Cardano zgjerohet më pranë lëshimit të marrëveshjeve të zgjuara me testnet krejt të ri

Alonzo White testnet sjell NFT dhe gjithashtu De-Fi të ndryshme shfrytëzojnë raste një veprim më të mirë për Cardano

Cardano i afrohet fillimit të kontratave inteligjente me testnet të ri

IOHK, grupi i rritjes blockchain prapa Cardano, zbuloi më 15 korrik se interneti i ekzaminimit Alonzo i detyrës në të vërtetë kishte kaluar zyrtarisht nga Blu në të Bardhë, duke sjellë me vete zhvillimin e gjatë të pritur të komunitetit në marrëveshje praktike të mençura.

Ndërsa testnet i mëparshëm, i quajtur Alonzo Blue, ofroi disa atribute të zgjuara të marrëveshjes, këto ishin thjesht në dispozicion për një larmi të kufizuar ekspertësh. Azhurnimi i djeshëm sigurisht që do të lejojë 500 vleresues, rrezikojnë drejtuesit e pishinave dhe gjithashtu programuesit të vlerësojnë këto atribute duke ecur përpara.

Alonzo White është gati të garojë 2 deri në 4 javë para azhurnimit në testnet e fundit për fazën e tanishme të rritjes, të quajtur Alonzo Purple.

Përkundër disa reagimeve aktuale nga të tjerët në zonën e bllokimit, krijuesi i Cardano, Charles Hoskinson, kohët e fundit deklaroi në një videoklip në YouTube se çfarëdo që është akoma në zhvillim e sipër, sipas hartës së rritjes së detyrës, duke mbajtur parasysh që më shumë se 10 milion dollarë në NFT janë ofruar në të vërtetë në të gjithë rrjetin Cardano së bashku me "dhjetëra mijëra pasuri" Sapo Alonzo White të nisë në rrjetin kryesor, programuesit me siguri do të kenë aftësinë të lëshojnë dApps, NFT dhe madje edhe më shumë.

Në këmbë të lajmeve Alonzo White, një NFT dhe gjithashtu DeFi Marketplace quajtur Spores Network zbuloi një mbledhje efektive $ 2.3 milion $ në 16 korrik. Firma specifikoi se dëshiron të përfitojë nga çmimet e reduktuara të marrëveshjes Cardano, ulur ndikimet e karbonit dhe gjithashtu xhiro më e madhe për të sjellë NFT te klientët konvencionalë.

I ngjashëm: Institucioni financiar zviceran që siguron aksione NFT në pikaso bojë për $ 6K secili

Lexo artikullin:  Regjistruesit e SEC kërkojnë miratimin e DeFi dhe të mbështetur fizikisht nga Bitcoin ETF

Me shumë më shumë firma dhe gjithashtu muzikantë që regjistrohen në zgjerimin e tregut NFT, të tilla si Dolce dhe gjithashtu Gabbana dhe gjithashtu një sistem futbolli ëndërr, duke sjellë edhe më shumë NFT në rrjet mund të shkaktojë fitime të mëdha për Cardano dhe gjithashtu klientët e saj.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju