BNY Mellon bashkohet me State Street për të shërbyer shkëmbimin e ri të kriptove

Institucionet tradicionale financiare të tilla si State Street dhe BNY Mellon vazhdojnë të përfshihen në hapësirën e kriptomonedhës me zhvillim të shpejtë.

BNY Mellon bashkohet me State Street për të shërbyer shkëmbimin e ri të kriptove

Banka e New York Mellon po bashkohet me një iniciativë të re të kriptovalutave duke ofruar mbështetjen e saj të kujdestarisë për një shkëmbim të ri kriptosh të mbështetur nga banka e Shteteve të Bashkuara State Street.

Sipas një raporti të së mërkurës nga Financial Times, BNY Mellon është bashkuar me një konsorcium prej gjashtë bankash prapa nisjes së Pure Digital me bazë në Londër, një sipërmarrje e re e platformës tregtare kripto që është planifikuar të ekzekutojë tregtinë e saj të parë Bitcoin (BTC) në afërsi e ardhmja

Sipërmarrja e ardhshme e kriptos u vu në qendër të vëmendjes së industrisë në Prill, me State Street duke njoftuar planet për të siguruar infrastrukturën e saj tregtare për shkëmbimin Pure Digital përmes filialit të saj të teknologjisë së valutave Currenex. Platforma e shkallës institucionale pritet të jetë një treg plotësisht i automatizuar pa recetë për kriptovalutat, duke shfaqur ofrimin fizik dhe kujdestarinë e bankës.

Sipas raportit, BNY Mellon dhe State Street, së bashku me bankat e tjera pa emër pas Pure Digital, do të krijojnë një vend të tregtimit të monedhave të parave të gatshme në një përpjekje për të konkurruar kundër lojtarëve më të mëdhenj të industrisë. "Ne kemi folur me të gjitha bankat e nivelit më të lartë, por ne mendojmë se bankat e kujdestarisë ishin disa nga të parët që panë kërkesën, kështu që ato tani janë më të përparuara," tha CEO i Pure Digital Lauren Kiley.

Bashkëthemeluesi i Pure Digital Campbell Adams thuhet se vuri në dukje se firma pret të hapë tregtinë "brenda një jave", me tregtinë e parë që përfshin paraprakisht një tregti Bitcoin. Ekzekutivi gjithashtu tha që Pure Digital nuk shqetësohet për bashkëpunimin me institucionet bankare, duke shprehur besimin se kontributi i bankës është i rëndësishëm për adoptimin e industrisë. "Tregu i kriptos ka nevojë për banka, nuk mendoj se mund të shkallëzohet pa to," deklaroi ai.

Related: Tavolina e tregtisë së kripto të Goldman Sachs zgjerohet në Eter

Lajmet e fundit shënojnë një tjetër moment historik për miratimin e kriptovalutave nga institucionet financiare në SH.B.A., me të dy BNY Mellon dhe State Street duke u angazhuar gjithnjë e më shumë në industri. Pasi njoftoi planet e kujdestarisë së kriptos në shkurt, BNY Mellon vazhdoi të lëvizte në kripto, javën e kaluar duke u bërë një ofrues i shërbimit të fondit të tregtuar me shkëmbim për menaxherin kryesor të aseteve të kriptos Grayscale Investments.

Lexo artikullin:  Heliumi (HNT) fiton 40% pas mbledhjes së fondeve prej $ 111 milion dhe arritjeve të 100K nyjeve aktive

Rruga e Shtetit është e njohur për bashkëpunimin e saj në monedhën dixhitale me këmbimin e Bitcoin të Binjakëve të Winklevoss. Muajin e kaluar, banka nisi një sektor të dedikuar të financave dixhitale duke u përqëndruar në kriptomonedhën, teknologjinë e bllokimit dhe monedhat dixhitale të bankës qendrore.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju