Dhurimi i Buterin prej $ 1B SHIB i ndërlikuar për të dalë në para, thotë menaxheri i fondit

Realizimi i dhurimit prej 1 miliard dollarësh të Vitalik Buterin në monedha Shiba Inu për Fondin e Ndihmës COVID-Crypto në Indi ka rezultuar të jetë një proces labirint për krijuesin e fondit.

Dhurimi i Buterin prej $ 1B SHIB i ndërlikuar për të dalë në para, thotë menaxheri i fondit

Vetëm 20 milion dollarë nga 1 miliard dollarë në kriptovalutë që bashkëthemeluesi i Ethereum Vitalik Buterin i dhuroi një fondi të ndihmës COVID-19 në Indi deri më tani është arkëtuar dhe shpërndarë tek përfituesit e ndihmës. Të kuptojmë pse procesi nuk është aq pa fërkime sa përdoruesit e kriptos shpresojnë të jetë fokusi i një interviste të fundit me themeluesin e fondit, Sandeep Nailwal. 

Lexuesit e CryptoPumpNews do të kujtojnë se këtë maj, vendimi i Buterin për të likuiduar disa nga pozicionet e tij të monedhës meme dhe për të dhuruar të ardhurat për bamirësi të ndryshme kishte nxitur panik dhe admirim për ndihma të barabarta.

Paniku, së pari, u krijua midis atyre tregtarëve që nxituan të bllokonin fitimet e tyre në mes të rënies së çmimit që shitjet e Buterin-it shkaktoi në mënyrë të pashmangshme - veçanërisht në argumentet e njohura më parë Shiba Inu (SHIB) dhe Dogelon Mars (ELON), të cilat secili e pa rënie të çmimit me mbi 40%. 

Edhe midis tregtarëve, megjithatë, u njoh disi që rëniet e çmimeve që ndikonin në këto monedha të rritura intensivisht do të siguronin pak lehtësim nga rritja e kostove të transaksionit në rrjetin Ethereum. Për më tepër, kur u bë e ditur se Buterin kishte dhuruar të ardhurat për disa organizata bamirësie - Gitcoin, Give Well dhe India COVID-Crypto Relief Fund - shumë në komunitet e mirëpritën masën, veçanërisht pasi India ishte në zhurmën e një vale të paparë dhe vdekjeprurëse të COVID -19 infeksione.

Sidoqoftë, disa muaj më vonë, themeluesi i Fondit të Ndihmës COVID të Indisë ka ndarë disa nga vështirësitë e përfshira në arkëtimin e kontributit bujar të Buterin. Deri më tani, vetëm 20 milion dollarë janë paguar, me 20 milion dollarë të tjerë të planifikuar për të ardhmen e afërt. 

Themeluesi i fondit, Sandeep Nailwal, i cili gjithashtu bashkëthemeloi Polygon (ish Matic), u tha gazetarëve se disa nga vonesat janë për shkak të kujdesit dhe dëshirës së tij për të siguruar që fondet të arrijnë organizatat bazë në mënyrë transparente - në vendet që janë më urgjente të nevojshme. Për këtë qëllim, ai planifikon të punësojë një auditor me reputacion për të ndihmuar mbikëqyrjen e procesit ndërsa vazhdon. 

Lexo artikullin:  Mbajtësi i mëparshëm i Monero u arrestua në SHBA për pretendime të palidhura me kriptomonedhën

Për më tepër, për shkak të rrëzimit të çmimeve të shkaktuara nga likuidimet e Buterin, vlera fillestare prej 1 miliard dollarësh që 50 trilionë monedhat Shiba Inu të përfaqësuara në kohën e shitjes së tyre u zvogëluan shpejt me rreth 50%. Nailwal ka vlerësuar se vlera totale e tyre eventuale ka të ngjarë të jetë rreth 400 milionë dollarë.

Disbursimi i fondeve gjithashtu ka dalë kundër një mali të burokracisë, me kërkesën për të qenë në përputhje me Aktin e Rregullores së Kontributit të Jashtëm të Indisë, pasi argumentet shndërrohen në dollarë dhe më pas rupi. Afërsisht 80% thuhet se janë konvertuar deri më tani.

Related: 'Crypto for COVID': Neobank indiane synon të ushqejë të prekurit nga pandemia

Ndërsa ato vijnë ngadalë, fondet e kripto raportohet se po u shpërndahen shpërndarësve të ushqimit në të gjithë vendin dhe një organizate që punon në krijimin e reparteve të kujdesit mini-intensiv për pacientët COVID-19 në Indinë rurale.

Ndërsa vazhdon me këtë proces të rëndë, Naiwal gjithashtu shprehu frikën e tij në lidhje me mundësinë e një vale të tretë të infeksioneve në vend, e cila tashmë ka raportuar një numër zyrtar të vdekjeve prej mbi 400,000. Raportet e fundit, megjithatë, sugjerojnë që shifra reale mund të jetë deri në 4 milion.

Para monedhave meme, Buterin gjithashtu kishte dërguar 100 Ether dhe 100 Maker në fondin e Naiwal, me vlerë përkatësisht 220,000 dhe 400,000 $ në atë kohë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju