizuara Satoshi, 2 anëtarë pseudonimë të lagjes Oxen bënë propozimin paraprak për një Bitcoin të qëndrueshëm me Oxen - stili i tyre ishte për një Bitcoin të qëndrueshëm personal të mbështetur nga DAI. Vizioni ishte të sigurohesh që çdo person do të kishte aftësinë për të mbajtur pasurinë e tij në mënyrë të pavarur duke shmangur paqëndrueshmërinë që shihet në tregjet e kriptove aktualisht.

Grupi Oxen mendon se ata janë "pozicionuar në mënyrë unike" për të ndihmuar në plotësimin e kësaj hapësire në treg, me kusht se si ata janë aktualisht të zhytur në zonën DeFi dhe në të vërtetë kanë qenë duke krijuar në mënyrë efektive rrjetin e tyre "pa ndonjë ngjarje serioze komprometuese për bllokadën për të folur".

Lexo artikullin:  Celer prezanton rrjetin kryesor cBridge, tërheqës përputhshmërinë me shumë zinxhirë

Oxen CTO Kee Jefferys përfshiu: "Një stabilcoin privat gjithashtu përshtatet në mënyrë të përkryer në linjën tonë të mjeteve për ruajtjen e privatësisë dhe përputhet me vizionin tonë për një internet më privat dhe të decentralizuar."

Tani, grupi pohon se ata po punojnë brenda në stilin për këtë pronë dixhitale - megjithatë, ata u shqetësuan se sugjerimet ligjore për lëshimin e një shenje të tillë janë ende në pritje.

Të lindur në mes të një tregu bearish, grupi që qëndron pas Oxen vlerësojnë vlerën afatgjatë të krijimit të artikujve cilësorë, të cilët aktualisht kanë një histori të fortë të performancës kur bëhet fjalë për avancimin.

Zoti Jefferys informoi CryptoPumpLajme: “Laboratorët tanë të kërkimit po shikojnë aktualisht qëndrueshmërinë e një stabilcoin -i privat bazuar në Oxen. Ne do të hartojmë diçka që do t'i sjellë shumë vlerë shenjës origjinale OXEN, si dhe komunitetit më të gjerë të kriptove. "

Ç'pritet më tej

Kafshët po përkujtojnë një sërë pikash kthese sot. Më shumë se 100,000 përdorues aktivë nga muaji në muaj janë tani në Session Shumëllojshmëria e nyjeve të shërbimit, të cilat fuqizojnë shërbimin e tyre të mesazheve dhe rrjetin e përcjelljes së qepëve, gjithashtu kohët e fundit arriti një maksimum të të gjitha kohërave.

Duke parë përpara, strategjitë mbeten në vend për të përfshirë fillimisht në llojin e vet zërin dhe videon e përcjellë me qepë në Sesionin - dhe për të filluar fitimin e parave. Përmirësime të mëtejshme përgatiten gjithashtu për Lokinet, i cili referohet si një rival më i fuqishëm dhe i pasur me karakteristika tëTor. Kjo do të shoqërohet me ndihmë ndër-platformë për t'u siguruar që ky router mund të përdoret në një numër më të lartë mjedisesh.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju