Eth2 do të ndihmojë Ether të tejkalojë Bitcoin, parashikon CEO i Pantera Capital

Eteri ka më shumë mundësi se Bitcoin si një kriptovalutë më e fundit dhe EIP-1559 aktual do të ndihmojë tregtinë e shenjave më shumë si një posedim i vendosur, deklaroi CEO i Pantera Capital.

Eth2 do të ndihmojë Ether të tejkalojë Bitcoin, parashikon CEO i Pantera Capital

Mes pirunit të fortë të Ethereum në Londër, CEO i Pantera Capital Dan Morehead parashikoi që azhurnimi i ardhshëm ka të ngjarë të ndihmojë Ether (ETH) të tejkalojë Bitcoin (BTC) si kriptomonedhën më të madhe.

Si një kriptovalutë më e fundit, Ether ka më shumë mundësi se Bitcoin, tha Morehead në Forumin Global të Tregjeve të Reuters të hënën, duke pasur parasysh se azhurnimi aktual i Propozimit për Përmirësimin e Ethereum (EIP) 1559 do të ndihmojë shenjën dixhitale të tregtohet më shumë si një posedim i vendosur .

Një nga 5 EIP në azhurnimin e Ethereum London, EIP-1559 është një azhurnim i pritshëm i strukturës ekzistuese të tarifave të Ethereum, duke paraqitur një pagesë minimale për dërgimin e marrëveshjeve Ethereum dhe për të shkuar larg nga një sistem ofertash që lejon minatorët të përqëndrohen në kuotat më të mëdha. I projektuar për të ndryshuar në mënyrë programore kostot për përdoruesit për të paguar kuotën më të përballueshme për secilin bllok, azhurnimi EIP-1559 ndoshta mund ta bëjë Eterin një posedim deflacionist.

"Ju do të shihni një kalim të njerëzve që duan të ruajnë pasurinë, duke e bërë atë në Eter dhe jo vetëm në Bitcoin," parashikoi Morehead, duke përfshirë që kalimi i kriptomonedhës në Ethereum 2.0 do të ulë ndjeshëm nivelet e përdorimit të energjisë minerare të Eterit në krahasim me atë të madh në mesin e Bitcoin Ethereum ekzekutimi në aplikimet e financimit të decentralizuar gjithashtu do të ndihmonte Etherin të bëhej më i madh se Bitcoin, deklaroi ai.

Përkundër parashikimit të një të ardhme më të ndritur për Ether, Morehead është ende pozitiv në lidhje me zhvillimin e Bitcoin në të ardhmen. CEO me sa duket parashikoi që Bitcoin do të tregtohej midis $ 80,000 dhe $ 90,000 deri në fund të vitit 2021, duke u rritur mbi $ 120,000 brenda një viti. Miratimi i vazhdueshëm i zakonshëm mund ta çojë edhe më shumë normën e Bitcoin në 700,000 dollarë në vitet e ardhshme, mbante në mend Morehead.

Related: Shkalla e eterit arrin nivelin më të lartë të 2 javëve, ndërkohë që Londra ndërton vrullin e fortë të pirunit

E lançuar në vitin 2015, Ether është kriptomonedha e dytë më e vlerësuar, me një kapital tregu që arrin deri në 2 miliardë dollarë në kohën e kompozimit. E planifikuar të ndodhë të mërkurën, Ethereum London është ndër azhurnimet më të mëdha të Ethereum të zhvilluara për të zhvendosur blockchain-in e tij nga dëshmia e punës (PoW) në provën e aksioneve, duke sugjeruar që rrjeti do të varet kryesisht nga aksionet e minierave. Nisur në vitin 290, Bitcoin mbështetet në algoritmin e marrëveshjes PoW.

Lexo artikullin:  Shkëmbimi i kriptos nuk ndihmon thjesht klientët të investojnë, ajo i ndihmon ata të kursejnë

Morehead nuk është i vetëm duke besuar se Ether mund të tejkalojë Bitcoin në të ardhmen. Mike Novogratz, krijuesi dhe CEO i kompanisë së investimeve në kripto Galaxy Digital, parashikoi në fund të qershorit se Ether mund të përfundojë të jetë "kriptomonedha më e madhe një ditë".

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju